Strona główna / Kultura / Książki / Znamy książkę na Narodowe Czytanie 2017
Narodowe Czytanie 2017
Narodowe Czytanie 2017 - znamy zwycięzcę | fot.: Fotolia

Znamy książkę na Narodowe Czytanie 2017

W kolejnej odsłonie ogólnokrajowej akcji Narodowe Czytanie Polacy mogli wybierać spośród czterech znamienitych tytułów. Decyzję głosujących ogłosił prezydent Andrzej Duda wraz z żoną, Agatą Kornhauser-Dudą przy okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

W plebiscycie, któremu patronuje prezydent znalazły się cztery tytuły: Przedwiośnie Stefana Żeromskiego, Pamiątki Soplicy Henryka Rzewuskiego, Beniowski Juliusza Słowackiego oraz Wesele Stanisława Wyspiańskiego.

Decyzją głosujących w tym roku zwyciężyło Wesele Stanisława Wyspiańskiego. Jest to dramat nawiązujący do burzliwej historii Polski, a także portretujący narodowe przywary Polaków.

Narodowe Czytanie jest akcją, która trwa nieprzerwanie od 2012 roku. Wśród dzieł upamiętnionych w ten sposób znalazły się dotychczas: Pan Tadeusz Adama Mickiewicza, dzieła Aleksandra Fredry, Trylogia Henryka Sienkiewicza, Lalka Bolesława Prusa. W ubiegłym roku czytano Quo vadis Henryka Sienkiewicza.

Octarine

Sprawdź także

Wesele - nakryty stół

Jak zorganizować małe wesele?

Ślub i wesele to ważne wydarzenie w życiu każdej pary, dlatego narzeczeni poświęcają mnóstwo czasu …

  • lil’mim

    Nie mogę się doczekać aż w narodowym czytaniu pojawi się Olga Tokarczuk. A tak serio, to nie było lepszej lektury w tym wyborze niż Wesele. Beniowki? Serio? Książki tego typu powinny zachęcać do sięgnięcia po klasykę, a nie być katorgą.