Strona główna / Polska / Nowe tło „Wiadomości” z Zamkiem Królewskim
Nowe tło Wiadomości
Zmiana tła w Wiadomościach budzi żywe zainteresowanie widzów | fot.: kadr z YouTube/Kura TV

Nowe tło „Wiadomości” z Zamkiem Królewskim

Roszady w mediach dotyczą nie tylko zmian personalnych, ale również scenografii programów. Z tła serwisu zniknął Pałac Kultury i Nauki, a jego miejsce zajęła królewska rezydencja. Od 12 stycznia program ma nową szefową, którą została Marzena Paczuska, niegdyś zastępczyni Jacka Karnowskiego. W roli głównego prowadzącego nie zobaczymy też Piotra Kraśki, którego zastąpił Krzysztof Ziemiec.

Zmiany dotykają także kwestii symbolicznych, co kilka dni temu zapowiedział na koncie twitter nowy szef TVP, Jacek Kurski. „(…) zamiast pałacu im. Stalina – Zamek Królewski w Warszawie”, poinformował internautów i tak też się stało.

kurski-tlo
Nowe tło, przedstawiające zamkową Wieżę Zegarową, pojawiło się w niedzielnym wydaniu serwisu i zastąpiło kontrowersyjny Pałac Kultury – urbanistyczną submarkę Warszawy, ale i dar Stalina, który nie u wszystkich wywołuje pozytywne emocje. Wielu mieszkańców stolicy do dziś popiera postulat Radosława Sikorskiego, który był zwolennikiem zburzenia budynku.

Odświeżona scenografia prezentuje obiekt, który jest jednym z najbardziej oczywistych symboli Warszawy, ale i współczesnym Feniksem przywołującym odrodzenie całej powojennej Polski.
Uważni telewidzowie dostrzegą jednak pewien zgrzyt w nowej wizualizacji, która nie jest panoramą miasta widoczną ze szczytu Zamku Królewskiego, ale… najzwyczajniej starym tłem, z którego zniknął Pałac Kultury, przez co widok nie jest zbyt realistyczny. Tarcza zamkowego zegara jest też nieco mniej czytelna niż kontrastowy mechanizm na szczycie Pałacu. Czyżby receptą na tło idealne okazała się Warszawska Syrenka?

ana

Sprawdź także

Turysta w warszawie

Planujesz kilkudniowy pobyt w Warszawie? Dowiedz się dlaczego warto wynająć apartament w centrum miasta

Kilkudniowy wypad do stolicy może obfitować w wiele atrakcji, szczególnie gdy zarezerwuje się nocleg w …

 • Lucek

  Mnie sie tam podoba

 • patriot

  Nawiązanie do polskiej historii zamiast darów innych państw

 • Bh

  Zmiana tu zmiana tam

 • ok

  Oj tam oj tam

 • Robin

  Wycieli Pałac Kultury?? Jak można usunąć coś z panoramy Warszawy co nadal istnieje i na dodatek każdy kojarzy to ze stolicą? Śmieszne..