jak urządzić salon
Jeśli dysponujesz otwartą przestrzenią pozwalającą na pełne zintegrowanie kuchni i salonu / jadalni, a więc stworzenie kompleksowej strefy dziennej – znakomicie | fot.: materiał partnera zewnętrznego
Strona główna / Styl życia / Dom / Elegancki salon w małym mieszkaniu w bloku? To możliwe. Wystarczy pamiętać o tych 3 zasadach

Elegancki salon w małym mieszkaniu w bloku? To możliwe. Wystarczy pamiętać o tych 3 zasadach

Jeśli mieszkasz w bloku, a do tego Twoje mieszkanie nie należy do zbyt dużych i przestronnych, może wydawać Ci się, że elegancki salon to propozycja zdecydowanie nie dla Twojego M. Otóż okazuje się, że wystarczy jedynie trochę wyobraźni, aby stworzyć w mieszkaniu elegancką przestrzeń, która będzie naszą dumą i zachwyci wszystkich odwiedzających nas gości. Panujące trendy zdecydowanie nam tutaj sprzyjają. Wystarczy pamiętać o tych 3 podstawowych kwestiach.

Po pierwsze – wybierz odpowiedni kolor ścian

Jeśli dysponujesz otwartą przestrzenią pozwalającą na pełne zintegrowanie kuchni i salonu / jadalni, a więc stworzenie kompleksowej strefy dziennej – znakomicie. Jeśli nie, tutaj także znajdzie się proste rozwiązanie, pozwalające cieszyć się większą przestrzenią. Podstawowa kwestia to tutaj kolor ścian. Od tego, jaki wybierzesz, zależeć będzie wizualny odbiór dziennej przestrzeni. Salon w bloku raczej nie imponuje metrażem, dlatego postaw na jasne, stonowane kolory. W ten sposób uzyskasz nie tylko efekt przestrzeni, ale także elegancji. Ponadczasowa biel, dyskretne beże lub surowe, jednak także nieco luksusowe szarości to z pewnością idealne rozwiązanie dla niewielkiego salonu. Jeśli zależy ci na efekcie jeszcze bardziej eleganckim, a nawet nieco wytwornym, zdecyduj się na jedną ze ścian w jasnej, połyskującej tapecie.

Po drugie – postaw na wysokiej jakości materiały

Elegancja i luksus definiują się poprzez jakość. Dlatego wybierając meble i dodatki do swojego salonu postaw na wyposażenie wykonane z materiałów wysokiej jakości. Idealnym rozwiązaniem będzie tutaj z pewnością drewno, które znakomicie sprawdzi się także na podłodze salonu. Zamiast przytłaczającego zestawu lub topornej wręcz meblościanki, wybierz meble modułowe, wolnostojące, pozwalające na pełną dowolność w aranżacji i uzyskanie efektu lekkości wnętrza.

Po trzecie – kup wyjątkowa sofę

Sofa to serce każdego salonu. Pełni nie tylko funkcję czysto praktyczną, tworząc strefę wypoczynku w naszym domu, ale przede wszystkim decyduje o stylu wnętrza. Wybierając sofę, kreujesz klimat i charakter salonu. Pikowana, na stylowych nóżkach lub też prosta, modernistyczna, wręcz surowa, lecz wciąż elegancka – dobrze wybrana sofa sprawi, że salon stanie się po prostu wyjątkowy. Tutaj dobrym rozwiązaniem będą z pewnością także narożniki, które ustawione pod ścianą, pozwolą nie tylko w pełni zagospodarować jeden z kątów pokoju, ale także cieszyć się wolną przestrzenią na środku salonu.

Jeśli szukasz wyjątkowych mebli i inspiracji nie tylko dla swojego salonu, ale także całego mieszkania, wejdź na http://kdcmeble.com/ i stwórz w swoim domu prawdziwie stylową, elegancką przestrzeń. 

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

oświetlenie salonu

Jak wybrać oświetlenie do salonu? Poradnik dla urządzających mieszkanie

Salon to wizytówka mieszkania. To właśnie tam domownicy spędzają większą część dnia – wykonują codzienne …