Kolory łóżek
Pistacjowa zieleń, śnieżna biel czy może barwa rafy koralowej? | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jaki kolor łóżka wybrać?

Pistacjowa zieleń, śnieżna biel czy może barwa rafy koralowej? Możesz mieć łóżko w każdym z tych kolorów, a nawet w wielu, wielu innych. Tylko na jaki kolor najlepiej się zdecydować?

Łóżko to najważniejszy element sypialni, nie tylko ze względu na praktyczne funkcje jakie pełni, ale i jako estetyczna dominanta kompozycji wnętrzarskiej, która przez wzgląd na swe gabaryty, w znacznym stopniu decyduje o generalnym wrażeniu wizualnym pokoju sypialnianego, warto więc solidnie przemyśleć jak będzie wyglądało i w jaki sposób zostanie zaaranżowane. (Czytaj więcej na benetsleep.pl)

Bogato zdobione ramy łóżka mają swoją długą historię, jednak w ostatnich latach można było zauważyć odwrócony trend- konsumenci częściej wybierali łóżka ascetyczne, a rekordy sprzedaży biły drewniane lub metalowe ramy, których głównym zadaniem było po prostu trzymanie w ryzach materaca i które były swoistym tłem sypialnianych dodatków- pościeli, narzut i poduszek. Na szczęście, można mówić o renesansie łóżka, jako stylowego mebla, które prócz swych podstawowych funkcji, może być też cieszącym oko dziełem sztuki użytkowej.

Łóżko całe
Bogato zdobione ramy łóżka mają swoją długą historię, jednak w ostatnich latach można było zauważyć odwrócony trend- konsumenci częściej wybierali łóżka ascetyczne. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wraz z powrotem do łask ozdobnych ram łóżka, pojawił się też nowy trend personalizacyjny, polegający na tym, iż producenci mebli dają swym Klientom wolną rękę na etapie projektowania mebla- pozwalając im na samodzielne zadecydowanie o takich szczegółach jak kolor obicia, pikowanie zagłówka czy wygląd nóżek, na których będzie stało łóżko, a ze swej strony deklarując dobór materiałów i wykonanie.

Możliwość posiadania łóżka w niemal każdym kolorze tęczy jest z pewnością niezwykle atrakcyjna, ale i może rodzić niemałe dylematy decyzyjne. Przedstawiamy nasz krótki poradnik po kolorach obić łóżka, w którym postaramy się przybliżyć ich wady i zalety, a także rozważyć kwestię tego, do jakich wnętrz będą najlepiej pasować.

Łóżko całe - bok
Możliwość posiadania łóżka w niemal każdym kolorze tęczy jest z pewnością niezwykle atrakcyjna, ale i może rodzić niemałe dylematy decyzyjne. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jasne kolory- biel, kość słoniowa, beże, jasne szarości

Jasne barwy od kilku lat są najsilniejszym trendem wnętrzarskim- zarówno jeśli chodzi o kolor ścian, jak i mebli i dodatków. Trudno się temu dziwić, gdyż potrafią zdziałać cuda- powiększają mikre pokoje czy mieszkania, sprawiają, że wnętrze wygląda świeżo, elegancko i dają ogromne pole do popisu dla dekoratorskiej wyobraźni, gdyż można je dowolnie stylizować za pomocą dodatków. Niestety, ich niezaprzeczalnym minusem jest fakt, iż wymagają wzmożonej dbałości o czystość.

Mocne kolory- zielenie, czerwienie, żółcie, pomarańcze, niebieskości

Takie kolory świetnie sprawdzają się do wnętrz dla dzieci lub nastolatków, a także osób, które lubią silne i duże akcenty kolorystyczne- łóżko w ostrej, nasyconej barwie z pewnością nada sypialni energii i będzie jej dominującym, przykuwającym uwagę elementem. Minusem łóżka w mocnym kolorze jest fakt, iż zawęża ono nieco możliwości aranżacyjne, więc jego zakup należy dobrze przemyśleć i być naprawdę zadeklarowanym i dozgonnym miłośnikiem wybranego koloru.

Ciemne kolory- wiśniowe czerwienie, butelkowe zielenie, granaty, bakłażanowe fiolety

Ta grupa kolorów została wyodrębniona od opisanych wyżej barw mocno nasyconych i wspomnianych poniżej klasycznych, ciemnych kolorów, gdyż daje ona nieco inny efekt. Z jednej strony są to kolory szalenie eleganckie, nadające wnętrzu niesamowitej klasy, z drugiej zaś jednak strony są one odważne i wyrafinowane, na pewno nie jest to zachowawcza propozycja dla osób chcących mieć po prostu schludne wnętrze, więc aby zdecydować na łóżko w którymś z powyższych kolorów, trzeba odwagi, gustu i spójnej wizji dotyczącej wystroju całej sypialni.

Ciemne kolory- czekoladowe brązy, grafitowe szarości, czerń

Absolutna klasyka, barwy z cyklu “to się nie może nie udać”. Te kolory zawsze bronią się same, swoją uniwersalnością i elegancją, wspaniale poddają się też różnorakim aranżacjom. Niestety jednak, w niewielkich wnętrzach mogą dawać nieco depresyjny efekt przytłoczenia.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

stelaż do łóżka dla osoby otyłej

Jaki wybrać stelaż do łóżka dla osoby z nadwagą?

Czy wiesz, że osoby z nadwagą powinny zwrócić szczególną uwagę na wybór dobrego stelaża do …