Archwium dla tagu: bakterie jelitowe

O czym świadczy nadmierne gromadzenie się gazów jelitowych?

Gazy jelitowe

Nadmierne gromadzenie się gazów jelitowych to częsta przyczyna występowania wzdęć. Obecność powietrza w jelitach jest stanem fizjologicznym, ale nadmierna jego ilość i zaleganie może świadczyć o różnych nieprawidłowościach. Przykładami mogą być: groźne patologie, takie jak zastój w jelitach spowodowany niedrożnością lub septycznym porażeniem oraz nieswoistymi chorobami zapalnymi. Najczęściej jednak świadczy …

Czytaj więcej »

Jak działają probiotyki, czy warto je stosować?

Dwie osoby trzymają się za rękę

Probiotyki, to zdrowe bakterie, które zasiedlają się w największych ilościach w jelitach człowieka. Jest ich kilka rodzajów, a mają one wpływ na zdrowie całego organizmu. Wpływają na pracę układu trawiennego i odpornościowego. Probiotyki są szczególnie ważne dla kobiet, ponieważ dbają one o zdrowie intymne zmniejszając ryzyko rozwoju zakażeń na tle …

Czytaj więcej »

Nie zmarnuj wakacji! Skorzystaj z probiotyków!

Wakacje to doskonały moment na zmianę stylu życia. Nie od dziś wiadomo, że tylko wprowadzenie odpowiednich nawyków żywieniowych oraz regularny wysiłek fizyczny mogą przynieść należyte efekty. Niewiele jednak się mówi o tym, że ruch nie może być zbyt intensywny, gdyż może zaburzyć funkcjonowanie jelit, a dobrą dietę dobrze wspomóc probiotykami. …

Czytaj więcej »

Dlaczego nie chudnę?

Stosujesz dietę i ćwiczysz, a waga ani drgnie? Okazuje się, że za nadmierne gromadzenie tkanki tłuszczowej w organizmie odpowiada nie tylko zbyt duża ilość pożywienia i siedzący tryb życia, ale także zaburzenie mikrobioty jelitowej. Bakterie i grzyby zasiedlające jelita aktywnie uczestniczą w syntezie witamin, rozkładaniu i unieszkodliwianiu toksyn, wpływają na …

Czytaj więcej »

Profilaktyczne bilanse biologiczne, czyli nowatorski sposób na zdrowie

Profilaktyczne Bilanse Biologiczne

Specjaliści tłumaczą, że celem profilaktycznym bilansów biologicznych (PBB) z jednej strony jest wykrycie niedoborów i nadmiarów witamin, mikroelementów czy kwasów tłuszczowych, a z drugiej sprawdzenie, jak funkcjonują będące ze sobą w ścisłym powiązaniu poszczególne układy w organizmie. Celem PBB nie jest zatem diagnozowanie choroby, lecz stanu zdrowia danego pacjenta. Ogromne znaczenie ma tutaj badanie mikrobioty, dzięki …

Czytaj więcej »