Mezoterapia mikroigłowa Dermapen – kiedy skorzystać?

Zdecydowana większość specjalistów poleca zabiegi mezoterapii. | fot.: Fotolia

Lifting bez skalpela kusi większość osób chcących podkreślić piękno swojej urody. Zdecydowana większość specjalistów poleca zabiegi mezoterapii. Sprawdź, jak działa remedium na zmarszczki i odkryj sekret jędrnej skóry.

Dermapen, czyli wielka moc ukryta w niewielkich rozmiarach

Dermapen jest urządzeniem wyposażonym w 12 igieł, którymi nakłuwa się skórę. Kontrolowane uszkadzanie skóry stymuluje ją, a tym samym prowadzi do powstania nowych włókien kolagenowych, a także regeneracji i odmłodzenia skóry. Liftingowi bez skalpela można poddać twarz, szyję dekolt, ramiona, brzuch, pośladki i uda. Niewielki rozmiar Dermapenu pozwala dotrzeć również do niedostępnych miejsc w okolicach oczu czy ust. Może być stosowana przy każdym typie skóry.

Dlaczego mówi się, że jest to lifting bez skalpela?

Tradycyjny lifting polega na chirurgicznej korekcie twarzy, która pozwala pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej czy skóry. Mezoterapia mikroigłowa nie ingeruje chirurgicznie w skórę, za to pobudza ją do pracy, wygładzając cerę i sprawiając, że wygląda ona młodziej i promienniej.

Kiedy zabieg może być pomocny?

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen ma szerokie zastosowanie. Lifting bez skalpela będzie dobrym sposobem dla osób, które chcą pozbyć się:

  • drobnych zmarszczek,
  • rozstępów,
  • blizn pooperacyjnych, potrądzikowych, itp.
  • rozszerzonych porów,
  • zwiotczałej i poszarzałej skóry,
  • problemu wypadania włosów – mezoterapia może wspomóc właściwą terapię.

Sposób na rozkwitnięcie urody

Lifting bez skalpela może być stosowanay w każdym wieku, jednak trzeba rozważnie wybrać moment, w którym chcemy poprawić owal twarzy lub zredukować zmarszczki. Jednorazowy zabieg można wykonać nawet w okolicach 30. roku życia. Osoby starsze powinny jednak sięgnąć po serię zabiegów. Zazwyczaj składa się ona z 5 sesji, które przebiegają co ok. 2 tygodnie, w zależności od rodzaju skóry. To, jak często będziemy chodzić do gabinetu kosmetycznego, zależy w dużej mierze od stanu naszej skóry.

Jakie są zalecenia przed zabiegiem?

Przed samym wykonaniem mezoterapii należy unikać nadmiaru słońca i nie opalać się na miesiąc przed zabiegiem. Równie podobny zakaz obowiązuje w przypadku peelingów i preparatów zawierających retinol. Warto również pamiętać, że pacjent powinien mieć ogoloną skórę w dniu zabiegu.

Efekt widoczny od zaraz

Zaczerwienie skóry i lekka opuchlizna schodzą ze skóry po ok. 1-3 dniach od zabiegu. Warto pamiętać, że skóra po mezoterapii jest wrażliwa na promieniowanie UV, dlatego musimy ją zabezpieczać kremami z filtrem 50 przez co najmniej miesiąc. Dodatkowo, na co najmniej 24 h po zabiegu nie powinno nakładać się makijażu i kosmetyków drażniących skórę. Zazwyczaj efekt podjętych działań staje się widoczny po 2 tygodniach od zabiegu.

Kto powinien wstrzymać się z zabiegiem?

Przede wszystkim nie poleca się liftingu bez skalpela kobietom w ciąży i w okresie karmienia piersią. Przeciwwskazaniem mogą być również choroby nowotworowe i autoimmunologiczne. Również osoby z aktywnymi stanami zapalenia skóry i mającym zakażenie wirusowe, grzybicze lub bakteryjne.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Zabiegi zabronione latem

Fotoepilacja latem? Zabiegi, o których na razie możesz zapomieć

Słońce, wysokie temperatury, w głowie zaczynamy planować wakacje… W tych, jakże przyjemnych okolicznościach przyrody, niestety …