Mikrodermabrazja twarzy – na czym polega i kto może ją wykonać?

Mikrodermabrazja twarzy to skuteczna i kompleksowa regeneracja naskórka | fot.: pixabay.com

Każda kobieta, która dba o swój wygląd, stosuje kremy i wszelkiego rodzaju specyfiki, które mają za zadanie upiększyć jej urodę. Jednak nie zawsze proste środki wystarczają. Czasem, by uzyskać wyjątkowo gładką skórę i przywrócić jej dawny blask, trzeba poddać się zabiegowi mikrodermabrazji. To mechaniczne złuszczanie naskórka, który daje świetne efekty. Jak przebiega zabieg, jakie są jego rodzaje oraz dla kogo jest przeznaczony? Tego wszystkiego dowiecie się z naszego artykułu.

Mikrodermabrazja – na czym polega zabieg?

Zabieg mikrodermabrazji to jedna z najskuteczniejszych metod mechanicznego złuszczania skóry, która opiera się na delikatnym ścieraniu naskórka – warstwa po warstwie – za pomocą metalowej końcówki z diamentowymi głowicami. Ten wyjątkowy rodzaj pielęgnacji skóry, polega na nanoszeniu na skórę kryształków wodorotlenku glinu. Substancja jest umieszczana na skórze za pomocą specjalnego urządzenia. Przekazywana jest w postaci strumienia, wytwarzanego pod odpowiednim ciśnieniem w próżni. Na skutek przesuwania urządzenia po twarzy, usuwane są górne warstwy naskórka, które od razu lądują w specjalnym pojemniku. Głębokość peelingu dostosowywana jest do rodzaju skóry danej osoby. W trakcie procesu usuwane są stare komórki, a naskórek zostaje pobudzony do budowania nowych. Zabieg jest w pełni bezpieczny, a dzięki temu, że złuszczanie następuje stopniowo, nie ma skutków ubocznych. Po wykonaniu mikrodermabrazji twarzy, na skórze może pojawić się zaczerwienienie, które zniknie po kilku godzinach. To zabieg na tyle nieinwazyjny, że zwykle można go wykonywać również na cerze naczynkowej. Wskazany jest u osób, których cera jest niewystarczająco nawilżona i potrzebuje odpoczynku.

Jaki przebieg ma zabieg mikrodermabrazji? Na samym początku konieczne jest wykonanie demakijażu twarzy, następnie nałożenie peelingu enzymatycznego, a na końcu dezynfekcja. Kolejny punkt to główny zabieg, zakończony regeneracją skóry i nałożeniem odżywczej maski. Później, nieco osłabioną po zabiegu skórę, należy intensywnie nawilżyć, a na koniec zastosować odpowiednio dopasowany do cery krem.

Mikrodermabrazja twarzy – rodzaje

Można wyróżnić trzy rodzaje mikrodermabrazji: korundową, tlenową oraz diamentową. Na czym polega każda z nich?

  1. Mikrodermabrazja korundowa

To nowoczesna metoda, która polega na powolnym złuszczaniu kolejnych warstw naskórka, aż do uzyskania oczekiwanego efektu. Jako materiał ścierny, wykorzystywane są  kryształki tlenku glinu, które z bardzo dużą prędkością uderzają o skórę, powodując jej złuszczanie. Prędkość oraz siłę, z jaką kryształki zderzają się z twarzą, można w pełni kontrolować. Mikrodermabrazja korundowa jest zupełnie bezbolesna.

  1. Mikrodermabrazja tlenowa

To zabieg do wykonania którego wykorzystywany jest tlen oraz fizjologiczny płyn do infuzji. Wspomniane składniki wydobywają się z urządzenia pod bardzo wysokim ciśnieniem, a potraktowana nimi skóra jest bardzo dobrze dotleniona oraz odżywiona. Oxybrazja – tak również nazywana jest mikrodermabrazja korundowa – świetnie oczyszcza i regeneruje naskórek. Jest najłagodniejszym rodzajem mikrodermabrazji, dlatego w celu uzyskania pożądanych efektów, zwykle trzeba przeprowadzić większą ilość zabiegów.

  1. Mikrodermabrazja diamentowa

Do wykonania mikrodermabrazji diamentowej, wykorzystywane są głowice zawierające kryształki diamentu, które dobrze radzą sobie z oczyszczeniem, wygładzeniem i regeneracją skóry. Złuszczony naskórek, za pomocą specjalnej ssącej końcówki, zbierany jest do oddzielnego pojemnika. To bezbolesna metoda, która stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, a także przyspiesza krążenie krwi i limfy.

Efekty mikrodermabrazji

Zabieg mikrodermabrazji spowoduje poprawę elastyczności skóry oraz gruntownie ją zregeneruje. To świetny sposób na pozbycie się problemu suchej i wiotkiej skóry oraz drobnych zmarszczek. Zastosowanie tej procedury umożliwi usunięcie płytkich blizn i rozstępów, jak również przyspieszy zamknięcie rozszerzonych porów. Dodatkowo, mikrodermabrazja twarzy skutecznie zatrzymuje łojotok oraz dodatkowo wzmacnia właściwości obronne skóry, stymulując produkcję kolagenu i elastyny. Warto jednak pamiętać o tym, że skuteczność zabiegu w dużej mierze zależy od połączenia go z odpowiednią pielęgnacją skóry, którą należy zastosować nie tylko po, ale też przed całą procedurą.

Mikrodermabrazja – (przeciw)wskazania do wykonania zabiegu

Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg, któremu z powodzeniem mogą poddawać się osoby opalone oraz kobiety w ciąży lub w trakcie menstruacji. Jakie są zatem główne przeciwwskazania do wykonania tej procedury?

  • Wirusowe zakażenie brodawki,
  • opryszczka,
  • zakażenie bakteryjne,
  • nowotwory skóry,
  • znamiona,
  • przebyte zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy.

Bardzo ważne jest, aby przed przystąpieniem do zabiegu zapoznać się ze szczegółowym wykazem przeciwwskazań, co pomoże uniknąć późniejszych komplikacji. Natomiast jeśli chodzi o zalecenia do wykonania procedury, to jest ona idealna dla osób, które:

  • chcą pozbyć się blizn potrądzikowych,
  • cierpią na atrofię skóry,
  • doskwiera im grzybica lub łuszczyca,
  • potrzebują regeneracji naskórka,
  • posiadają mocno zrogowaciały naskórek,
  • uszkodzili skórę promieniami UV,
  • mają cerę, która wymaga gruntownego oczyszczenia,
  • cierpią na zaburzenia pigmentacji i mają przebarwienia na cerze.

Mikrodermabrazja twarzy to skuteczna i kompleksowa regeneracja naskórka. Cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród kobiet, ale też i mężczyzn. Zabieg jest szybki, bezbolesny, a przy tym bardzo efektywny. To najlepsza metoda na złuszczenie zniszczonego naskórka i spowodowanie szybkiego wzrostu jego nowej warstwy. Więcej informacji o przebiegu zabiegu mikrodermabrazji można znaleźć na tej stronie: http://jeanlouisdavid-kosmetyka.pl/usluga/mikrodermabrazja-2/

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kobieta u kosmetyczki zabieg kosmetyczny

Zabiegi kosmetyczne – w jakie warto inwestować?

Wiosna to czas, kiedy zaczynamy z większą uwagą pielęgnować nasze ciało, przygotowując je na powitanie …