Masaż twarzy dlaczego warto wykonać
Nawet, jeśli technika wykonania automasażu początkowo wydaje się skomplikowana, szybko można jej się nauczyć | fot.: Fotolia

Wystarczy 5 minut dziennie – ten zabieg kosmetyczny możesz wykonać sama

Idealny sposób na poprawienie napięcia skóry i usunięcie drobnych zmarszczek. Nie wymaga znajomości skomplikowanych technik, drogiego sprzętu ani kosmetyków. Wystarczy trochę konsekwencji i 5 minut więcej w codziennym wieczornym rytuale pielęgnacyjnym. Uwaga: systematyczny masaż kosmetyczny twarzy ujmuje nawet kilka lat!

Po ciężkim dniu, kiedy nawet nie mamy ochoty na dokładne zmycie makijażu, precyzyjny masaż twarzy wydaje się ostatnim, na co możesz mieć ochotę. Ale kosmetolodzy podkreślają, że warto wyrobić sobie dobry nawyk w codziennej pielęgnacji. Nawet, jeśli technika wykonania automasażu początkowo wydaje się skomplikowana, szybko można jej się nauczyć.

Dlaczego warto? Po pierwsze likwiduje opuchliznę, zwłaszcza pod oczami i poprawia ukrwienie skóry. Po drugie: dobrze dotleniona skóra lepiej transportuje składniki odżywcze kremów i olejów. Po trzecie: automasaż twarzy to doskonały sposób na osiągnięcie stanu relaksu i chwila dla siebie, na którą zasługujesz po każdym – ale zwłaszcza po aktywnym dniu.

Masaż twarzy najlepiej wykonywać na siedząco, przed lustrem. żeby uniknąć rozciągania skóry, użyjmy kremu lub oliwki. Na tę czynność poświęcamy około 5-7 minut. Pamiętajmy, żeby ruch naszych dłoni był delikatny, głaszczący – najlepiej wykorzystywać w tym celu same opuszki palców.

Automasaż twarzy technika wykonania
Automasaż twarzy technika

Do dzieła:

  1. Zacznij od głaskania czoła od nasady nosa do linii owłosienia: zaczynamy najpierw jedną ręką od środka czoła do linii owłosienia, następnie drugą. Czynność powtarzamy, z umiarkowaną siłą nacisku, 3-5 razy.
  2. Głaskamy okolice oczu – przy użyciu palców wskazujących obu rąk delikatnie głaskamy obszar od nasady nosa, przez łuk brwiowy do zewnętrznych kącików oczu, następnie przechodzimy pod oczami do wewnętrznych kącików oczu i znów wracamy do nasady nosa.
  3. I znowu głaskanie oczu – tym razem w ósemkę. Środkowy palec wykorzystujemy do delikatnego, głaszczącego ruchu od nasady nosa, po łuku brwiowym do kącika zewnętrznego oka, następnie pod okiem do wewnętrznego kącika oka, do nasady nosa i po łuku brwiowym drugiego oka do kącika zewnętrznego, pod okiem do wewnętrznego kącika oka i do nasady nosa.
  4. Przechodzimy do policzków. Nasze dłonie wykonują ruch głaskania od wargi dolnej, od wargi górnej oraz od nasady nosa do uszu.
  5. Głaskanie wokół ust. Opuszkami palców środkowych, wykonujemy ruch od środka wargi dolnej do kącików ust, następnie po wardze górnej do rynienki podnosowej.
  6. Bruzdy nosowo-wargowe: równocześnie i po obu stronach twarzy przy pomocy opuszków palców wskazujących masujemy w kierunku od środka bródki do kącików ust, następnie do wewnętrznych kątów brwi.
  7. Rozcieramy czoło: niezbyt mocno, opuszkami palców wykonujemy ruchy okrężne (od 3 do 5 razy) w kierunku od środka czoła do skroni najpierw lewą ręką następnie prawą.
  8. Rozcieramy łuki brwiowe: okrężnymi ruchami rozcieramy okolice od nasady nosa, po łukach brwiowych do kącików zewnętrznych oczu.
  9. Rozcieramy policzki: masujemy najpierw jedną, a następnie drugą stronę twarzy, w trzech liniach: od dolnej wargi, górnej wargi oraz od nasady nosa do uszu. Ruch powtarzamy po 3-5 razy.
  10. walczymy z kurzymi łapkami: przy użyciu palców wskazującego i środkowego lewej ręki ułożonych w kształt widełek delikatnie rozciągamy skórę okolicy lewej skroni. W tym samym czasie środkowy palec prawej ręki rozciera skroń od zewnętrznego kąta oka do linii włosów. Czynność wykonujemy w identyczny sposób po drugiej stronie twarzy.
  11. Opuszkami palców środkowych rozcieramy bruzdy nosowo-wargowe od kącików ust do skrzydełek nosa.
  12. Chwytem „nożycowym” palcami wskazującymi i środkowymi ugniatamy czoło od środka czoła do skroni.
  13. Następnie przy użyciu palców wskazujących obu rąk, chwytem „nożycowym” delikatnie ugniatamy policzki w trzech liniach, jak podczas głaskania.
  14. Na koniec, poruszając się po całej powierzchni policzków, dwoma rękami, w ruchu przypominającym grę na pianinie oklepujemy obydwie strony twarzy.
  15. Zakończeniem procedury jest ćwiczenie wokalne: wymówienie głośno i wyraźnie samogłosek: AEIOU doda sprężystości okolicy ust.

ND, Dorota Słowik

Sprawdź także

meso serum

Koncentracja wyjątkowych składników aktywnych w codziennej pielęgnacji z serum od mesoestetic®

Pielęgnuje skórę, kiedy śpisz, a przy regularnym stosowaniu przynosi efekty, jakie kiedyś można było osiągnąć …