Wózki widłowe

Co zrobić, gdy zakup nowego wózka widłowego jest zbyt kosztowny?

Przedsiębiorcy, którzy decydują się na zakup nowego wózka widłowego, muszą liczyć się z wydatkiem na poziomie kilkudziesięciu tysięcy zł. Do bieżącej obsługi takich miejsc, jak: magazyny czy centra logistyczne potrzeba co najmniej kilku wózków widłowych, co bardzo często stanowi zbyt duże obciążenie finansowe dla przedsiębiorców. Wyjściem z takiej sytuacji jest zakup używanych wózków widłowych, skorzystanie z opcji finansowania zewnętrznego lub wynajem sprzętu.

Wózki widłowe są podstawowym wyposażeniem magazynów, hal produkcyjnych oraz placów budowy. Służą one do transportowania ładunków o dużej masie na bliskie odległości.

Zakup używanego wózka widłowego

Dobrym rozwiązaniem dla osób, których nie stać na nowy wózek widłowy jest zakup sprzętu używanego. Opcja ta pozwala zminimalizować koszty nawet o połowę. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na to, czy sprzęt jest dostosowany do potrzeb i środowiska pracy. W zamkniętych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się wózki widłowe elektryczne używane. Sprzęt z takim napędem nie emituje szkodliwych spalin, a także jest tani w eksploatacji. Oprócz tego przed zakupem wózka widłowego warto sprawdzić jego stan techniczny oraz decyzję Urzędu Dozoru Technicznego o dopuszczeniu sprzętu do eksploatacji.

Zakup wózka widłowego na raty

Przedsiębiorcy, którzy nie dysponują środkami finansowymi, umożliwiającymi im zakup nowych wózków widłowych, mogą skorzystać z jednej z opcji finansowania. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest leasing, który stanowi formę przekazania w użytkowanie. Klienci firmy Still mogą również skorzystać z opcji BasicDynamic, polegającej na płaceniu za rzeczywiste wykorzystanie sprzętu. W takiej sytuacji miesięczny koszt wózka widłowego składa się z dwóch rat: podstawowej i elastycznej. Rozwiązanie to polecane jest w szczególności przedsiębiorcom, którzy nie wykorzystują sprzętu przez kilkanaście godzin dziennie.

Wynajem wózka widłowego

Osoby, które potrzebują wózka widłowego do prac sezonowych, np. w rolnictwie lub w sadownictwie, mogą skorzystać z usługi wynajmu sprzętu. Firmy, oferujące tego typu usługi mają do wyboru dwie opcje: wynajem krótko- i długoterminowy. Ceny takich usług uzależnione są od typu sprzętu i wahają się od 300 do 1100 zł.

Sprawdź także

magazyn dropshipping

Dropshipping czyli własny sklep bez wielkiego magazynu!

Dropshipping jest to coraz popularniejszy, model sprzedażowy polegający na tym, że właściciel sklepu jest pośrednikiem …