Wózki widłowe

Co zrobić, gdy zakup nowego wózka widłowego jest zbyt kosztowny?

Przedsiębiorcy, którzy decydują się na zakup nowego wózka widłowego, muszą liczyć się z wydatkiem na poziomie kilkudziesięciu tysięcy zł. Do bieżącej obsługi takich miejsc, jak: magazyny czy centra logistyczne potrzeba co najmniej kilku wózków widłowych, co bardzo często stanowi zbyt duże obciążenie finansowe dla przedsiębiorców. Wyjściem z takiej sytuacji jest zakup używanych wózków widłowych, skorzystanie z opcji finansowania zewnętrznego lub wynajem sprzętu.

Wózki widłowe są podstawowym wyposażeniem magazynów, hal produkcyjnych oraz placów budowy. Służą one do transportowania ładunków o dużej masie na bliskie odległości.

Zakup używanego wózka widłowego

Dobrym rozwiązaniem dla osób, których nie stać na nowy wózek widłowy jest zakup sprzętu używanego. Opcja ta pozwala zminimalizować koszty nawet o połowę. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na to, czy sprzęt jest dostosowany do potrzeb i środowiska pracy. W zamkniętych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się wózki widłowe elektryczne używane. Sprzęt z takim napędem nie emituje szkodliwych spalin, a także jest tani w eksploatacji. Oprócz tego przed zakupem wózka widłowego warto sprawdzić jego stan techniczny oraz decyzję Urzędu Dozoru Technicznego o dopuszczeniu sprzętu do eksploatacji.

Zakup wózka widłowego na raty

Przedsiębiorcy, którzy nie dysponują środkami finansowymi, umożliwiającymi im zakup nowych wózków widłowych, mogą skorzystać z jednej z opcji finansowania. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest leasing, który stanowi formę przekazania w użytkowanie. Klienci firmy Still mogą również skorzystać z opcji BasicDynamic, polegającej na płaceniu za rzeczywiste wykorzystanie sprzętu. W takiej sytuacji miesięczny koszt wózka widłowego składa się z dwóch rat: podstawowej i elastycznej. Rozwiązanie to polecane jest w szczególności przedsiębiorcom, którzy nie wykorzystują sprzętu przez kilkanaście godzin dziennie.

Wynajem wózka widłowego

Osoby, które potrzebują wózka widłowego do prac sezonowych, np. w rolnictwie lub w sadownictwie, mogą skorzystać z usługi wynajmu sprzętu. Firmy, oferujące tego typu usługi mają do wyboru dwie opcje: wynajem krótko- i długoterminowy. Ceny takich usług uzależnione są od typu sprzętu i wahają się od 300 do 1100 zł.

Sprawdź także

wynajem magazynu

Co trzeba wiedzieć, decydując się na wynajem magazynu?

Branża magazynowa od kilku lat rozwija się w Polsce bardzo prężnie. Zarówno firmy produkcyjne, jak …