Panorama stolicy
Obecnie najbezpieczniejszą opcją jest inwestycja w nieruchomości. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Czy inwestycja w apartamenty wakacyjne to dobry pomysł?

Zastanawiasz się, gdzie najlepiej ulokować swój kapitał? Obecnie najbezpieczniejszą opcją jest inwestycja w nieruchomości.

Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie długoterminowych umów, nie chcesz również poświęcać zbyt wiele czasu w ciągu roku na opiekę nad mieszkaniem, pomyśl o apartamentach wakacyjnych. Mieszkań o podwyższonym standardzie i ulokowanych w atrakcyjnej lokalizacji szuka coraz więcej osób. Zwłaszcza zagraniczni goście są w stanie dużo zapłacić za wynajem.

Doświadczaj, nie “bywaj”

Obecnie nastała moda na doświadczanie każdego elementu podróży, w tym miejsca tymczasowego zamieszkania. Ludzie oczekują zatem podwyższonego standardu, czystości, a także bezpieczeństwa i prywatności. Swoboda dostępu do rozmaitych usług jest wymogiem koniecznym. Poszukuje się zatem luksusowych apartamentów wakacyjnych, odsuwając od siebie sposób podróżowania na “byle się przespać gdziekolwiek”. Rodziny czy pary, przyjaciele – niemal każda grupa społeczna dostrzega pozytywne aspekty wynajmu całego mieszkania na kilka, a czasem kilkanaście nocy. Marzą o wygodzie, spokoju i odpoczynku. Na ich potrzeby zaczyna odpowiadać rynek. Pojawia się coraz więcej ofert wynajmu apartamentów inwestycyjnych nad morzem, w górach czy w dużych miastach. Inwestycja w tego typu miejsca jawi się jako bezpieczny i szybki sposób na zarobek. Zatem czy jest to dobry pomysł?

Wygoda w cenie

Wolałbyś spędzić wakacje w ciasnym hotelowym pokoju, w którym słyszysz gości zza ściany, czy w przestronnym mieszkaniu o wysokim standardzie? Może Ci się wydawać, że pokój w hotelu będzie tańszy niż prywatny apartament. Jednak spójrz na ceny rynkowe – nieraz jest zupełnie odwrotnie. I właśnie dlatego coraz więcej osób szuka mieszkania na wynajem, zamiast hotelu. Mając zapas gotówki, możesz wykorzystać tę sytuację i zarobić od 3% do nawet 10% wartości apartamentu w ciągu roku czy jednego sezonu. Masz ułatwione zadanie, jeśli mieszkasz nad morzem, na Mazurach, w górach czy dużym mieście: Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu… Bez problemu zlokalizujesz miejsca, w których turyści najchętniej wynajmują apartamenty i mieszkania. Inwestycja w apartament wakacyjny to dobry pomysł, dla osób, które świadomie podchodzą do tego tematu. Cały proceder wiąże się bowiem z opieką nad gośćmi i mieszkaniem, a dodatkowo rozliczeniami podatków. Nie jest to takie łatwe, jakby się wydawało. To również praca na dłuższy okres czasu. Jednak jej zyskowność znacznie przebija dostępne obecnie lokaty, jak również inne sposoby pomnażania gotówki.

Dla kogo inwestowanie w apartamenty inwestycyjne?

Przede wszystkim musisz być zdecydowany. Raz podjętej decyzji nie będzie można łatwo cofnąć. Musisz mieć świadomość, że apartamentu wakacyjnego również nie upłynnisz tak szybko – nie jest to lokata, z której możesz wyciągnąć pieniądze w dowolnym momencie. Pamiętając o powyższym, staraj się również wybrać taką nieruchomość, którą łatwo będzie sprzedać, kiedy zdecydujesz się wycofać z interesu. Do zalet wynajmu apartamentów inwestycyjnych należy jednak ich bezpieczeństwo – to nadal my zarządzamy swoim kapitałem. Nieruchomości obecnie nie tracą na wartości, mamy więc szansę nie tylko zarobić na nich w czasie wynajmu, ale również w momencie odsprzedaży.

Najlepsze apartamenty inwestycyjne – portal RynekPierwotny.pl

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

nowe mieszkania realco

Gotowe do zamieszkania apartamenty we Wrocławiu

Nabywcy mieszkań w stanie deweloperskim mają przed sobą wiele czasochłonnych wyzwań. Czekają ich poszukiwania rzetelnej …