Dobre biuro rachunkowe – jak je wybrać?

Do księgowości trzeba mieć zacięcie i nie wszystkie osoby nawet z odpowiednim wykształceniem sprawdzą się w tym zawodzie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Każdy z nas komu przyszło założyć własną firmę mierzył się z problemem wyboru biura rachunkowego. Mówi się, że dobra księgowa to czasami więcej niż połowa sukcesu. Kłopoty jakie niosą za sobą nieprawidłowo wypełnione dokumenty mogą z dnia na dzień doprowadzić przedsiębiorcę do bankructwa. O tym na co zwracać uwagę wybierając biuro podatkowe opiszemy w dzisiejszym artykule.

Doświadczenie to jeden z atutów, którego nie można kupić a nabyć je można tylko i wyłącznie solidną pracą. Nie mówimy tu o dziesięcioleciach pracy w księgowości. Nawet firmy z krótkim stażem na rynku mogą pochwalić się doświadczeniem w prowadzeniu różnego rodzaju spraw podatkowych i finansowych.

Dobrze pracuje się tym osobom, które lubią swoją pracę. Pasja jest ważna w pracy zwłaszcza tej wymagającej rzetelności i skupienia. Do księgowości trzeba mieć zacięcie i nie wszystkie osoby nawet z odpowiednim wykształceniem sprawdzą się w tym zawodzie. Cierpliwość, rzetelność i dociekliwość to cechy dobrego księgowego. Warto zwrócić na nie uwagę podejmując rozmowę dotyczącą współpracy.

A jeśli już mowa o szeroko pojętej współpracy analizując oferty biur księgowych dobrze jest pokusić się o sprawdzenie referencji i firm, dla których świadczą usługi. Dzięki tego rodzaju informacjom dowiesz się, czy sprawy Twojej firmy nie będą zbyt oddalone od specjalizacji danego biura księgowego.

Ubezpieczenie to kolejna ważna rzecz, o jaką koniecznie trzeba dopytać przed podpisaniem umowy z biurem. Księgowość to cienka lina, z której łatwo można spaść, a upadek boli. Człowiek choć byłby najlepszym specjalistą nie jest nieomylny, dlatego warto zawczasu zadbać o biuro księgowe z odpowiednim zabezpieczeniem, tak jak rodzinne biuro podatkowe Pawłowscy, którzy swoim Klientom oferują korzystne warunki ubezpieczeniowe i co więcej spokój, który ponoć jest bezcenny.

Często pomijanym podczas rozmowy z przyszłym księgowym Twojej firmy pytaniem jest to dotyczące oprogramowania, na którym pracuje firma. To nie tylko informacja dająca pogląd o wiarygodności i kondycji biura księgowego ale też wiadomość, na podstawie której można sprawdzić, czy znajdują się na liście oprogramowania dopuszczonego przez Ministerstwo Finansów.

Decydując się na ofertę biura księgowego często wybieramy te z siedzibą w mieście, w którym prowadzimy działalność. Jest to słuszna decyzja choć nie ma takiej konieczności. Księgowa, która jest na miejscu to opcjonalna wygoda w przypadku sytuacji kiedy w natychmiastowym czasie musimy złożyć podpis lub dokonać korekty dokumentu, czy po prostu go dostarczyć. Oczywiście nowoczesne rozwiązania technologiczne umożliwiają sprawny przepływ informacji i plików nawet pomiędzy dużymi odległościami, jednak w tak ważnych sprawach chyba nie warto pozostawiać wszystkiego technice.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Dwóch biznesmenów i laptop

Zakładanie firmy – jak wybrać biuro rachunkowe?

Prowadzenie firmy nierozerwalnie wiąże się ze stałą współpracą z księgowym, bądź biurem rachunkowym. Decyzję o …