Mężczyzna wystawia faktury
Wystawianie faktur bywa niekiedy nie lada wyzwaniem i pracochłonnym procesem. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Fakturowanie z MEGA-TECH

Wystawianie faktur bywa niekiedy nie lada wyzwaniem i pracochłonnym procesem. Aby uprosić fakturowanie łódzka firma MEGA-TECH przygotowała rozwiązania, które sprawdzą się w różnych sytuacjach. Poznajmy firmę oraz zaproponowane przez nią programy.

Firma, która stale się rozwija

MEGA-TECH to firma, która powstała w 2008 i od tego czasu ciągle się rozwija. Początkowo stworzyła dwa programy Rachunek Small Business i Rachunek Small Business Handel. Oprogramowania te były dedykowane przedsiębiorcom chcącym wystawiać rachunki oraz zarządzać magazynem. Z biegiem lat zmiana obowiązujących przepisów spowodowała wycofanie produktów i zastąpienie ich aktualnymi oprogramowaniami. Mowa o programie Faktura Small Business i Faktura Small Business Handel. Programy te są dedykowane małym i średnim przedsiębiorstwom, które chcą szybko i bezproblemowo generować potrzebne faktury i inne przydatne w firmie dokumenty. Wersja Handel jest rozbudowana o magazyn, dzięki czemu przedsiębiorcy posiadający zaplecze towarowe, mogą swobodnie nim zarządzać z poziomu programu.

Faktura Small Business

Podstawowy program do faktur, czyli Faktura Small Business to następca wspomnianego już programu Rachunek Small Business. Program jest stale rozbudowywany o nowe opcje i aktualizowany z uwagi na zachodzące zmiany prawne. Szczególnie duża zmiana była zauważalna podczas wprowadzania obowiązku generowania i przesyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego. Z Faktura Small Business przedsiębiorca z łatwością wygeneruje potrzebny plik JPK. Program pozwala wystawiać faktury VAT, korekty, proformy, dowody sprzedaży, paragony fiskalne, noty i wiele więcej. Jeżeli użytkownik jest zwolniony z podatku VAT, to program również jest dla niego. Producent przewidział możliwość zmiany statusu podatkowego i dostosował program zarówno dla czynnych podatników jak i zwolnionych z VAT. Oprogramowanie ma wiele możliwości, które są warte przetestowania i sprawdzenia w firmie.

Faktura Small Business Handel

Program magazynowy Faktura Small Business Handel jest ciągle rozwijany o nowe funkcjonalności. Użytkownik może w nim szybko przygotować potrzebne faktury np. faktura VAT marża, ZŁOM, WDT, zaliczkowa, końcowa, paragony, JPK i wiele więcej. Oprócz dokumentów związanych z fakturowaniem bez problemu można stworzyć potrzebne dokumenty magazynowe tak jak: MM, PW, RW, WZ i PZ. Program umożliwia pracę na wielu stanowiskach, wystawianie faktur w obcych walutach i językach. Korzystający może przygotować komplet towaru z poszczególnych produktów z magazynu. Na fakturze widoczna będzie jedna pozycja, natomiast stany magazynowe zostaną pomniejszone o każdy element wchodzący w skład tego kompletu. To bardzo przydatna opcja, z której firmy często korzystają.

Przytoczone programy spotkały się z zadowoleniem wśród użytkowników, co jest widoczne chociażby w upublicznionych opiniach. Użytkownicy cenią przygotowane przez MEGA-TECH rozwiązania za ich funkcjonalność i dostosowanie do zachodzących zmian. To programy, na które na pewno warto zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego dla siebie programu do faktur.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Mężczyzna wystawiający fakturę na laptopie w kawiarni

Program do fakturowania – wygoda i bezpieczeństwo

W Polsce każdą wymianę handlową między kontrahentami dokumentuje się za pomocą faktur. Poza tym firma …