Mężczyzna wystawia faktury
Wystawianie faktur bywa niekiedy nie lada wyzwaniem i pracochłonnym procesem. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Fakturowanie z MEGA-TECH

Wystawianie faktur bywa niekiedy nie lada wyzwaniem i pracochłonnym procesem. Aby uprosić fakturowanie łódzka firma MEGA-TECH przygotowała rozwiązania, które sprawdzą się w różnych sytuacjach. Poznajmy firmę oraz zaproponowane przez nią programy.

Firma, która stale się rozwija

MEGA-TECH to firma, która powstała w 2008 i od tego czasu ciągle się rozwija. Początkowo stworzyła dwa programy Rachunek Small Business i Rachunek Small Business Handel. Oprogramowania te były dedykowane przedsiębiorcom chcącym wystawiać rachunki oraz zarządzać magazynem. Z biegiem lat zmiana obowiązujących przepisów spowodowała wycofanie produktów i zastąpienie ich aktualnymi oprogramowaniami. Mowa o programie Faktura Small Business i Faktura Small Business Handel. Programy te są dedykowane małym i średnim przedsiębiorstwom, które chcą szybko i bezproblemowo generować potrzebne faktury i inne przydatne w firmie dokumenty. Wersja Handel jest rozbudowana o magazyn, dzięki czemu przedsiębiorcy posiadający zaplecze towarowe, mogą swobodnie nim zarządzać z poziomu programu.

Faktura Small Business

Podstawowy program do faktur, czyli Faktura Small Business to następca wspomnianego już programu Rachunek Small Business. Program jest stale rozbudowywany o nowe opcje i aktualizowany z uwagi na zachodzące zmiany prawne. Szczególnie duża zmiana była zauważalna podczas wprowadzania obowiązku generowania i przesyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego. Z Faktura Small Business przedsiębiorca z łatwością wygeneruje potrzebny plik JPK. Program pozwala wystawiać faktury VAT, korekty, proformy, dowody sprzedaży, paragony fiskalne, noty i wiele więcej. Jeżeli użytkownik jest zwolniony z podatku VAT, to program również jest dla niego. Producent przewidział możliwość zmiany statusu podatkowego i dostosował program zarówno dla czynnych podatników jak i zwolnionych z VAT. Oprogramowanie ma wiele możliwości, które są warte przetestowania i sprawdzenia w firmie.

Faktura Small Business Handel

Program magazynowy Faktura Small Business Handel jest ciągle rozwijany o nowe funkcjonalności. Użytkownik może w nim szybko przygotować potrzebne faktury np. faktura VAT marża, ZŁOM, WDT, zaliczkowa, końcowa, paragony, JPK i wiele więcej. Oprócz dokumentów związanych z fakturowaniem bez problemu można stworzyć potrzebne dokumenty magazynowe tak jak: MM, PW, RW, WZ i PZ. Program umożliwia pracę na wielu stanowiskach, wystawianie faktur w obcych walutach i językach. Korzystający może przygotować komplet towaru z poszczególnych produktów z magazynu. Na fakturze widoczna będzie jedna pozycja, natomiast stany magazynowe zostaną pomniejszone o każdy element wchodzący w skład tego kompletu. To bardzo przydatna opcja, z której firmy często korzystają.

Przytoczone programy spotkały się z zadowoleniem wśród użytkowników, co jest widoczne chociażby w upublicznionych opiniach. Użytkownicy cenią przygotowane przez MEGA-TECH rozwiązania za ich funkcjonalność i dostosowanie do zachodzących zmian. To programy, na które na pewno warto zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego dla siebie programu do faktur.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Młody zespół pracuje z oprogramowaniem biznesowym

Dedykowane oprogramowanie IT – klucz do sukcesu dla współczesnych firm

Dobry biznes bierze się z właściwego podejścia do biznesu. Jeśli firma chce osiągnąć sukces na …