Katowice miejsce spotkań biznesowych
Nie ulega wątpliwości, że duża część polskich przedsiębiorstw rozwija się dynamicznie dzięki poszerzeniu rynków zbytu swoich produktów i usług | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Katowice atrakcyjnym miejscem spotkań eksporterów z kontrahentami i pracownikami

Katowice jako jedno z najlepiej skomunikowanych z innymi krajami miast w Polsce, daje firmom duże możliwości rozwoju.

Eksport towarów i usług za granicę daje polskim przedsiębiorstwom możliwość bardziej dynamicznego rozwoju. Jak pokazuje „Raport o sytuacji mikro, małych i średnich firm w Polsce”, przygotowany przez Bank Pekao S.A, Polacy w zdecydowanej większości (aż 68%) eksportują swoje produkty czy usługi do Niemiec. Nieco mniej, choć nadal bardzo popularne rynki to również państwa europejskie – Wielka Brytania i Irlandia Północna (27% eskorterów), Francja (22%), Holandia (18%), Czechy (15%), Słowacja (8%), Szwecja (12%), a także Włochy (9%). Jak podkreślają respondenci, na zagranicznych rynkach są bardzo konkurencyjni pod kątem cen (54% badanych), jak również jakości swoich towarów i usług (49% odpowiedzi).

Eksporterzy zarabiają więcej

Jak potwierdzają badania, firmy decydujące się na nawiązanie współpracy zagranicznej czy też rozpoczęcie sprzedaży detalicznej swoich produktów czy usług również poza rodzimym rynkiem, mogą pochwalić się znacznie większymi przychodami. Zgodnie z raportem „Polskie startupy” z 2018 roku, aż 20% polskich eksporterów osiąga przychody rzędu 500 tys. zł i więcej, co w odniesieniu do zaledwie 6% firm odnotowujących podobne przychody prowadząc działalność jedynie w naszym kraju, podkreśla zasadność tego rodzaju strategii zbytu.

Sala konferencyjna w Katowicach strategicznym punktem spotkań biznesowych

Nie ulega wątpliwości, że duża część polskich przedsiębiorstw rozwija się dynamicznie dzięki poszerzeniu rynków zbytu swoich produktów i usług. Chcąc nawiązać współpracę międzynarodową, warto zdecydować się na umówienie się z potencjalnym kontrahentem na spotkanie na sali konferencyjnej w Katowicach. Neutralny grunt oraz profesjonalne wyposażenie sal konferencyjnych w Katowicach pozwala na przeprowadzenie swobodnych i owocnych negocjacji biznesowych. Co więcej, z łatwością można znaleźć taką salę konferencyjną w Katowicach, która będzie usytuowana w niewielkiej odległości od międzynarodowego lotniska Katowice-Pyrzowice, dzięki czemu zorganizowanie spotkania z potencjalnym wspólnikiem w interesach przybywającym nawet z drugiego końca świata nie będzie stanowić żadnego problemu.

Coraz więcej polskich firm decyduje się na eksport swoich towarów i usług. Nawiązanie współpracy międzynarodowej może okazać się bardzo intratne, dlatego warto już na etapie przygotowań zadbać o odpowiedni grunt dla negocjacji rezerwując jedną z hotelowych sal konferencyjnych w Katowicach, umożliwiając tym samym kontrahentowi wypoczynek po męczącej podróży.

Źródła:

https://www.rsmpoland.pl/pl/news/zagraniczna-ekspansja-polskich-firm-z-sektora-msp-coraz-bardziej-dynamiczna

http://www.citibank.pl/poland/kronenberg/polish/files/raport_startup_poland_2018.pdf

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

IT Expert

Innowacja na życzenie. Co możesz osiągnąć z ekspertem od IT?

Na rynku istnieje obecnie wiele podmiotów specjalizujących się w usługach szeroko pojętego IT. Projektowanie systemów, …