Przestrzeń biurowo-konferencyjna
Myśląc o rozpoczęciu działalności należu zastanowić się także nad tym, gdzie działalność będzie zarejestrowana. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kiedy warto wynająć wirtualne biuro? Sprawdzamy!

Myśląc o rozpoczęciu działalności należy zastanowić się także nad tym, gdzie działalność będzie zarejestrowana. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa działalność gospodarcza musi mieć adres, pod którym jest prowadzona. Nie zawsze jednak na początku prowadzenia biznesu możemy sobie pozwolić na zakup lub wynajęcie odpowiedniego lokalu oraz urządzenia biura. Rozwiązaniem jest wirtualne biuro!

Czym jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro wcale nie jest nowością na rynku, ale dopiero od niedawna wchodzi do świadomości przedsiębiorców. Wirtualne biuro polega na wynajęciu miejsca prowadzenia działalności. Jednak w przeciwieństwie do normalnego wynajęcia biura, nie masz do dyspozycji całego lokalu, otrzymujesz za to możliwość zarejestrowania działalności pod określonym adresem, a często także korzystania ze skrzynki pocztowej lub recepcji. W zależności od dostępnych opcji działalność wirtualnego biura może ograniczać się do udostępnienia adresu, aż po obsługę interesantów w Twoim imieniu.

Kiedy warto zdecydować się na wirtualne biuro?

Prowadzenie wirtualnego biura to doskonały wybór dla osób, które prowadzą działalność, ale nie potrzebują stacjonarnego miejsca na prowadzenie firmy. Jest to rozwiązanie dla każdego, kto dużo się przemieszcza lub może dosłownie prowadzić działalność ze swojej sypialni.

Klientami wirtualnych biur najczęściej zostają:

  • freelancerzy
  • start-up
  • sklepu online
  • agencje PR i marketingowe
  • firmy szkoleniowe
  • firmy rekrutacyjne
  • firmy doradzające
  • filie polskich i międzynarodowych firm.

Wirtualne biuro jest także rozwiązaniem dla osób, którym zależy na możliwości pochwalenia się prestiżowym adresem w biznesowej okolicy – co, jak wiadomo, wpływa bardzo pozytywnie na to, jak firma odbierana jest przez innych. Takie biura prowadzą bowiem działalność w atrakcyjnych miejscach, dzięki temu taki adres wygląda bardzo dobrze na wizytówce.

Wirtualne biuro na początek to doskonały wybór!

Wirtualne biuro jest idealnym wyborem dla osób, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z prowadzeniem działalności. Przede wszystkim jest to sposób na oszczędzenie pieniędzy – koszt wynajmu wirtualnego biura, w zależności od wybranego pakietu, może być kilka-kilkanaście razy mniejszy od kosztu wynajmu lokalu w biznesowej okolicy w centrum dużego miasta. Wiele wirtualnych biur pomaga także w rozpoczęciu własnej działalności i przejściu przez wszystkie procedury.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

wirtualne biuro

Czym jest wirtualne biuro i jakie ma znaczenie w kontekście prowadzenia firmy? 

Dążenie do jak największej rozpoznawalności firmy od zawsze było celem wszystkich przedsiębiorców. Nieustanne poszerzanie się …