Maszyny poligraficzne: to dzięki nim powstają nowoczesne pieczątki

Proces produkcji pieczątek już dawno został zautomatyzowany. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Firma funkcjonująca komfortowo bez choćby jednej pieczątki? W XXI wieku to niemożliwe. Stempel (a właściwie: stemple) to obowiązkowe akcesorium każdego przedsiębiorstwa. A jak powstają? Dziś do ich produkcji wykorzystywane są nowoczesne maszyny poligraficzne. To one gwarantują szybkość i prostotę produkcji, ale i wysoką jakość każdego odbicia.

Proces produkcji pieczątek już dawno został zautomatyzowany. Dziś nikt już nie układa małych, metalowych literek na matrycy. Technologia cyfrowa zaś – ta, która wyparła tę tradycyjną – zapewnia znacznie wyższą precyzję procesu, a użytkownikom – niezwykły komfort korzystania ze stempli.

Naświetlarki, czyli pieczątka gotowa w 5 minut

Stempel w 5 minut – niemożliwe? Wręcz przeciwnie! A co więcej, dziś maszyny poligraficzne z powodzeniem można wykorzystywać również w warunkach biurowych. Na przykład te oparte o japońską technologię Sun Stamper można z powodzeniem zamontować we własnej firmie, a do wyrobu pieczątek potrzebne będą jeszcze tylko: drukarka laserowa, standardowy komputer oraz oprawka z tuszem, gumka światłoczuła oraz specjalna folia. Dlatego przedsiębiorstwa, które wytwarzają sporą ilość stempli (np. dla przedstawicieli handlowych) coraz chętniej decydują się na zainwestowanie w taki sprzęt – dla oszczędności czasu oraz pieniędzy.

Sam proces produkcji sprowadza się do kilku prostych kroków. Oznacza to, że nauczyć się go może szybko każdy pracownik. Aby pieczątka powstała wystarczy bowiem:

  • przygotować jej projekt za pomocą oprogramowania na komputerze,
  • wydrukować projekt na specjalnej folii – wystarczy do tego najprostsza drukarka laserowa,
  • folię umieścić wraz z gumką światłoczułą w maszynie błyskowej, zacisnąć ją i uruchomić naświetlarkę – urządzenie samodzielnie ustali parametry pracy (m.in. ilość błysków potrzebnych do nadania gumce odpowiedniego kształtu),
  • gotową gumkę umieścić w oprawce z tuszem i zamknąć całość.

Tak przygotowana pieczątka:

  • oferuje rozdzielczość nawet do 900 dpi – dzięki temu na stemplu pojawić się może duża ilość treści, a nawet logotyp czy zdjęcie,
  • zapewnia niezawodną pracę nawet do 25 000 odbić – 5 razy więcej niż pieczątka przygotowana w innej technologii,
  • gwarantuje wygodę użytkowania.

Nowoczesne maszyny błyskowe, oferowane m.in. przez firmę Modico powodują, że przygotowanie stempli jest prostsze i wygodniejsze niż kiedykolwiek. Warto się więc im przyjrzeć i stemplować na miarę XXI wieku – zwłaszcza że technologia błyskowa jest obecnie tak łatwo dostępna.

Materiał partnera zewnętrznego