oklejanie witryn
Jeśli witryna sklepowa ma przyciągnąć klientów, to musi zostać starannie wykonana z dobrej jakości materiałów | fot.: materiał partnera

Oklejanie witryn Kraków – zainwestuj w reklamę swojej firmy

Oklejanie witryn to doskonały sposób, by przyciągnąć uwagę klienta i zareklamować swoje usługi. Jednak taka reklama musi być odpowiednio zaprojektowana, aby nie wprowadzała klienta w błąd i skutecznie zachęcała go do zrobienia zakupów bądź skorzystania z danej usługi. A jak okleić witrynę, by wyglądała estetycznie i dobrze spełniała swoją funkcję?

Postaw na atrakcyjny projekt graficzny

W wielu miastach główne ulice są przepełnione przekazami reklamowymi, z których trudno wyodrębnić istotne informacje. Dlatego to ważne, by oklejanie witryn w Krakowie zostało poprzedzone dogłębną analizą okolicznego krajobrazu. W efekcie powstanie atrakcyjny projekt graficzny, który pozwoli w prosty sposób przedstawić usługi danej firmy. Taki projekt musi uwzględnić wielkość okna i specyfikę grupy docelowej oraz nie powinien zasłaniać głównego wejścia do lokalu. Oklejając witrynę w Krakowie, warto postawić na proste symbole, które wywołają jednoznaczne skojarzenia. Natomiast kolorystyka musi nie tylko nawiązywać do rodzaju prowadzonej działalności, ale także powinna dobrze się komponować z okoliczną zabudową.

Wybierz dobrej jakości materiały

Jeśli witryna sklepowa ma przyciągnąć klientów, to musi zostać starannie wykonana z dobrej jakości materiałów. Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem jest tworzenie witryn sklepowych z folii samoprzylepnej, piaskowanej lub wykonanie wydruku wielkoformatowego. Korzystając z folii samoprzylepnej, można zaprojektować prosty napis informujący o promocjach lub godzinach otwarcia lokalu. Folia piaskowana charakteryzuje się matową powierzchnią, dzięki czemu skutecznie zasłani wnętrze pomieszczenia, a jednocześnie nie wywoła efektu przytłoczenia. Jest to rozwiązanie stosowane często w biurach lub innych miejscach, gdzie powinna panować intymna i kameralna atmosfera. Wydruk wielkoformatowy wygląda bardzo efektownie i może mieć różny stopień przepuszczalności światła w zależności od potrzeb klienta.

Oklejanie witryn Kraków – zalety

Profesjonalnie oklejenie witryny pozwoli zwiększyć widoczność sklepu i sprawi, że więcej klientów wejdzie do środka, by skorzystać z wybranych usług. Jest to szczególnie ważne dla przedsiębiorców, którzy dopiero budują wizerunek swojej marki i muszą pozyskać nowych klientów. Poza tym oklejanie witryn w Krakowie to także świetny sposób na poinformowanie konsumentów o aktualnych promocjach, nowej kolekcji lub wyprzedaży. Taka witryna doskonale sprawdzi się w sklepie znajdującym się przy ruchliwej ulicy, ponieważ skutecznie wzbudzi zainteresowanie nie tylko wśród przechodniów, ale i także wśród kierowców. 

Warto pamiętać, że witryna sklepowa nie może przez wiele lat wyglądać tak samo. Grafikę trzeba zmieniać regularnie, aby nawiązywała do aktualnego asortymentu i uwzględniała sezonowe promocje. Ponadto taka grafika nie może wywołać efektu przytłoczenia oraz nie powinna znacząco ograniczać dopływu światła do wnętrza pomieszczenia. Dlatego warto wykonanie nadruku na witrynę zlecić fachowcom z PSP Studio, którzy przygotują atrakcyjny projekt dopasowany do indywidualnej sytuacji klienta.

Materiał partnera