Sejfy na klucze – od domowego porządku po profesjonalną ochronę w firmie

Sejfy na klucze to koszt od kilkuset do kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Sejfy na klucze to bardzo przydatny element wyposażenia. W domu, jeśli mamy wiele pomieszczeń zamykanych na klucz, wprowadzają pewien ład. W firmie natomiast pomogą ustrzec się przed włamaniem. Nie tylko jednak włamanie czy zaprowadzenie porządku wśród kluczy są decydujące przy zakupie sejfu. W zależności od rodzaju, materiału, z którego zostały wykonane czy wybranego zamka, mogą również chronić np. od ognia.

To, co określa się jako sejfy na klucze w rzeczywistości wcale nie musi przypominać pancernych szaf. Czasami są to po prostu szafki zamykane na klucz, które możemy powiesić w domu. Choć oczywiście bywa, że są to jednak duże, stalowe, certyfikowane sejfy, które otworzyć można tylko za pomocą ustalonego kodu. Sejfy na klucze mają różne wymiary, kształty i liczbę drzwi. Mogą pomieścić od kilkudziesięciu do kilkuset kluczy. W środku znajdują się zazwyczaj ponumerowane haczyki, dzięki którym klucze odwieszane są w ustalonym porządku.

Zamek do sejfu

Najczęściej spotykanymi typami zamknięcia dla wszystkich sejfów są zamki kluczowe i elektroniczne. Pierwszy z nich to tani sposób zabezpieczania zawieszonych kluczy. Znacznie łatwiej go jednak rozbroić niż elektroniczny. Ponadto pozostaje jeszcze kwestia zabezpieczenia przed wpadnięciem z niepowołane ręce klucza do sejfowego zamku. Zamknięcie elektroniczne jest natomiast dla użytkownika znacznie wygodniejsze, a jego bezpieczeństwo znacznie lepiej oceniane. By otworzyć sejf z zamkiem elektronicznym wystarczy wpisać kod użytkownika.

Komu przydadzą się sejfy na klucze?

Sejfy na klucze, oczywiście przydadzą się w domu, jeśli mamy wiele pomieszczeń zamykanych na klucz lub gdy np. trzymamy w domu ważne dokumenty w zamykanych na klucz szafkach i szufladach. Bardziej oczywistym jednak miejscem ich przeznaczenia są wszelkie instytucje publiczne, firmy posiadające dużą flotę samochodów jak salon samochodowy, wypożyczalnia czy firma transportowa, oraz hotele i pensjonaty.

Cena bezpieczeństwa

Za lepsze bezpieczeństwo trzeba też, oczywiście, więcej zapłacić. A rozpiętość cenowa jest tu dosyć duża. Sejfy na klucze to koszt od kilkuset do kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ich cena uzależniona jest od klasy określającej ich bezpieczeństwo, rodzaju zamka, ich wielkości, wyglądu czy przeznaczenia. Sejfy na klucze, które mają za zadanie wprowadzić zaledwie trochę ładu w domu czy firmie są znacznie droższe od tych, które mają chronić przed kradzieżą. Do najdroższych należą natomiast te, które posiadają wypełnienie przeciwpożarowe. Wszystkie można obejrzeć na stronie www.saffort.pl

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

bezpieczeństwo urządzeń mobilnych

Jak chronić się przed kradzieżą danych z urządzeń mobilnych?

O ile większość firm dba o odpowiednie zabezpieczenie komputerów przed złośliwym oprogramowaniem czy phishingiem, o …