baristka w kawiarni
Wbrew pozorom zaaranżowanie wnętrza nie jest takie łatwe, jednak z odpowiednimi wskazówkami możesz stworzyć miejsce idealne! | fot.: stock.adobe.com

TOP 3 stylowe dodatki w kawiarni

Kawiarnia to miejsce, do którego chodzimy głównie po to, aby odpocząć. Nie miałaś czasu wypić rano kawy, ale masz godzinną przerwę w pracy? Idź do pobliskiej kawiarni, aby się zrelaksować. Dawno nie widziałaś się z przyjaciółką, ponieważ nie możecie dopasować swoich grafików? Spotkajcie się w kawiarni w środę po pracy. Chcesz zabrać kobietę na randkę, a nie należycie do osób, które lubią aktywności fizycznej ani biernego oglądania filmów w kinie — wolicie usiąść i spokojnie porozmawiać, patrząc sobie w oczy? Wybierzcie się do klimatycznej kawiarenki!

Odpowiednie stoliki 

Najważniejszym miejscem w kawiarni jest oczywiście odpowiedni stolik. To rzecz tak oczywista, że często nie zwracamy na nią uwagi. Stolik kawowy może przybierać różne formy — może być drewniany, metalowy lub z marmuru. Wszystko zależy od stylu, w jakim urządzone jest miejsce. Właściciel kawiarni planując swój biznes, z pewnością zastanawiał się — jak stworzyć miejsce, które przyciągnie klientów oraz takie, do którego będą chcieli wracać? Na decyzję z pewnością wpłynęły takie czynniki, jak odpowiedź na pytanie, jakich klientów chcę przyciągnąć oraz co sprawiłoby, że ja wróciłbym do danej kawiarni? Obecnie niezwykle modny jest styl eklektyczny lub boho, który gwarantuje pewną dozę swobody i nonszalancji w wystroju w połączeniu z niebanalnymi dodatkami. Stąd też w naszych propozycjach stolik z marmurowym blatem, który dopasowuje się zarówno do eleganckich, jak i nieco ekstrawaganckich wnętrz. Aby stolik tego typu nie wydawał się przypadkowym elementem dekoracji aranżację można dopełnić oryginalnymi marmurowymi tacami. Propozycje takich akcesoriów znaleźć można choćby na stronie: https://uncommon.pl

Oświetlenie pasujące do wnętrza

Po wstępnym zaplanowaniu wyglądu wnętrza z pewnością wiesz już, jaki będzie miało klimat. Ciepły, domowy, przytulny czy może bardziej biznesowy, oficjalny lub wystawny. W zależności od aranżacji kawiarni warto dobrać odpowiednie oświetlenie. Odpowiednie, czyli takie, które nie będzie gryzło się z innymi elementami wystroju. Jeśli w pomieszczeniu dominują ciepłe kolory i chcesz, aby goście czuli się, jak w domu — rekomendujemy zamontowanie żarówek emitujących ciepłe światło. W takim wnętrzu goście podświadomie poczują dobry nastrój i z pewnością będą chcieli wrócić.

Światło jest elementem kreującym nastrój, ale należy pamiętać o tym, żeby zamiast efektu intymności nie wywołać poczucia zagubienia. Warto wybrać takie rozwiązania, które podzielą pomieszczenie na strefy – do pracy z laptopem miejsca lepiej oświetlone, z kolei na romantyczną randkę – nieco bardziej stonowane. Zdecydowanie jednak unikajmy oświetlenia zimnego (które wprowadza niepokój i warunki rodem z laboratorium) albo zbyt ostrego – obydwa te rodzaje świateł zniechęcą naszych gości przed dłuższym pobytem w naszej kawiarni.

Kwiaty

Każda osoba zajmująca się wystrojem wie, że nic tak nie nadaje życia pomieszczeniu jak piękne kwiaty. Do miejsca szczególnie uczęszczanego przez różne osoby nadadzą się te „żelazne” czyli takie, które dobrze reagują na trudne czynniki zewnętrze. Sukulenty mogą być świetnym rozwiązaniem, ponieważ nie wymagają bardzo dużo uwagi, a mogą wyglądać naprawdę bardzo efektownie. Palmy i monstery to także bardzo modne ozdoby, które potrafią zachwycić swoim egzotycznym wyglądem.  

Wystrój wnętrza, w jakim spędzamy czas, ma na nas ogromny wpływ. W sklepie produkty oświetlane są specjalnym światłem, aby prezentowały się lepiej. Lustra w sklepowych przymierzalniach optycznie nas wyszczuplają, a muzyka składnia do robienia większych zakupów. Nieco inne zasady rządzą jednak w świecie gastronomii – zwłaszcza jeśli chcemy aby nasi goście czuli się bezpiecznie i dobrze. Dlatego, jeśli planujesz otworzyć własny biznes, jakim jest kawiarnia, zadbaj o odpowiedni wystrój, ponieważ to szczególnie zapada w pamięć gości. Jeśli Twój lokal jest dość mały — powieś na ścianach lustra, które optycznie go powiększą. Jeśli jest dość ciemny — zadbaj o dobre oświetlenie. Warto także zaplanować cichy kąt dla osób, które lubią przychodzić do kawiarni z nauką lub pracą. Wbrew pozorom zaaranżowanie wnętrza nie jest takie łatwe, jednak z odpowiednimi wskazówkami możesz stworzyć miejsce idealne!

Materiał partnera