Unikaj korków i dojeżdżaj do celu na czas wykorzystując platformę WEBFLEET

Na to, co się dzieje na drogach kierowcy nie mają dużego wpływu, ale mają wpływ na to, jaką trasą pojadą, żeby przejazd był jak najszybszy. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

W pracy zawodowego kierowcy jedną z najważniejszych rzeczy, poza oczywiście bezpieczeństwem, jest dojechanie na czas z ładunkiem. Niejednokrotnie wymagają tego umowy z klientami, dla których opóźnienia mogą być bardzo kłopotliwe, a często wiąże się to z charakterem tego, co się przewozi. Warto również wspomnieć o kwestiach związanych z kosztami. Brak przestojów i terminowa realizacja kursów oznacza po prostu odpowiednią wydajność pracy i w dużym stopniu wpływa na osiągane zyski.

Sposoby optymalizacji przejazdów

Na opóźnienia w przejazdach ma wpływ wiele czynników. Do najczęściej spotykanych należą nieplanowane roboty drogowe oraz korki. O ile o tych pierwszych można się w jakiś sposób dowiedzieć i dopasować do nich trasę, o tyle korki mogą się pojawić w ciągu kilkudziesięciu minut i skutecznie opóźnić cały kurs. Często problemy z opóźnieniami biorą się także z nieodpowiedniego zaplanowania samego przejazdu. Brak pełnej informacji o panujących na trasie warunkach może spowodować, że transport może się mocno opóźnić z powodu nieprzewidzianych czynników.

Na to, co się dzieje na drogach kierowcy nie mają dużego wpływu, ale mają wpływ na to, jaką trasą pojadą, żeby przejazd był jak najszybszy. A niezwykle pomocne w tym celu będą najróżniejsze narzędzia, w tym jedna z najlepszych platform do monitoringu floty WEBFLEET. Jest ona bardzo chętnie wykorzystywana przez firmy zajmujące się transportem, dzięki swoim możliwościom pozwala bowiem uzyskać niespotykaną wcześniej efektywność. Szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku dużych, rozbudowanych flot pojazdów, ale nawet w firmach posiadających kilka pojazdów jej funkcjonalności są nie do przecenienia.

Możliwości platformy WEBFLEET

Platforma WEBFLEET to wszechstronne, zintegrowane narzędzie, pozwalające kompleksowo zarządzać flotą samochodów. Dzięki wykorzystaniu technologii GPS operatorzy posiadają kompleksową wiedzę na temat położenia i stanu wszystkich firmowych samochodów. Mogą więc na bieżąco monitorować to, co się dzieje na drogach, i w razie potrzeby szybko reagować, na przykład wysyłając kierowców alternatywnymi trasami. Plany przejazdów mogą zostać wcześniej przygotowane i dostarczone kierowcom, ale później bez żadnego problemu można je modyfikować.

Szczegółowe informacje o tym, gdzie w danym momencie znajdują się firmowe pojazdy, są bardzo przydatne w wielu sytuacjach. Przede wszystkim można dzięki nim zaplanować optymalne trasy, omijające wszystkie miejsca z ograniczeniami w ruchu, korkami czy robotami drogowymi. Ale przyczynia się to także do znacznie efektywniejszego wykorzystania dostępnych aut. W przypadku pojawienia się nowego zlecenia wystarczy odnaleźć najbliższy wolny pojazd i przekazać jego kierowcy informacje o miejscu odbioru ładunku.

Optymalizacja w czasie rzeczywistym

Jedną z największych zalet platformy WEBFLEET jest działanie w czasie rzeczywistym – operatorzy na bieżąco otrzymują pełną informację o pojazdach i mogą na tej podstawie podejmować decyzje. Do prezentacji tych informacji platforma wykorzystuje kilka rodzajów map, w tym autorską i różne wersje Google Maps. Przy mapach jest możliwa ich pełna personalizacja, dzięki czemu operatorzy mogą dostosować otrzymywane informacje do swoich potrzeb.

Jednym z najciekawszych i najbardziej przydatnych narzędzi jest planer podróży, z możliwością wysyłania gotowych tras bezpośrednio do kierujących pojazdami. W czasie planowania tras można wziąć pod uwagę wiele różnych zmiennych, między innymi czasy wyjazdu i przyjazdu, lokalizację czy rodzaj samochodu. Planer umożliwia stworzenie kilku alternatywnych tras, z uwzględnieniem panujących na drogach warunków, i szybkie przełączanie pomiędzy nimi.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Zegarki – bogaty wybór modeli i marek dla aktywnych

Osoby bardzo aktywne często podkreślają swój styl życia poprzez odpowiedni ubiór oraz funkcjonalne dodatki. Wygodny …