sklep dropshippingowy
Sklep dropshippingowy pozwala korzystać z pomocy hurtowni na każdym etapie magazynowania i sprzedaży towaru | fot.: materiał partnera

Wiesz co to jest sklep dropshippingowy? Podpowiadamy!

Sklep dropshipping z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. To specyficzny model działalności, który pozwala łatwo otworzyć biznes w sieci. Nie jest wymagane posiadanie sporej ilości gotówki, przy czym można także zaoszczędzić czas. Czym cechuje się taki sklep? Dlaczego warto rozważyć ten model działalności? Czym dokładnie jest dropshipping?

Sklep dropshipping

Na uznanie zasługuje oprogramowanie CStore, dzięki któremu założymy sklep internetowy oparty na modelu dropshipping lub hurtownię internetową B2B. CStore to nowoczesne rozwiązania dla osób rozpoczynających swoją przygodę z biznesem online. Model dropshipping bazuje na możliwości integracji z hurtowniami, dzięki czemu zwiększymy asortyment sklepu. Chodzi tutaj głównie o to, że sprzedajemy towar, którego nie posiadamy na stanie. Jest on przesyłany z hurtowni, z którą podpisuje się umowę. Dzięki temu nie trzeba posiadać własnego magazynu i zajmować się czasochłonnymi wysyłkami. Pamiętajmy jednak o skutecznej reklamie, co zapewni nam pozytywny odbiór na rynku. 

Cechy sklepu dropshipping

Sklep dropshipping polega na tym, że zarabiamy za pomocą pośredniczenie między hurtownią, a klientami. Okazuje się, że relacje handlowe opierają się w tym przypadku na relacji sklep internetowy – klient i sklep online – hurtownia. Pewną wadą jest fakt, że klienci podczas wnoszenia roszczeń co do uszkodzonych towarów mogą przychodzić do właściciela sklep (wiele zależy od warunków zapisanych w umowie). Rozpoczęcie działalności wiąże się z określeniem tego, co chcemy sprzedawać. Warto zauważyć, że ten model sklep pozwala na sprzedaż praktycznie wszystkich wyrobów. Dobrym pomysłem jest dobranie takiego asortymentu, który będzie łatwy do sprzedaży. 

Zalety dropshippingu

Wśród zalet sklepu dropshipping wymienić warto mniejsze koszty ponoszone na starcie. Przed otwarciem swojej działalności pieniądze są często problemem, który spędza nam sen z powiek. Na szczęście ten nowoczesny model sprzedaży pozwala znacznie zmniejszyć ryzyko inwestycyjne. Nie jesteśmy bowiem właścicielem produktu, dlatego nie musimy w niego inwestować. Odpadają też koszty związane z pozyskaniem i przechowywaniem towaru. To z kolei sprawia, że nie musimy martwić się o to, czy dane produkty się sprzedadzą. Ponadto, nie musimy zatrudniać pracowników, którzy zajmowaliby się wysyłkami. 

Kolejnym plusem jest elastyczna lokalizacja. Dzięki temu nie musimy prowadzić inwentaryzacji, gdyż nie posiadamy swojego magazynu. Zyskujemy swobodę co do lokalizacji, dlatego zmiana siedziby firmy lub miejsca zamieszkania nie będzie stanowić większego kłopotu. 

Sklep dropshippingowy pozwala korzystać z pomocy hurtowni na każdym etapie magazynowania i sprzedaży towaru. Dochodzi do podpisania umowy z hurtownią, która pośredniczy w tych czynnościach. Naszym zadaniem jest pozyskiwanie klientów i dbanie o skuteczny marketing firmy. Nie musimy posiadać znajomości i kontaktów w celu zorganizowania ciekawego towaru. Integracja z hurtownią przeprowadzi za nas te zadania. 

Przeczytaj również: Co to jest dropshupping?

Materiał partnera

Sprawdź także

dropshipping

Jak rozliczać dropshipping?

Dropshipping staje się coraz popularniejszym modelem prowadzenia sklepu internetowego. Sprzedawcy cenią sobie możliwość zmniejszenia ryzyka …