kasa fiskalna jak smartfon novitus one online
Ekrany dotykowe znajdziemy już w wielu urządzeniach elektronicznych, z których korzystamy na co dzień. W wielu przypadkach zastąpiły one wręcz „tradycyjne” klawiatury mechaniczne |fot.: materiał partnera

Z kasą fiskalną jak ze smartfonem – dzięki Novitus One Online to już możliwe!

Większości osób korzystanie z kasy fiskalnej nadal kojarzy się z obsługą za pomocą mechanicznej klawiatury. Nic dziwnego, gdyż przez wiele lat tylko takie urządzenia rejestrujące były dostępne na polskim rynku. Czasy się jednak zmieniają, a wraz z nimi – również kasy fiskalne. Obecnie w ofertach producentów i dystrybutorów technologii sprzedaży znajdziemy już kilka modeli z ekranem dotykowym. Jednym z takich urządzeń jest One Online, czyli kasa fiskalna Novitus, z której korzysta się jak ze smartfona.

Kasa fiskalna z ekranem dotykowym to zupełnie inny poziom obsługi

Ekrany dotykowe znajdziemy już w wielu urządzeniach elektronicznych, z których korzystamy na co dzień. W wielu przypadkach zastąpiły one wręcz „tradycyjne” klawiatury mechaniczne. Również współczesne kasy fiskalne posiadają takie panele, dzięki czemu obsługa omawianych technologii sprzedaży do złudzenia przypomina korzystanie ze smartfona. Sam ekran dotykowy to jednak nie wszystko, co wpływa na wygodę i skuteczność wykonywania obowiązków. A doskonale widać to na przykładzie kasy fiskalnej Novitus One Online.

Wspomniane urządzenie nie tylko posiada 5-calowy panel dotykowy, który działa w rozdzielczości 720 x 1 280 pikseli, ale także działa w oparciu o popularny system operacyjny Android. Dzięki temu kasa One Online zapewnia dostęp do wielu praktycznych aplikacji, doskonale kojarzonych przez użytkowników smartfonów z takim oprogramowaniem, m.in. do przeglądarki internetowej, kalendarza i poczty elektronicznej. Ponadto, urządzenie Novitus pozwala na elastyczne konfigurowanie treści wyświetlanych na ekranie dotykowym. Do dyspozycji użytkownika One Online jest 6 paneli przycisków, na których można zdefiniować skróty do konkretnych towarów lub usług, jak również bezpośrednie odnośniki do często używanych funkcji czy aplikacji.

Więcej informacji o tej kasie fiskalnej Novitus: https://www.pckf.pl/kasy-fiskalne/novitus/one-online

One Online – małe urządzenie z wysokimi parametrami

Kolejną „smartfonową” cechą Novitus One Online są kompaktowe wymiary, które wynoszą zaledwie 92 x 207 x 51 mm (szerokość, głębokość, wysokość). Dzięki temu urządzenie mieści się w jednej dłoni, a w przypadku pracy mobilnej może być z łatwością przewożone w torebce lub plecaku. Kluczowe jest jednak to, że w modelu One Online w parze z niewielkimi gabarytami idą wysokie parametry techniczne. Ta kasa fiskalna Novitus zapewnia np. zaprogramowanie dowolnej liczby pozycji PLU (produktów lub usług), szybki wydruk dokumentów oraz płynną współpracę z różnymi urządzeniami peryferyjnymi, np. z terminalem płatniczym, czytnikiem kodów i wagą elektroniczną. Ponadto, One Online gwarantuje transmitowanie danych do Centralnego Repozytorium Kas (przez LAN, Wi-Fi lub GSM), a także posiada wbudowaną pamięć chronioną, która przechowuje informacje dotyczące użytkowania urządzenia (m.in. kopie wystawianych paragonów fiskalnych).

W ofercie urządzeń Novitus jest też coś dla wielbicieli tabletów

One Online to nie jedyna kasa fiskalna Novitus, która posiada ekran dotykowy i system operacyjny Android. W ofercie polskiego producenta znajdziemy też model Next Online. Drugie ze wspomnianych urządzenie wyróżnia się głównie tym, że łączy w sobie funkcje kasy fiskalnej oraz tabletu. W rezultacie, do dyspozycji użytkownika Novitus Next Online jest zarówno 7-calowy panel dotykowy, jak i „tradycyjna” klawiatura z 20 przyciskami mechanicznymi. Sposób obsługi tego modelu można więc dopasować do bieżących potrzeb oraz rodzaju wykonywanych obowiązków.

Ponadto, Next Online, podobnie jak One Online, pozwala m.in. na zdefiniowanie dowolnej liczby pozycji towarowych, oferuje wybór sposobu współpracy z CRK (przez LAN, Wi-Fi lub GSM) i zapewnia indywidualne skonfigurowanie treści wyświetlanych na panelu dotykowym. Obydwie kasy fiskalne współpracują też z NoviCloud, czyli innowacyjną aplikacją chmurową od Novitus. A podstawowa funkcjonalność tego oprogramowania dla firmy jest dostępna bezpłatnie.

Szczegółowy opis i specyfikację Novitus Next Online można znaleźć pod tym adresem: https://www.pckf.pl/kasy-fiskalne/novitus/next-online

AWA

Sprawdź także

aparat do zdjęć

Najlepsze fotosmartfony do 2000 zł

Jednym z podstawowych zadań smartfonu jest robienie zdjęć – dobry aparat fotograficzny to zatem ważny …