Jak zarabiać przez internet
Aby zarabiać na reklamach na własnym blogu, należy pamiętać o tym, iż najważniejszy jest ruch na witrynie, ponieważ bez tego nie będzie możliwe zarobienie ani złotówki | fot.: Fotolia

Zarabianie w internecie dzięki reklamom

Zarabianie w internecie to świetna forma pozyskania dodatkowych pieniędzy, z której obecnie korzysta wiele osób. Na jakie zarobki można liczyć? Wszystko uzależnione jest głównie od tego, z jakiej metody zarabiania dana osoba korzysta – jedną z ciekawszych i zarazem najpopularniejszych form jest zarabianie na reklamach. Starzy wyjadacze osiągają w ten sposób naprawdę przyzwoite pieniądze, ale samo zarabianie na reklamach do najłatwiejszych zajęć nie należy. 

Blogi oraz serwisy informacyjne

Aby zarabiać na reklamach prowadząc własnego bloga, należy pamiętać o tym, że wszystko zależy tu od ruchu na witrynie. Nawet najciekawsza strona nie zarobi złotówki dopóki nie będzie mogła poszczycić się pokaźną ilością czytelników i UU (unikalnych użytkowników) Decydując się zatem na zarabianie w internecie na reklamach, należy uzbroić się w cierpliwość i nastawić na dosyć ciężką i długofalową pracę. Serwisy internetowe, które oparte są na zarabianiu na reklamach, nastawiają się przede wszystkim na jak największą ilość odsłon. Dlatego też artykuły na stronie powinny być nie tylko merytoryczne, ale i powodować, że czytelnik zostanie jak najdłużej na stronie.

O czym jednak warto pisać? Na topie są przede wszystkim plotki ze świata show-biznesu, tematy związane ze zdrowym odżywianiem, sportem oraz kosmetykami, a także podróże. Ludzie na okrągło poszukują w sieci takich właśnie informacji, dlatego też stwarzając stronę o wspomnianej lub podobnej tematyce szanse na dużą liczbę odwiedzin są znacznie większe, niż tworząc stronę na niszowy temat.

Prowadzenie bloga z własnymi przemyśleniami raczej nie pomoże osiągnąć spektakularnego sukcesu. Pamiętajmy też, że w przypadku np. popularnych blogów modowych branża jest już dość nasycona, a najlepsze wyniki osiągają ci, którzy są najbardziej rozpoznawalni. W przypadku reklam zamieszczanych na blogach warto również podkreślić fakt, że zarobić można nie tylko dzięki jak największej ilości odsłon witryny, ale również poprzez kliknięcia w daną reklamę. Im większa liczba odsłon oraz kliknięć, tym oczywiście większy zarobek, co warto mieć na uwadze decydując się na taką właśnie formę zarabiania w internecie.

YouTube

Reklama to nie tylko blogi czy też strony z różnymi artykułami, ale również przekaz audiowizualny a chcąc zarabiać w taki właśnie sposób, należy zarejestrować się na odpowiedniej stronie internetowej oraz założyć swój własny kanał. Najlepiej w tym przypadku sprawdza się serwis YouTube, na którym można zamieszczać różnego rodzaju filmiki, od plotek po różnego rodzaju porady. Tutaj sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku bloga: im większa liczba widzów, tym większy zarobek.

Oczywiście najważniejsze jest to, aby znaleźć reklamodawców, co oznacza, że w pierwszej kolejności należy zainteresować swoim kanałem oraz filmikami potencjalnych widzów. Obecnie jednak na YouTubie jest bardzo wielu użytkowników, dlatego też przebicie się w tym tłumie nie jest wcale takie proste. W jaki zatem sposób pozyskać widzów? Najlepiej poprzez zamieszczanie filmików, które są interesujące, a najlepiej sprawdzają się w tym przypadku programy rozrywkowe, wywiady ze znanymi osobami, recenzje sprzętu elektronicznego. W tym przypadku warto postawić na wiedzę i unikalność proponowanej tematyki. Odbiorcy, zwłaszcza młodzi, chętnie sięgają po krótkie (!), ale ciekawe, dosadne w przekazie filmy. Przyciągają osoby charyzmatyczne, które mają coś do powiedzenia, ale także przygotowane merytorycznie do wystąpienia: ze sprecyzowaną grupą odbiorców i tematami dopasowanymi do zainteresowań widzów.

Pamiętajmy, zarabianie na reklamach w internecie ma szansę na powodzenie, jednak zanim zwolnimy się z pracy żeby poświęcić się pracy w sieci podejrzyjmy fachowców, potencjalną konkurencję, a nawet zapiszmy się na szkolenie. Zbudujmy także społeczność skupioną wokół naszej strony – najłatwiej w mediach społecznościowych. Wówczas będziemy mogli bez problemu codziennie docierać przynajmniej do części swoich zdeklarowanych fanów.

Wbrew pozorom nie tak łatwo osiągnąć satysfakcjonującą klikalność, a dobre zarobki to często efekt wielomiesięcznej, codziennej, rutynowej pracy, za którą na początku nikt nam nie zapłaci.

KPA/DOP

Sprawdź także

prowadzenie bloga firmowego

Blog firmowy – czy warto go prowadzić?

Promowanie firmy w przestrzeni wirtualnej może przybierać mocno zróżnicowane formy, co pozwala dotrzeć do wybranych …