Kot z Cheshire (Alicja po drugiej stronie lustra)
Kot z Cheshire (Alicja po drugiej stronie lustra)

Czworonożni aktorzy, czyli najlepsze zwierzaki na Netfliksie

Zwierzęta to wierni kompani człowieka w każdym momencie jego życia. Wspólnie z nami spacerują, podróżują, jedzą, a nawet… oglądają telewizję! Szeroki wybór propozycji, które mogą spodobać się twojemu czworonogowi znajdziesz na Netfliksie! Pamiętaj tylko, żeby stworzyć swojemu pupilowi oddzielny profil na swoim koncie. Dzięki temu unikniesz walki o to, kto pierwszy “położy łapę” na pilocie.

Co więcej, zwierzęta równie dobrze radzą sobie także po drugiej stronie ekranu. I tak, jak w prawdziwym życiu, koty i psy rywalizują ze sobą o ludzką uwagę i uznanie. Przez kilkadziesiąt lat hollywoodzki oddział American Humane Association przyznawał nagrody Patsy najlepszym zwierzęcym aktorom. My postanowiliśmy powrócić do tej tradycji. Przedstawiamy wam nasze nominacje:

Scenariusz adaptowany

  • Sam (Jestem legendą)
  • Kot z Cheshire (Alicja po drugiej stronie lustra)

Zwycięzca: Kot z Cheshire (Alicja po drugiej stronie lustra)

Koty mają 9 żyć. Psy tylko jedno i całkowicie poświęcają je swojemu właścicielowi. Sam i Neville doskonale przedstawili na ekranie wyjątkową więź między człowiekiem i jego psim kompanem. Ich wystawiona na najcięższą próbę przyjaźń rozczuli nawet najtwardsze serca. Nagroda należy się jednak Kotu z Cheshire. Mimo to, że pojawił się na ekranie zaledwie kilkukrotnie i trudno go nazwać postacią pozytywną, był przy tym tak intrygujący i interesujący, że wielu widzów, właśnie go nazywa swoim ulubionym bohaterem.

Film komediowy

  • Marley (Marley i ja)
  • Pan Jinx (Poznaj mojego tatę)

Zwycięzca: Marley (Marley i ja)

Naszym zdaniem Marley niesłusznie został okrzyknięty przez swoich właścicieli najgorszym psem świata. Zdecydowanie bardziej zasługuje na miano najzabawniejszego. To prawda, jeżeli chodzi o maniery i dobre wychowanie, daleko mu do Pana Jinxa, który sam spuszczał po sobie wodę w toalecie. Marley, który nigdy opanował tej sztuki (jak i wielu prostszych) sam za to nauczył swoich właścicieli cieszyć się z małych rzeczy przy okazji sprawiając wiele radości także widzom.

Pan Jinx (Poznaj mojego tatę)
Pan Jinx (Poznaj mojego tatę)

Film animowany

  • Kot w butach (Shrek 2)
  • Scooby-Doo (Scooby-Doo)

Zwycięzca: Kot w butach (Shrek)

Scooby Doo zasługuje na ogromne uznanie za to, że wbrew swojej tchórzliwej naturze, zawsze przełamuje swój strach, by pomóc schwytać złoczyńców i uratować rodzinne miasto. Kot w butach ma za sobą szemraną przeszłość i mimo, że jest doskonale przeszkolony, zdarza mu się uciekać do niezbyt honorowych metod walki. Dlaczego więc zwyciężył Puszek Okruszek? Przyznajcie, tym oczom nikt nie jest w stanie odmówić…

Kot w butach (Shrek 2)
Kot w butach (Shrek 2)

Nagroda honorowa

  • Kot (Śniadanie u Tiffany’ego)
  • Kot (Ojciec Chrzestny)

Zwycięzca: Kot (Ojciec Chrzestny)

Audrey Hepburn przyznała, że scena w której wyrzuca rudego czworonoga z samochodu była jedną z najtrudniejszych i najgorszych scen, jakie przyszło jej zagrać. Jej zwierzęcemu partnerowi nie można nic zarzucić – odegrał swoją partię z ogromną gracją i klasą. Nagrodę otrzymuje jednak Kot (Ojciec Chrzestny). Mimo braku szkoły aktorskiej (i jakiejkolwiek tresury) to bez wątpienia wielki talent sceniczny. Chociaż grana przez niego rola nie pojawiła się w pierwowzorze scenariusza, Coppola, gdy tylko znalazł zwierzę na planie studia Paramount, postanowił dać mu angaż. Znakomity reżyser umie dostrzec potencjał aktora. Razem z Marlonem Brando stworzyli jedną z najbardziej kultowych scen w historii kina.

Kot (Śniadanie u Tiffany’ego)

Nagroda specjalna

Marmaduke i Carlos (Marmaduke pies na fali)

Nie zawsze relacje łączące aktorów w scenariuszu przekładają się na ich stosunki poza planem. Tym bardziej, kiedy przed kamerą stają odwieczni wrogowie, którzy żyją ze sobą (dosłownie) jak pies z kotem. Chociaż nie wiemy, jakie relacje łączyły Carlosa i Marmaduke’a prywatnie, to na ekranie stanowili bardzo zgrany duet, który obala teorię o odwiecznej nienawiści futrzaków.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

karmy dla dużych psów

Jaka karma dla dużego psa będzie najlepsza?

Każdego psa karmi się tak samo? Nieprawda! Dog, labrador czy owczarek niemiecki ma zgoła inne …