Film na walentynki
"Kochankowie z księżyca" - czyli komedia romantyczna w doborowej obsadzie | fot.: Dystrybutor Kino Świat

Idealne filmy na Walentynki (również dla facetów)

To coroczne święto zakochanych, obchodzone 14 lutego, pojawiło się w Polsce dopiero w latach 90. Gdy już jednak zawitało do naszej kultury, stało się niezwykle popularne. Część zakochanych obchodzi je hucznie, na imprezach, kolacjach, wycieczkach. Gros osób woli jednak celebrować wspólny czas bardziej intymnie, np. pijąc wino i oglądając w zaciszu domowym film. A co oglądać w taki dzień? Koniecznie film o miłości – niekoniecznie łzawą komedię romantyczną. Istnieje kilka ciekawych pozycji filmowych, które na pewno przypadną do gustu nawet wymagającym kinomanom.

Annie Hall (1977)

Alvy Singer (Woody Allen) to jeden z najbardziej błyskotliwych komików na Manhattanie. Jego życie ulega totalnej zmianie, gdy poznaje młodą i piękną, początkującą piosenkarkę Annie Hall (Diane Keaton). Wydaje się , że historia tego burzliwego związku  jest jedną z wielu. Jednak sposób, w jaki zrealizował ją Woody Allen, czyni z niej nie tylko jedną z najzabawniejszych komedii w jego dorobku, ale przede wszystkim film, po obejrzeniu którego widz zaczyna analizować swoje własne relacje partnerskie.

Kiedy Harry poznał Sally (1989)

Harry (Billy Crystal) i Sally (Meg Ryan) poznają się jeszcze w czasach studenckich. Nie pałają do siebie zbyt dużą sympatią. Kiedy jednak spotykają się po talach rodzi się między nimi… przyjaźń. Czy jednak przyjaźń między mężczyzną, a kobietą może w ogóle istnieć?  Czy też dwójka głównych bohaterów zrozumie wreszcie, że są dla siebie stworzeni?

Kochankowie z Księżyca (2012)

Reżyser Wes Anderson przedstawia wzruszającą historię pierwszej miłości dwojga nastolatków. Sam i Suzy uciekają z domu, by razem przeżyć największą przygodę życia w bezkresnej głuszy lasów Nowej Anglii. W pogoń za nimi rusza kapitan Sharp, któremu pomagają rodzice dziewczynki. Ten film to nie tylko piękna historia o miłości, ale też kipiąca komizmem i kolorami opowieść przenosząca widza w czasy, kiedy sam był po raz pierwszy w życiu zakochany.

500 dni miłości (2009)

500 dni miłości to zwariowany film o kobiecie, która nie wierzy w miłość, i o mężczyźnie, który wierzy w nią tak bardzo, że jest w stanie dla uczucia zrobić niemalże wszystko. Film jest fantastyczną odtrutką na mainstreamowe historie miłosne. W rolach głównych: Zooey Deschanel  i Joseph Gordon-Levitt.

Once (2006)

Once to historia ulicznego grajka i czeskiej emigrantki, którzy spotykają się  pewnego wieczory na ulicach Dublina. Ich przypadkowe spotkanie odmieni życie obojga. Odkryją, że łączy ich pasja do muzyki i talent. W niedługim czasie, jaki spędzą razem, zainspirują się nawzajem do spełniania swoich marzeń, nagrają wspólnie płytę, inaczej spojrzą na swoje życie, odnajdą stracone uczucia. A wszystko zaczyna się od jednej smutnej piosenki, śpiewanej późnym wieczorem na Grafton Street oraz niebieskiego, zepsutego odkurzacza…

Zakochany bez pamięci (2004)

Joel (Jim Carrey) odkrywa, że jego była dziewczyna Clementine (Kate Winslet) poddała się eksperymentalnej operacji, dzięki której wszystkie wspomnienia dotyczące ich związku zostały wymazane.  Sam także chce poddać się temu zabiegowi, jednak w jego trakcie uświadamia sobie, że nadal kocha Clementine i nie chce utracić wspomnień z nią związanych. Czy to możliwe, że potęga miłości jest tak ogromna, że nawet najlepszy psychiatra nie będzie w stanie  wymazać jej z pamięci Joela?

Don Jon (2013)

To z pozoru przebojowa komedia, w której ON (Joseph Gordon-Levitt) jest uzależnionym od seksu i filmów porno przystojniakiem, a ONA (Scarlett Johansson) seksowną blondynkę, marzeniem wszystkich facetów i jednoczenie niepoprawną romantyczkę. Jest jeszcze ta trzecia, której właściwie nie ma… Tak naprawdę to jednak opowieść o tym, czym jest związek dwojga ludzi i na jakich fundamentach powinien być zbudowany.

Her (2013)

Niezwykła historia miłosna: samotny pisarz – Theodore (Joaquin Phoenix) kupuje nowy system operacyjny, który jest tak zaprojektowany, aby spełnić wszystkie potrzeby użytkownika. Między nim, a jego systemem operacyjnym rozwija się romans… Ta nieprawdopodobna opowieść pokazuje, jak wielki wpływ może mieć na nas nowoczesna technologia.

Grand Budapest Hotel (2014)

Film Grand Budapest Hotel opowiada o przygodach Gustava H. – legendarnego konsjerża w słynnym europejskim hotelu i Zero Moustafy, lobby boya, który stał się jego najbardziej zaufanym przyjacielem. Razem przeżywają przygodę pełną brawurowych pościgów, bójek, ucieczek, strzelanin, a także …  miłości i romansów.

Nauka spadania (2014)

Sylwester na szczycie londyńskiego wieżowca. Martin stoi na krawędzi. Kiedyś był sławnym prezenterem TV, dzisiaj chce skoczyć z dachu – nie on jeden. Samotna matka – Maureen, pyskata nastolatka Jess i były muzyk, a teraz dostawca pizzy JJ, mają na ten wieczór identyczny plan. Choć są sobie zupełnie obcy, zawierają pakt. Postanawiają dotrwać do walentynek…

 

MGR

Sprawdź także

prezent walentynki

Idealny prezent na walentynki- co wybrać dla niej, a co dla niego?

Święto zakochanych zbliża się wielkimi krokami, a Ty wciąż zastanawiasz się nad tym, jaki prezent wybrać …