Promising Young Woman Obiecująca młoda kobieta
Jak sam tytuł wskazuje główną bohaterką filmu jest młoda kobieta - Cassie - grana przez Carey Mulligan | fot.: materiał dystrybutora

Obiecująca. Młoda. Kobieta – największa sensacja sezonu?

Obiecująca. Młoda. Kobieta. – jeżeli już obejrzeliśmy zwiastun z pewnością czujemy, że czeka nas niezapomniane show. Czy warto wybrać się na ten film do kina? Czy jest on czymś więcej niż emocjonującym dreszczowcem?

Obiecująca. Młoda. Kobieta. – krótki opis fabuły

Jak sam tytuł wskazuje główną bohaterką filmu jest młoda kobieta – Cassie – grana przez Carey Mulligan. Jak dowiadujemy się  z samej zapowiedzi, Cassie, której marzeniem było zostanie lekarką, przez pewne, jak możemy się domyśleć drastyczne wydarzenia, obiera całkowicie inną ścieżkę w swoim życiu. W tygodniu prowadząc zwykłe życie i pracując w kawiarni w weekendy główna bohaterka zmienia się w anioła zemsty walczącego z seksizmem, poprzez uwodzenie napastliwych mężczyzn. Mimo, że film z pozoru może wydać się ciężki ze względu na tematykę – feministyczną, walczącą z obrazem toksycznej męskości i innym aktualnymi problemami współczesnego świata – odpowiednio zrównoważona dawka humoru i akcji sprawia, że nie można się od niego oderwać – przy tym jak wynika z wielu recenzji wcale nie trywializuje tych problemów, co jeśli chodzi o tego typu dzieła jest dosyć dużym wyzwaniem.  Fascynująca, nowatorska fabuła, świetna gra aktorska, i doskonały humor, to jedne z wielu zalet tego nowego filmowego hitu. Obiecująca. Młoda. Kobieta. trzyma w napięciu i zaskakuje do ostatniej minuty seansu – z pewnością nie będziemy mogli oderwać wzroku od akcji przez pełne dwie godziny trwania filmowego hitu. 

obiecująca młoda kobieta
Reżyserką filmowego hitu jest Emerald Fennell, także scenariusz jest jej autorstwa | fot.: materiał dystrybutora

Filmowy hit sezonu

Sam film możemy określić mianem thrillera z elementami czarnej komedii, lecz wielu widzi w nim nieco więcej niż ten oschły opis gatunku. Reżyserką filmowego hitu jest Emerald Fennell, także scenariusz jest jej autorstwa. Jeśli nazwisko to nie jest nam znane z pewnością odświeży nam pamięć fakt, że uczestniczyła ona również przy produkcji m.in. „Obsesji Eve” jednego z serialowych hitów, które możemy zobaczyć na HBO.  Jeśli jesteśmy fanami tej produkcji jej najnowsze dzieło z pewnością przypadnie nam do gustu. Ironiczne oraz humorystyczne ukazanie szkodliwych stereotypów sprawia, że film ten tak przykuwa uwagę zarówno krytyków jak i „zwykłych zjadaczy chleba”, dlatego ma on szansę stać się sensacją nadchodzącego sezonu. Od 5 marca jest również dostępny w kinach w Polsce dlatego z pewnością warto wybrać się by zobaczyć obraz, chociażby po to by sprawdzić skąd wzięło się tak duże zainteresowanie wokół tego filmu. Obiecująca. Młoda. Kobieta. zdobyła 4 nominację do Złotych Globów, a także 8 do Critics Choice Awards. Film ten jak już było wspomniane wymyka się zaszufladkowaniu i przynależności do jednego gatunku, i wbrew pozorom jest on przeznaczony oraz może docierać do naprawdę szerokiej rzeszy widzów, łącząc fanów najróżniejszych gatunków. Zbiera on wiele świetnych recenzji, lecz żeby go ocenić oczywiście sami powinniśmy go najpierw obejrzeć.  

Czy Obiecująca. Młoda. Kobieta. będzie filmową sensacją? Z pewnością film zapadnie nam na długo w pamięć.

AJA