Postanowiliśmy pomóc wam w zaplanowaniu wolnego czasu – przedstawiamy przegląd filmów idealnych na walentynkowy wieczór we dwoje! | fot.: stock.adobe.com

Święto zakochanych w pandemii. Przegląd filmów na walentynkowy wieczór!

Już wkrótce Walentynki, czyli dzień tradycyjnie kojarzone z miłością oraz randkami. Tegoroczne święto zakochanych upłynie jednak pod znakiem pandemii, a obowiązujące obostrzenia sprawiają, że duża część Polaków zdecyduje się spędzić ten dzień w domu. Postanowiliśmy pomóc wam w zaplanowaniu wolnego czasu – przedstawiamy przegląd filmów idealnych na walentynkowy wieczór we dwoje!

W deszczowy dzień w Nowym Jorku – Netflix

Wszystkim miłośnikom komedii romantycznych polecamy dostępny na Netflixie „W deszczowy dzień w Nowym Jorku”, czyli inteligentną satyrę miłosną w reżyserii Woody’ego Allena. Amerykański reżyser wraca do czasów swojej świetności i przedstawia widzom nonszalancką, zabawną komedię o parze studentów (Timothée Chalamet, Elle Fanning), która przyjeżdża na wczasy do Nowego Jorku. Na miejscu przez przypadek dziewczyna wpada w oko znanego reżysera, a chłopak poznaje dziewczynę, która odmieni jego życie. Allen wplata w swój film elementy satyry na współczesne społeczeństwo, ale skupia się przede wszystkim na relacjach międzyludzkich oraz wątkach romantycznych, dzięki czemu „W deszczowy dzień w Nowym Jorku” wydaje się być idealnym filmem na walentynkowy wieczór.

Na noże – HBO GO

O tym, że wyreżyserowane przez Riana Johnsona „Na noże” to jeden z najlepszych film 2019 roku, świadczy deszcz nagród oraz ogromne uznanie międzynarodowej publiczności. Fabuła tego klasycznego kryminału opowiada o ekscentrycznym detektywie Blanc (Daniel Craig) badającym tajemniczą śmierć bogatego pisarza, który zmarł podczas rodzinnej imprezy z okazji swoich urodzin. W sprawę wydaje się być zamieszana Marta, opiekunka starego mężczyzny, ale Blanc szybko odkrywa, że sprawa ma drugie, trzecie, a być może czwarte dno, a finał filmu pokazuje, że rozwiązanie zagadki nie będzie tak proste, jak mogłoby się wydawać. Johnson bawi się fabułą i ciągle myli widza coraz to nowymi tropami, dzięki czemu seans „Na noże” stanowi zagadkę, którą najlepiej jest rozwiązać we dwoje.

Pamiętnik – Netflix

„Pamiętnik” to głośny melodramat w reżyserii Nicka Cassavetesa z Ryanem Goslingiem i Rachel McAdams w rolach głównych. Film opowiada historię miłości dwójki młodych ludzi na amerykańskim południu – młodej, bogatej arystokratki i biednego pracownika lokalnego tartaku. Ich pierwsze spotkanie szybko przeradza się w gorący romans, na którego przeszkodzie stoją różne czynniki i wypadki, w tym ojciec dziewczyny. Cassavetes doskonale radzi sobie z odtworzeniem realiów historycznych i zbudowaniem relacji pomiędzy obiema postaciami, w czym pomaga konwencja filmu – opowieść o miłości jest opowiadana przez mężczyznę, który czyta tytułowy pamiętnik starszej kobiecie chorej na Alzheimera. Gwarantujemy dobrą zabawę i ogrom wzruszeń!

Przedstawiliśmy trzy warte uwagi filmy idealne na walentynkowy wieczór. Choć jesteśmy pewni, że każda z naszych propozycji powinna przypaść wam do gustu, zachęcamy także do samodzielnych poszukiwań i wyboru tytułów zgodnie z waszymi gustami. W końcu nie każdy lubi melodramaty, komedie romantyczne i kryminały, a najważniejsze jest spędzenie Walentynek z drugą połówką w taki sposób, by obie strony były usatysfakcjonowane.

TBO

Sprawdź także

randka na koncercie

Pomysł na Walentynki jak spędzić dzień zakochanych?

Walentynki coraz bliżej. Pragniesz zaskoczyć swoją drugą połówkę i podarować jej piękne chwile zamiast banalnego …