Stranger Things 4
Jedną z najbardziej wyczekiwanych premier jest czwarty sezon popularnego serialu Stranger Things. Na zdjęciu Finn Wolfhard jako Mike Wheeler, Millie Bobby Brown jako Jedenstka i Noah Schnapp jako Will Byers | Cr. Courtesy of Netflix © 2022

Ważne premiery filmowe i serialowe – na jakie produkcje czekamy?

Nadchodzące premiery filmowe i serialowe zapowiadają się obiecująco. Czeka na nas moc filmowych wrażeń, których doświadczyć możemy w salach kinowych bądź też siedząc w domu na kanapie i skorzystać z serwisów streamingowych takich jak Netflix czy HBO. Zatem jakich produkcji niecierpliwie wyczekujemy?

Ważne premiery serialowe

Jedną z najbardziej wyczekiwanych premier jest czwarty sezon popularnego serialu Stranger Things, którą datuje się na 27 maja 2022 roku. Amerykański horror science fiction opowiada o dziwnych i niepokojących zjawiskach mających miejsce w prowincjonalnym miasteczku, których początkiem było tajemnicze zaginięcie dwunastoletniego Willa Byersa. W czwartym sezonie dowiemy się, jak potoczyły się dalsze losy dzieciaków z Hawkins. Zostało potwierdzone, że czwarty sezon będzie tym przedostatnim. Twórcy podzielili go na dwie części — łącznie dziewięć odcinków.

Zadzwoń do Saula
Zadzwoń do Saula. Serial jest spin-offem doskonale wszystkim znanego Breaking Bad | fot.: Netflix

Nieco szybciej, bo już 18 kwietnia tego roku widzowie zobaczą na ekranach szósty sezon amerykańskiego serialu, którego polski tytuł brzmi Zadzwoń do Saula. Serial jest spin-offem doskonale wszystkim znanego Breaking Bad. Opowiada historię prawnika Jamesa McGilla, który stara się zaistnieć na sądowej scenie w Albuquerque.

Russian Doll
W tym sezonie Nadia i Alan odkrywają, że istnieje coś gorszego niż niekończąca się śmierć, za sprawą niespodziewanego portalu czasowego zlokalizowanego w jednej z najbardziej szemranych części Manhattanu | fot.: Netflix

Dwa dni po tej wielkiej premierze śmiało wkracza na Netflixa drugi sezon Russian Doll — kontynuacja opowieści o kobiecie, która została uwięziona w tajemniczej pętli czasowej. Nadia co wieczór idzie na tę samą imprezę, na której umiera, a następnie budzi się w swoim łóżku.

Szkoła dla Elity
Szkoła dla Elity ze świeżym piątym sezonem | fot.: Netflix

Datą, do której odliczają nastoletni widzowie (lecz nie tylko!) jest 8 dzień kwietnia 2022 roku. Tego dnia wróci ciesząca się olbrzymią popularnością na całym świecie Szkoła dla Elity ze świeżym piątym sezonem. Serial opowiada o ekskluzywnej hiszpańskiej szkole, w której wśród intensywnych romansów mają miejsce również trzymające w napięciu zbrodnie.

Odrobinę dłużej będą musieli poczekać fani Gwiezdnych wojen na pierwszy sezon serialu Obi-Wan Kenobi, który premierę będzie miał 25 maja 2022 roku. Serial przedstawiać będzie losy ocalałego z czystki mistrza Jedi — Obi-Wana Kenobiego. 

Ważne premiery filmowe

Fani Harry’ego Pottera w końcu doczekali się kolejnej część Fantastycznych zwierząt. 7 kwietnia 2022 roku w kinie pojawią się Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a. Zobaczymy na ekranie jak Dumbledore i Newt z pomocą przyjaciół próbują zapobiec Grindelwaldowi i jego armii. 

To nie prima aprilis! 1 kwietnia 2022 roku będą miały premierę dwa filmy. Pierwszy z nich — produkcji Marvela — Morbis przedstawiający historię biolchemika Michaela Morbiusa, który podejmuje próby, by wyleczyć się z rzadkiej choroby krwi, w skutek czego zaraża się pewnym rodzajem wampiryzmu. Drugi przypodobać może się bardziej żeńskiej części widowni. Mowa tutaj o Zaginionym mieście w reżyserii Aarona i Adama Nee. Film opowiada o uprowadzonej podróżującej pisarce i modelu z okładki jej książki. Porwanie okazuje się dla nich ciekawą przygodą.

Miłośnikom średniowiecznych klimatów z pewnością spodoba się Wiking w reżyserii Roberta Eggersa. Akcja filmu osadzona jest w dziesięciowiecznej Islandii, w której to król Wikingów szuka zemsty na mordercach swojego ojca.

Na koniec film w roli głównej z Nicolasem Cage’em — Nieznośny ciężar wielkiego talentu w reżyserii Toma Gormicana. Aktor zagra w filmie siebie samego, a przynajmniej swoją alternatywną wersję, która nie ma pieniędzy i przyjmuje ofertę pracy od bogatego fana. W kinach już od 22 kwietnia 2022 roku.

Niezależnie od gustów i kategorii wiekowej w nadchodzących premierach każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zabrać swoją rodzinę na wycieczkę do kina lub zaprosić drugą połówkę na Netflixowy seans. 

DKL

Sprawdź także

the crown 2016

Jakie seriale Netflixa warto obejrzeć? Przegląd produkcji 2020/2021

W życiu każdego netflixowego maniaka przychodzi moment, gdy sezon ukochanego serialu dobiega końca. Na „serialowego …