Stranger Things 4
Jedną z najbardziej wyczekiwanych premier jest czwarty sezon popularnego serialu Stranger Things. Na zdjęciu Finn Wolfhard jako Mike Wheeler, Millie Bobby Brown jako Jedenstka i Noah Schnapp jako Will Byers | Cr. Courtesy of Netflix © 2022

Ważne premiery filmowe i serialowe – na jakie produkcje czekamy?

Nadchodzące premiery filmowe i serialowe zapowiadają się obiecująco. Czeka na nas moc filmowych wrażeń, których doświadczyć możemy w salach kinowych bądź też siedząc w domu na kanapie i skorzystać z serwisów streamingowych takich jak Netflix czy HBO. Zatem jakich produkcji niecierpliwie wyczekujemy?

Ważne premiery serialowe

Jedną z najbardziej wyczekiwanych premier jest czwarty sezon popularnego serialu Stranger Things, którą datuje się na 27 maja 2022 roku. Amerykański horror science fiction opowiada o dziwnych i niepokojących zjawiskach mających miejsce w prowincjonalnym miasteczku, których początkiem było tajemnicze zaginięcie dwunastoletniego Willa Byersa. W czwartym sezonie dowiemy się, jak potoczyły się dalsze losy dzieciaków z Hawkins. Zostało potwierdzone, że czwarty sezon będzie tym przedostatnim. Twórcy podzielili go na dwie części — łącznie dziewięć odcinków.

Zadzwoń do Saula
Zadzwoń do Saula. Serial jest spin-offem doskonale wszystkim znanego Breaking Bad | fot.: Netflix

Nieco szybciej, bo już 18 kwietnia tego roku widzowie zobaczą na ekranach szósty sezon amerykańskiego serialu, którego polski tytuł brzmi Zadzwoń do Saula. Serial jest spin-offem doskonale wszystkim znanego Breaking Bad. Opowiada historię prawnika Jamesa McGilla, który stara się zaistnieć na sądowej scenie w Albuquerque.

Russian Doll
W tym sezonie Nadia i Alan odkrywają, że istnieje coś gorszego niż niekończąca się śmierć, za sprawą niespodziewanego portalu czasowego zlokalizowanego w jednej z najbardziej szemranych części Manhattanu | fot.: Netflix

Dwa dni po tej wielkiej premierze śmiało wkracza na Netflixa drugi sezon Russian Doll — kontynuacja opowieści o kobiecie, która została uwięziona w tajemniczej pętli czasowej. Nadia co wieczór idzie na tę samą imprezę, na której umiera, a następnie budzi się w swoim łóżku.

Szkoła dla Elity
Szkoła dla Elity ze świeżym piątym sezonem | fot.: Netflix

Datą, do której odliczają nastoletni widzowie (lecz nie tylko!) jest 8 dzień kwietnia 2022 roku. Tego dnia wróci ciesząca się olbrzymią popularnością na całym świecie Szkoła dla Elity ze świeżym piątym sezonem. Serial opowiada o ekskluzywnej hiszpańskiej szkole, w której wśród intensywnych romansów mają miejsce również trzymające w napięciu zbrodnie.

Odrobinę dłużej będą musieli poczekać fani Gwiezdnych wojen na pierwszy sezon serialu Obi-Wan Kenobi, który premierę będzie miał 25 maja 2022 roku. Serial przedstawiać będzie losy ocalałego z czystki mistrza Jedi — Obi-Wana Kenobiego. 

Ważne premiery filmowe

Fani Harry’ego Pottera w końcu doczekali się kolejnej część Fantastycznych zwierząt. 7 kwietnia 2022 roku w kinie pojawią się Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a. Zobaczymy na ekranie jak Dumbledore i Newt z pomocą przyjaciół próbują zapobiec Grindelwaldowi i jego armii. 

To nie prima aprilis! 1 kwietnia 2022 roku będą miały premierę dwa filmy. Pierwszy z nich — produkcji Marvela — Morbis przedstawiający historię biolchemika Michaela Morbiusa, który podejmuje próby, by wyleczyć się z rzadkiej choroby krwi, w skutek czego zaraża się pewnym rodzajem wampiryzmu. Drugi przypodobać może się bardziej żeńskiej części widowni. Mowa tutaj o Zaginionym mieście w reżyserii Aarona i Adama Nee. Film opowiada o uprowadzonej podróżującej pisarce i modelu z okładki jej książki. Porwanie okazuje się dla nich ciekawą przygodą.

Miłośnikom średniowiecznych klimatów z pewnością spodoba się Wiking w reżyserii Roberta Eggersa. Akcja filmu osadzona jest w dziesięciowiecznej Islandii, w której to król Wikingów szuka zemsty na mordercach swojego ojca.

Na koniec film w roli głównej z Nicolasem Cage’em — Nieznośny ciężar wielkiego talentu w reżyserii Toma Gormicana. Aktor zagra w filmie siebie samego, a przynajmniej swoją alternatywną wersję, która nie ma pieniędzy i przyjmuje ofertę pracy od bogatego fana. W kinach już od 22 kwietnia 2022 roku.

Niezależnie od gustów i kategorii wiekowej w nadchodzących premierach każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zabrać swoją rodzinę na wycieczkę do kina lub zaprosić drugą połówkę na Netflixowy seans. 

DKL

Sprawdź także

tajemniczy las z filmu grozy

Cierpisz na „serialowego kaca” po seansie Stranger Things? Przygotowaliśmy trzy filmy utrzymane w podobnym klimacie!

Za każdym razem, gdy skończyliśmy ostatni odcinek nowego sezonu Stranger Things, byliśmy zdruzgotani. Chcieliśmy więcej przygód …