Krzysztof Gojdź zatrzymuje czas
Krzysztof Gojdź zatrzymuje czas
Strona główna / Kultura / Książki / Doktor Gojdź zatrzymuje czas

Doktor Gojdź zatrzymuje czas

Zatrzymać czas Krzysztofa Gojdzia to książka z zakresu medycyny estetycznej idealna zarówno dla lekarzy, kosmetologów, kosmetyczek, jak i osób niezwiązanych z branżą medyczną czy kosmetyczną. Magdalena Rigamonti przeprowadza wywiad z doktorem, który zaraża optymizmem, pozytywną energią, miłością do życia i piękna.

Krzysztof Gojdź, Zatrzymać czas. Sekrety medycyny estetycznej

Wydawnictwo Edipresse Książki, Warszawa 2015
Książka została wzbogacona o innowacyjne rozwiązanie na rynku wydawniczym – aplikację TAP2C. Dzięki niej czytelnicy mogą skorzystać z dodatkowych treści multimedialnych.

Luzak rodem z amerykańskich filmów, wybitny specjalista, showman – dr n. med. Krzysztof Gojdź umyka jednoznacznym ocenom. W internecie można spotkać zarówno peany na jego cześć, jak i strumienie hejtu.  Jego klientkami są, m.in.: Małgorzata Kożuchowska, Magda Gessler, Joanna Krupa i Kora. Szeroka publiczność poznała go natomiast  po udziale w programie telewizyjnym Sekrety lekarzy emitowanym przez TVN. Jedno należy mu przyznać z całą stanowczością: jego dorobek zawodowy jest imponujący. To jedyny w Polsce certyfikowany lekarz American Academy of Aesthetic Medicine, której dyplom obronił z pierwszą lokatą (Miami, Floryda, USA). Należy do elitarnego kilkuosobowego grona europejskich lekarzy posiadających dyplom tej prestiżowej akademii. Z American Academy of Aesthetic Medicine związany jest również zawodowo jako wykładowca szkolący lekarzy z całego świata w zakresie laseroterapii, medycyny estetycznej i regeneracyjnej. Ostatnio dr n. med. Krzysztofa Gojdź szkolił lekarzy w Las Vegas, Kuala Lumpur, Sydney, Londynie, Singapurze. Ukończył również American Academy of Anti-Aging Medicine. Jest założycielem Holistic Clinic – renomowanej kliniki, stosującej innowacyjne metody leczenia i pielęgnacji skóry twarzy i ciała. W klinice można spotkać specjalistów z zakresu laseroterapii, medycyny estetycznej, anti-aging, żywienia, ginekologii estetycznej, endokrynologii oraz wielu innych dziedzin. Holistic Clinic prezentuje holistyczne podejście, wykraczające poza ramy konkretnej specjalizacji medycznej.

Doktor Gojdź | fot.: z książki Zatrzymać czas
Doktor Gojdź | fot.: z książki „Zatrzymać czas”

Książka  Zatrzymać czas  dotyka dwóch wątków, jednym z nich jest życie i historia doktora Krzysztofa Gojdzia, drugi próbuje opisać go jako lekarza zabiegów medycyny estetycznej. To opowieść o karierze doktora Krzysztofa Gojdzia, jego filozofii życiowej oraz, rzadko spotykana w tego typu publikacjach, solidna dawka radości i optymizmu. Książka zawiera 36 rozdziałów, w których doktor opisuje siebie i ciekawe przypadki z własnej pracy oraz metody poprawiania różnego rodzaju defektów.

Kosmetologia i medycyna to dziedziny, które bardzo szybko ewoluują, dzięki czemu można na różne sposoby odmładzać, rewitalizować czy spowolnić proces starzenia się skóry. Ulubionymi zabiegami doktora są: mezoterapia witaminowa albo osoczem bogatopłytkowym i laseroterapia. Jest natomiast zdeklarowanym przeciwnikiem botoksu i kwasu hialuronowego. Zdradza, co można zrobić w gabinecie medycyny estetycznej. Odpowiada na najbardziej dręczące pacjentki pytania o ból lub skutki uboczne oraz dyskomfort towarzyszący przy różnego rodzaju wstydliwych dolegliwościach. W kolejnych rozdziałach możemy znaleźć przykłady zabiegów medycyny estetycznej poprawiające wygląd poszczególnych części ciała: usta, nosa, oczu, włosów, dłoni, piersi, a nawet części intymnych. Zdarzają się również takie przypadki, w których Gojdź odmawia wykonania zabiegu albo „ratuje” pacjentki po zabiegach medycyny estetycznej wykonanych u innych lekarzy. Książka ta potrafi w niektórych momentach rozbawić czytelnika, jak i wzruszyć do łez.

Doktor jest także popularny wśród gwiazd i celebrytów, a książka zdradza ich niektóre sekrety, dowiemy się więc, jak znani i lubiani najczęściej pomagają swojej urodzie.

Gojdź-Joanna-Krupa
Doktor Gojdź ze swoją pacjentką – Joanną Krupą | fot.: z książki „Zatrzymać czas”

W książce znajdziemy również informację, co poprawił u siebie – doktor słynie bowiem z otwartości. Ale nie tylko – Gojdź zna własną wartość, a nawet przekornie chwali się, że jest zamożny, przystojny, lubi „lans” w swoim czerwonym ferrari. To z kolei może niektórych drażnić. Wydaje się, że nasz bohater polemizuje z mocno zakorzenionym w Polsce mitem skromności człowieka, który osiągnął sukces. W tym kontekście jesteśmy przyzwyczajeni do sformułowań typu: udało mi się, tak wyszło, są ode mnie lepsi itd. Doktor zaś mówi, że jego popularność i niewątpliwe osiągnięcia to efekt ciężkiej pracy, zaangażowania i pasji. Pieniądze, które za tym idą, są wówczas naturalną konsekwencją i nie ma powodów do fałszywej skromności.

Dla kosmetologa, ale i każdego innego czytelnika, książka doktora Gojdzia to fantastyczny przewodnik po zabiegach kosmetycznych oraz możliwość poznania tego nietuzinkowego człowieka. Fanki lekarza z pewnością będą usatysfakcjonowane tym wydawnictwem, a dla nieprzekonanych do Krzysztofa Gojdzia Zatrzymać czas jest szansą na zmianę stanowiska. To też świetny pomysł na świąteczny prezent dla wszystkich, którzy interesują się kosmetologią i medycyną estetyczną, albo są po prostu spragnieni prawdziwych historii.

Emilia RechulEmilia Rechul – magister kosmetologii, trycholog, absolwentka Wyższej Szkoły Kosmetologii i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie. Kosmetolog w Gabinecie Medycyny Estetycznej Qclinique w Warszawie. Specjalistka z dziedziny zabiegów kosmetologicznych, medycyny estetycznej i kosmetyki białej. Współredaktorka portalu dla kosmetyczek i kosmetologów Sztuka Kosmetologii.

 

Sprawdź także

dr Andrzej Ignaciuk konsultacja medycyny estetycznej

Jak wybrać odpowiedniego lekarza medycyny estetycznej, któremu możemy zaufać?

Bardzo często pacjenci zadają sobie pytanie jak rozpoznać dobrego lekarza medycyny estetycznej. Są pewne elementy, …