Krzysztof Gojdź zatrzymuje czas
Krzysztof Gojdź zatrzymuje czas

Doktor Gojdź zatrzymuje czas

Zatrzymać czas Krzysztofa Gojdzia to książka z zakresu medycyny estetycznej idealna zarówno dla lekarzy, kosmetologów, kosmetyczek, jak i osób niezwiązanych z branżą medyczną czy kosmetyczną. Magdalena Rigamonti przeprowadza wywiad z doktorem, który zaraża optymizmem, pozytywną energią, miłością do życia i piękna.

Krzysztof Gojdź, Zatrzymać czas. Sekrety medycyny estetycznej

Wydawnictwo Edipresse Książki, Warszawa 2015
Książka została wzbogacona o innowacyjne rozwiązanie na rynku wydawniczym – aplikację TAP2C. Dzięki niej czytelnicy mogą skorzystać z dodatkowych treści multimedialnych.

Luzak rodem z amerykańskich filmów, wybitny specjalista, showman – dr n. med. Krzysztof Gojdź umyka jednoznacznym ocenom. W internecie można spotkać zarówno peany na jego cześć, jak i strumienie hejtu.  Jego klientkami są, m.in.: Małgorzata Kożuchowska, Magda Gessler, Joanna Krupa i Kora. Szeroka publiczność poznała go natomiast  po udziale w programie telewizyjnym Sekrety lekarzy emitowanym przez TVN. Jedno należy mu przyznać z całą stanowczością: jego dorobek zawodowy jest imponujący. To jedyny w Polsce certyfikowany lekarz American Academy of Aesthetic Medicine, której dyplom obronił z pierwszą lokatą (Miami, Floryda, USA). Należy do elitarnego kilkuosobowego grona europejskich lekarzy posiadających dyplom tej prestiżowej akademii. Z American Academy of Aesthetic Medicine związany jest również zawodowo jako wykładowca szkolący lekarzy z całego świata w zakresie laseroterapii, medycyny estetycznej i regeneracyjnej. Ostatnio dr n. med. Krzysztofa Gojdź szkolił lekarzy w Las Vegas, Kuala Lumpur, Sydney, Londynie, Singapurze. Ukończył również American Academy of Anti-Aging Medicine. Jest założycielem Holistic Clinic – renomowanej kliniki, stosującej innowacyjne metody leczenia i pielęgnacji skóry twarzy i ciała. W klinice można spotkać specjalistów z zakresu laseroterapii, medycyny estetycznej, anti-aging, żywienia, ginekologii estetycznej, endokrynologii oraz wielu innych dziedzin. Holistic Clinic prezentuje holistyczne podejście, wykraczające poza ramy konkretnej specjalizacji medycznej.

Doktor Gojdź | fot.: z książki Zatrzymać czas
Doktor Gojdź | fot.: z książki „Zatrzymać czas”

Książka  Zatrzymać czas  dotyka dwóch wątków, jednym z nich jest życie i historia doktora Krzysztofa Gojdzia, drugi próbuje opisać go jako lekarza zabiegów medycyny estetycznej. To opowieść o karierze doktora Krzysztofa Gojdzia, jego filozofii życiowej oraz, rzadko spotykana w tego typu publikacjach, solidna dawka radości i optymizmu. Książka zawiera 36 rozdziałów, w których doktor opisuje siebie i ciekawe przypadki z własnej pracy oraz metody poprawiania różnego rodzaju defektów.

Kosmetologia i medycyna to dziedziny, które bardzo szybko ewoluują, dzięki czemu można na różne sposoby odmładzać, rewitalizować czy spowolnić proces starzenia się skóry. Ulubionymi zabiegami doktora są: mezoterapia witaminowa albo osoczem bogatopłytkowym i laseroterapia. Jest natomiast zdeklarowanym przeciwnikiem botoksu i kwasu hialuronowego. Zdradza, co można zrobić w gabinecie medycyny estetycznej. Odpowiada na najbardziej dręczące pacjentki pytania o ból lub skutki uboczne oraz dyskomfort towarzyszący przy różnego rodzaju wstydliwych dolegliwościach. W kolejnych rozdziałach możemy znaleźć przykłady zabiegów medycyny estetycznej poprawiające wygląd poszczególnych części ciała: usta, nosa, oczu, włosów, dłoni, piersi, a nawet części intymnych. Zdarzają się również takie przypadki, w których Gojdź odmawia wykonania zabiegu albo „ratuje” pacjentki po zabiegach medycyny estetycznej wykonanych u innych lekarzy. Książka ta potrafi w niektórych momentach rozbawić czytelnika, jak i wzruszyć do łez.

Doktor jest także popularny wśród gwiazd i celebrytów, a książka zdradza ich niektóre sekrety, dowiemy się więc, jak znani i lubiani najczęściej pomagają swojej urodzie.

Gojdź-Joanna-Krupa
Doktor Gojdź ze swoją pacjentką – Joanną Krupą | fot.: z książki „Zatrzymać czas”

W książce znajdziemy również informację, co poprawił u siebie – doktor słynie bowiem z otwartości. Ale nie tylko – Gojdź zna własną wartość, a nawet przekornie chwali się, że jest zamożny, przystojny, lubi „lans” w swoim czerwonym ferrari. To z kolei może niektórych drażnić. Wydaje się, że nasz bohater polemizuje z mocno zakorzenionym w Polsce mitem skromności człowieka, który osiągnął sukces. W tym kontekście jesteśmy przyzwyczajeni do sformułowań typu: udało mi się, tak wyszło, są ode mnie lepsi itd. Doktor zaś mówi, że jego popularność i niewątpliwe osiągnięcia to efekt ciężkiej pracy, zaangażowania i pasji. Pieniądze, które za tym idą, są wówczas naturalną konsekwencją i nie ma powodów do fałszywej skromności.

Dla kosmetologa, ale i każdego innego czytelnika, książka doktora Gojdzia to fantastyczny przewodnik po zabiegach kosmetycznych oraz możliwość poznania tego nietuzinkowego człowieka. Fanki lekarza z pewnością będą usatysfakcjonowane tym wydawnictwem, a dla nieprzekonanych do Krzysztofa Gojdzia Zatrzymać czas jest szansą na zmianę stanowiska. To też świetny pomysł na świąteczny prezent dla wszystkich, którzy interesują się kosmetologią i medycyną estetyczną, albo są po prostu spragnieni prawdziwych historii.

Emilia RechulEmilia Rechul – magister kosmetologii, trycholog, absolwentka Wyższej Szkoły Kosmetologii i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie. Kosmetolog w Gabinecie Medycyny Estetycznej Qclinique w Warszawie. Specjalistka z dziedziny zabiegów kosmetologicznych, medycyny estetycznej i kosmetyki białej. Współredaktorka portalu dla kosmetyczek i kosmetologów Sztuka Kosmetologii.

 

Sprawdź także

witaminy w kosmetologii

Witaminy w kosmetologii: przegląd najważniejszych składników aktywnych

Witaminy są niezbędnymi składnikami aktywnymi w kosmetologii, odgrywając kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia i młodości …