książki na lato
Skoro czytelnictwo w Polsce ma się dobrze, warto coś ciekawego polecić do czytania, prawda? | fot.: pexels.com

Książki idealne na wakacje i nie tylko

Mówi się, że statystyczny Polak czyta raptem jedną książkę rocznie. Jednakże wiele grup w social media, jak i same księgarnie pokazują zupełnie inne trendy w czytelnictwie. Miejsc, gdzie możemy zakupić książki (czy to stacjonarnie czy internetowo) z dnia na dzień przybywa, a sympatyków powieści, romansów czy historii grozy tylko przybywa. Miło też obserwować, że młode osoby coraz chętniej sięgają po lekturę, bez zachęcania czy nakazów ze strony szkoły.

Skoro czytelnictwo w Polsce ma się dobrze, warto coś ciekawego polecić do czytania, prawda? W jednej z księgarni – a dokładniej w tezeusz.pl znajdziemy dosyć pokaźną ofertę w najnowszych dziełach, jak i światowych bestsellerach. Księgarnia internetowa pokusiła się jednak o coś więcej – specjalnie na stronie głównej przygotowała sekcję – książki na wakacje. Czy jesteście ciekawi, które dzieła warto zabrać ze sobą na urlop? Sprawdzamy kilka z nich!

Camden Elizabeth – Tajemnice Bostonu. Książka nie tylko dla kobiet

Choć nie powinniśmy oceniać książek po okładce, to ta przyciąga wzrok. Jest na niej sylwetka kobiety, która jest ubrana w suknię z dawnych czasów. W tle widać dawną architekturę. Czy jest to zapowiedź czegoś ciekawego? Jak dla nas – tak! Książka to strzał w dziesiątkę na wakacyjne odpoczywanie. Wciąga, intryguje i trzyma w niepewności do ostatniej strony. O co tutaj chodzi?

Główną bohaterką jest Stella, która do tej pory mieszkała w Londynie i była artystką – tworzyła ilustracje. Jej życie było spokojne, była też doceniana za swój artyzm. Jednak coś zakłóca jej spokój – zagadkowa śmierć siostry. Nikt nie jest w stanie wytłumaczyć, co tak naprawdę się stało. Dlatego Stella porzuca swoje dotychczasowe życie i rusza do Bostonu, aby dotrzeć do prawdy. Tam na nią czeka Romulus. Wydawca, przystojny mężczyzna, który staje się jej sprzymierzeńcem – jednak czy na pewno? On sam chce ją w swojej redakcji, aby pracowała dla niego, jednakże wszystko się zmienia, gdy zaczyna się między nimi płomienny romans. Czy to przeszkodzi w rozwikłaniu zagadki śmierci siostry Stelli? Musicie koniecznie sięgnąć po tę książkę!

W amerykańskim stylu – Follett Ken – Krawędź wieczności

Ken Follett jest autorem wielu książek, które zostały okrzyknięte bestsellerami, a „Krawędź wieczności” zamyka trylogię autora. Jeżeli wcześniej mieliście okazję przeczytać „Upadek Gigantów” i „Zima Świata” – ta ostatnia jest wręcz obowiązkiem, aby wszystko ułożyć sobie w głowie.

Nie będziemy tutaj za dużo zdradzać, ale jedno jest pewne. Dużo akcji, zwrotów, intryg i tempa. Chcecie zapewnić sobie emocje na wysokim poziomie? Z książkami Folletta macie to zagwarantowane.

Zanim skończymy – zapewne zauważyliście, że na stronie „Tezeusza” możecie zakupić książki w zdecydowanie niższych cenach. Nie jest to tani chwyt reklamowy – księgarnia daje drugie życie używanym lekturom. Zawsze są one sprzedawane z bardzo dobrym (jak nie idealnym) stanie. Jeżeli książki noszą ślady (rysy na okładce) – informacja zawsze znajduje się na stronie. Choć w zbiorach księgarni, można też znaleźć fabrycznie nowe lektury.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Lockdown, Robert Ziębiński Wydawnictwo Kobiece, 2020

Lockdown, czyli kryminalna jazda bez trzymanki

Rozwijająca się pandemia, kolejne zachorowania, statystyki, alarmujące scenariusze. Wszystko to każe zadać sobie pytanie, co …