książki na lato
Skoro czytelnictwo w Polsce ma się dobrze, warto coś ciekawego polecić do czytania, prawda? | fot.: pexels.com

Książki idealne na wakacje i nie tylko

Mówi się, że statystyczny Polak czyta raptem jedną książkę rocznie. Jednakże wiele grup w social media, jak i same księgarnie pokazują zupełnie inne trendy w czytelnictwie. Miejsc, gdzie możemy zakupić książki (czy to stacjonarnie czy internetowo) z dnia na dzień przybywa, a sympatyków powieści, romansów czy historii grozy tylko przybywa. Miło też obserwować, że młode osoby coraz chętniej sięgają po lekturę, bez zachęcania czy nakazów ze strony szkoły.

Skoro czytelnictwo w Polsce ma się dobrze, warto coś ciekawego polecić do czytania, prawda? W jednej z księgarni – a dokładniej w tezeusz.pl znajdziemy dosyć pokaźną ofertę w najnowszych dziełach, jak i światowych bestsellerach. Księgarnia internetowa pokusiła się jednak o coś więcej – specjalnie na stronie głównej przygotowała sekcję – książki na wakacje. Czy jesteście ciekawi, które dzieła warto zabrać ze sobą na urlop? Sprawdzamy kilka z nich!

Camden Elizabeth – Tajemnice Bostonu. Książka nie tylko dla kobiet

Choć nie powinniśmy oceniać książek po okładce, to ta przyciąga wzrok. Jest na niej sylwetka kobiety, która jest ubrana w suknię z dawnych czasów. W tle widać dawną architekturę. Czy jest to zapowiedź czegoś ciekawego? Jak dla nas – tak! Książka to strzał w dziesiątkę na wakacyjne odpoczywanie. Wciąga, intryguje i trzyma w niepewności do ostatniej strony. O co tutaj chodzi?

Główną bohaterką jest Stella, która do tej pory mieszkała w Londynie i była artystką – tworzyła ilustracje. Jej życie było spokojne, była też doceniana za swój artyzm. Jednak coś zakłóca jej spokój – zagadkowa śmierć siostry. Nikt nie jest w stanie wytłumaczyć, co tak naprawdę się stało. Dlatego Stella porzuca swoje dotychczasowe życie i rusza do Bostonu, aby dotrzeć do prawdy. Tam na nią czeka Romulus. Wydawca, przystojny mężczyzna, który staje się jej sprzymierzeńcem – jednak czy na pewno? On sam chce ją w swojej redakcji, aby pracowała dla niego, jednakże wszystko się zmienia, gdy zaczyna się między nimi płomienny romans. Czy to przeszkodzi w rozwikłaniu zagadki śmierci siostry Stelli? Musicie koniecznie sięgnąć po tę książkę!

W amerykańskim stylu – Follett Ken – Krawędź wieczności

Ken Follett jest autorem wielu książek, które zostały okrzyknięte bestsellerami, a „Krawędź wieczności” zamyka trylogię autora. Jeżeli wcześniej mieliście okazję przeczytać „Upadek Gigantów” i „Zima Świata” – ta ostatnia jest wręcz obowiązkiem, aby wszystko ułożyć sobie w głowie.

Nie będziemy tutaj za dużo zdradzać, ale jedno jest pewne. Dużo akcji, zwrotów, intryg i tempa. Chcecie zapewnić sobie emocje na wysokim poziomie? Z książkami Folletta macie to zagwarantowane.

Zanim skończymy – zapewne zauważyliście, że na stronie „Tezeusza” możecie zakupić książki w zdecydowanie niższych cenach. Nie jest to tani chwyt reklamowy – księgarnia daje drugie życie używanym lekturom. Zawsze są one sprzedawane z bardzo dobrym (jak nie idealnym) stanie. Jeżeli książki noszą ślady (rysy na okładce) – informacja zawsze znajduje się na stronie. Choć w zbiorach księgarni, można też znaleźć fabrycznie nowe lektury.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kobiece fantasy

Najciekawsze współczesne serie fantasy napisane przez kobiety 

Niewiele jest  na świecie osoby, która nie słyszałaby o „Władcy Pierścieni”, przygodach Geralta z Rivii …