płyty winylowe
Nośnik w postaci płyty winylowej zapewnia wyjątkowe doznania słuchowe | fot.: materiał partnera

Alternatywki na winylach – kobiece głosy, które musisz mieć w swojej kolekcji płyt

Muzyka alternatywna bogata jest w eksperymentalne brzmienia, unikatowe kompozycje i wyjątkowe wokale. Dotyczy to również genialnych głosów damskich. Najlepiej jest usłyszeć je w wyjątkowym analogowym wydaniu wprost z płyty gramofonowej. Jeśli jesteś kolekcjonerem winyli, koniecznie spraw sobie, chociaż kilka najciekawszych albumów. Dowiedz się, dlaczego warto wybierać analogi w czasie cyfryzacji i poznaj nasze propozycje płyt z kobiecym wokalem.

Dlaczego warto wybierać muzykę na winylach?

Dawne formaty sprzedaży muzyki ustępują serwisom streamingowym. Coraz częściej ulubionych kawałków słuchamy wprost z personalizowanych playlist, skrojonych pod nasze gusta i w zasadzie, nie ma w tym nic złego. W końcu uwielbiane utwory możemy mieć zawsze i wszędzie! Jednak ci, którzy mieli szanse poznać na własnej skórze doświadczenie płynące z przesłuchiwania winylu, wiedzą, że w brzmieniu analogowym tkwi coś więcej.

Po pierwsze, nośnik w postaci płyty winylowej zapewnia wyjątkowe doznania słuchowe. Po drugie, album na winylu to cenna pamiątka. W dodatku zakupiona w legalnej dystrybucji z pewnego źródła i przechowywana w prawidłowy sposób (pionowo, nigdy w stosie!) z czasem zyskuje na wartości kolekcjonerskiej. Polecamy winyle dostępne w sklepie internetowym pod tym linkiem: https://winylownia.pl/.

Kobiece głosy sceny alternatywnej, które musisz znać

Alternatywa to nurt muzyczny, który pozwala zaistnieć wielu artystom wyłamującym się ze schematów. Dotyczy to również niezwykłych kobiet, które postawiły na sztukę i pokazały, co potrafią! Poznaj kilka z nich.

sklep płyty winylowe
Album na winylu to cenna pamiątka | fot.: materiał partnera

PJ Harvey 

PJ Harvey to właściwie Polly Jean Harvey, brytyjska wokalistka o wielu talentach, która od lat 90. dostarcza nam wyjątkowych rockowych brzmień. Na światowej scenie alternatywnej zasłynęła głównie ze względu na swój niezwykły głos, którym potrafi w mistrzowski sposób manipulować. Od delikatnego szeptu do potężnego, czystego krzyku – Harvey więcej niż raz udowodniła, że struny głosowe to tylko kolejny z instrumentów, które opanowała. W tym przypadku do perfekcji. Nam szczególnie do gustu przypadł album Stories From The City, Stories From The Sea, ale znacznie więcej genialnych płyt znajdzie w asortymencie Winylowni.

Laura Marling

Laura Marling to kolejna Brytyjka na naszej liście poleceń. Piosenkarka i autorka tekstów o wyjątkowo dziewczęcym, delikatnym głosie to propozycja dla miłośników folkowej muzyki indie. Mówi się o Marling, że jej wokal jest tak naturalny i miękki, że koi zmysły słuchacza, hipnotyzuje i wprawia w relaksację. Cudowne, kontraltowe tony możemy przesłuchać między innymi na jej ostatniej płycie z 2020 roku – Song for Our Daughter.

Goldfrapp

Chociaż Goldfrapp to w istocie nazwa duetu, jest to jednocześnie nazwisko jego wokalistki – Alison Goldfrapp, której głos stanowi wizytówkę zespołu. Rozmarzony, płynący i ciepły, a zarazem niepokojący, zmienny, przepełniony emocjami. Wokal angielskiej piosenkarki prezentuje całą gamę emocji, dodając magii każdemu z wypuszczonych przez muzyków albumów, a pomieszanie go z elektroniką to wisienka na muzycznym torcie. Polecamy szczególnie płyty winylowe zatytułowane Tales of Us oraz Head First.

Brodka

Polacy nie gęsi i swoją alternatywę mają! Chociaż Monika Brodka zaczynała na polskiej scenie muzycznej z kawałkami popowymi, eksperymentalne brzmienia z pogranicza indie, electro i rocka szybko ugruntowały jej pozycję w świecie twórczości alternatywnej. Niezwykle interesującą mocą Brodki jest to, że w zasadzie każdym utworze jej głos brzmi inaczej. Jej niezwykłe dokonania muzyczne możemy usłyszeć między innymi na albumach Granda oraz Brut. Zamów je ze sklepu z płytami winylowymi online i przekonaj się sam/a!

Materiał partnera

Sprawdź także

premiera płyty Natalii Moskal

Premiera „Songs of Myself” – debiutanckiego albumu Natalii Moskal

Songs of Myself to pierwszy longplay Natalii Moskal. Album ukazuje się 19 maja 2017 roku …