dziewczyna słuchająca muzyki na łonie natury
Rok 2021 przyniesie wiele znakomitych nowości, często długo oczekiwanych| fot.: stock.adobe.com

Muzyka – kogo warto słuchać w 2021 roku?

Nowy rok przyniesie wiele ciekawych premier muzycznych. Jeżeli nie wiecie, na co zwrócić uwagę, poniższe zestawienie z pewnością Wam pomoże. Prezentujemy jedne z najciekawszych muzycznych propozycji na rok 2021 spośród różnych gatunków, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Muzyka polska

Spośród polskich twórców warto zwrócić uwagę na zespół Kwiat jabłoni, jeżeli do tej pory o nim nie słyszeliście. Jest to stosunkowo młody zespół folk-popowy działający od 2018 roku. Jednak już cieszy się dużą popularnością, a ich fanów przybywa. Filmy z ich muzyką na YouTube mają wiele milionów wyświetleń. Pierwszy album pt. „Niemożliwe” uzyskał status platynowej płyty. W lutym ma ukazać się drugi album zespołu zatytułowany „Mogło być nic”. Na krążku znajdzie się jedenaście autorskich piosenek, które z pomocą niepowtarzalnego, nieco folkowego brzmienia przeniosą w świat rozmyślań młodego pokolenia.

Nową płytę zapowiedziała też Cleo. Piosenkarka, która największą popularność zdobyła za sprawą występu na Eurowizji w 2014 roku, nie zwalnia tempa. W zeszłym roku ukazał się jej album „SuperNOVA”, a już w marcu tego roku ma wyjść kolejny, pt. „VinyLOVA”. Nazwa płyty idealnie oddaje jej charakter, który świetnie wpasowuje się w ideę muzycznego vintage. Piosenki wyjątkowo taneczne, które zarażają pozytywną energią i jednocześnie przenoszą w muzyczne lata 50., 60 i 70. Na krążku znajdzie się między innymi piosenka „Za krokiem krok”.

Za granicą

Na zagranicznym rynku muzycznym popularnością cieszy się Billie Eilish. Jej debiut „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?” wydany w 2019 roku zebrał pozytywne recenzje. Wypuszczony na początku listopada singiel „Therefore I Am” jest zapowiedzią nowej płyty. Piosenkarka zdradziła, że czas pandemii wykorzystała na pracę nad nowymi utworami, więc zapewne niebawem ukaże się jej kolejny album.

Nad nowym krążkiem pracuje również Adele. Jej najnowsza płyta miała ukazać się w ubiegłym roku we wrześniu, jednak pandemia pokrzyżowała plany. Niemniej prace nad nowym albumem trwają i nowe doniesienia mówią, że ukazać się ma w pierwszej połowie tego roku. Jednak oficjalna data premiery w dalszym ciągu nie jest znana.

„Medicine At Midnight” będzie już dziesiątym albumem zespołu Foo Figters. Ich ostatni album z 2017 roku „Concrete and Gold” uchodzi za jeden z najlepszych w ich dyskografii, więc poprzeczka ustawiona jest wysoko. Na nowym krążku znajdzie się dziewięć utworów, które dadzą około 37 minut wspaniałej rockowej muzyki. Wśród piosenek będzie „Shame, shame” – singiel promujący płytę, który ukazał się w listopadzie zeszłego roku. Premiera zapowiedziana jest na 5 lutego 2021 roku.

Rok 2021 przyniesie wiele znakomitych nowości, często długo oczekiwanych. Pandemia koronawirusa jednym pokrzyżowała plany, innych zmotywowała do pracy nad nowymi płytami. Część polecanych w zestawieniu albumów ukaże się już w ciągu najbliższych kilku miesięcy, na inne będzie trzeba poczekać – niemniej z pewnością warto. Zapewne na powyższych propozycjach nie koniec i artyści w nowym roku zaskoczą nas jeszcze innymi, równie dobrymi piosenkami.

JTO