Muzyczne premiery jesieni
Warto pamiętać o tegorocznych jesiennych premierach albumów - wiele z nich może okazać się wartych zainteresowania | fot.: StockAdobe

Najciekawsze artystyczne odkrycia muzyczne jesieni

Większości osób przyszło pożegnać już wakacje – okres obfitujący w niezwykłe muzyczne wydarzenia kulturowe. Czas koncertów, festiwali, wielkich muzycznych imprez na świeżym powietrzu – tego lata zdecydowanie było wśród czego wybierać. Dla wielu osób to z pewnością źródło miłych wspomnień, do których będą powracać na co dzień. Tymczasem – co ciekawego w muzycznym świecie wydarzy się tej jesieni?

Dla fanów muzyki pop

Wśród najbardziej wyczekiwanych premier albumów popowych oraz muzyki alternatywnej bez wątpienia można wymienić „Sunshine Kitty” Tove Lo. Artystka znana jest w Polsce przede wszystkim z utworu „Habits”, kojarzonego także jako „Stay High”. Jej muzyka to przede wszystkim elektroniczne, łagodne brzmienia. Płyta „Sunshine Kitty” zostanie wydana 20. września przez wytwórnię Universal Music. Będą na niej takie utwory jak: „Gritty Pretty” czy „Sweettalk my Heart”. Tove Lo zdobyła uznanie fanów muzyki pop w roku 2014, kiedy „Habits” znajdowało się na szczytach list przebojów. Szwedzka piosenkarka stała się wtedy rozpoznawalna na całym kontynencie, z czasem zaś poznał ją cały świat.

Knifentone – wielka premiera

Najpewniej już tej jesieni miejsce będzie miała premiera pierwszego albumu studyjnego łódzkiej grupy Knifentone. Zespół obecnie znany jest ze swojego singla „Sincerely”, który artyści udostępnili na witrynach takich jak Tidal czy Spotify. Zapadająca w pamięć melodia, ciekawe, zróżnicowane efekty dźwiękowe. Wydany przez Knifentone tego roku utwór został zaklasyfikowany jako muzyka pop, jednak to duże uproszczenie – łączy w sobie brzmienia charakterystyczne dla różnych gatunków. Album może przypaść do gustu przede wszystkim fanom alternatywnego popu i niszy artystycznej. Zespół, choć jeszcze niezbyt popularny, ma zdecydowanie potencjał, warto więc posłuchać singla Knifentone i cierpliwie czekać na premierę pierwszego studyjnego albumu zespołu.

Muzyka współczesna

Coś, co z pewnością ucieszy miłośników polskiego rapu – już pod koniec września premierę będzie miał najnowszy album znanego artysty Pezeta. Nowy krążek, „Muzyka współczesna” będzie pierwszym wydanym od dawna przez rapera – ostatni, „Radio Pezet”, został zrealizowany w 2012. Fani hip-hopu z niecierpliwością czekają na „Muzykę współczesną” – dotychczas udostępnione utwory z albumu cieszą się dużą popularnością wśród słuchaczy. Uznanie zdobył także dobór gościnnie występujących na krążku artystów. Wśród nich znaleźli się między innymi tacy raperzy jak: Sokół, Kękę, Otsochodzi oraz Paluch, a więc obecnie najbardziej rozpoznawalni artyści z hip-hopowego światka. To w dużej mierze może przełożyć się na popularność płyty – nawet osoby niezbyt mocno zapoznane z twórczością samego Pezeta mogą zainteresować się krążkiem z powodu gościnnie występujących na nim artystów.

Jak widać, jesień będzie więc dla miłośników muzyki bogata w doświadczenia niezależnie od ich gustu muzycznego. Warto więc pamiętać o tegorocznych jesiennych premierach albumów – wiele z nich może okazać się wartych zainteresowania.

EBI

Sprawdź także

kobieta słuchająca muzyki

Najciekawsze premiery muzyczne do końca 2021 roku

2021 rok obfituje z całą pewnością w ciekawe premiery muzyczne. Doczekaliśmy się już wspaniałych płyt …