kobieta słuchająca muzyki
Doczekaliśmy się już wspaniałych płyt między innymi Kanye Westa, Little Simz, Black Midi czy Maty| fot.: stock.adobe.com

Najciekawsze premiery muzyczne do końca 2021 roku

2021 rok obfituje z całą pewnością w ciekawe premiery muzyczne. Doczekaliśmy się już wspaniałych płyt między innymi Kanye Westa, Little Simz, Black Midi czy Maty. W zasadzie każdy gatunek otrzymał swoje świetne tytuły. Dotyczy to zarówno Polski, jak i zagranicy. Na tym jednak nie koniec, bo 2021 rok szykuje jeszcze wiele niespodzianek. Na które płyty ludzie czekają najbardziej? 

ABBA – „Voyage”

To naprawdę niesamowite, że po tak długim okresie oczekiwania single w 2021 roku wydała słynna ABBA. Brzmią one dokładnie w tym samym stylu jak na ich ostatniej płycie z 1981 roku. Krytycy podkreślają jak dużym wyczynem jest wyprodukować brzmienie lat 80-tych w 2021 roku. Kawałki „Don’t Shut Me Down” i „I Still Have Faint In You” są dokładnie takie, jakie chcieli tego starzy i nowi fani: przebojowe, urocze i zachęcające do zabawy. Nawiązują muzycznie do najlepszych czasów europejskiego popu, czyli eurodance. Single promują najnowszy album, czyli „Voyage”, który ukaże się pod koniec roku. Być może jest to najważniejszy powrót od paru lat w muzyce. 

Powrót szwedzkiego zespołu nie bez przyczyny jest takim wydarzeniem. Fani niemal 40 lat czekali na nowy materiał grupy. W tym czasie powstało mnóstwo filmów związanych z ich muzyką, między innymi słynna „Mamma Mia” z Meryl Streep. Koncerty na nowej trasie powinny przyciągnąć przy każdym koncercie komplet publiczności. 

Ed Sheeran – „=”

Swoją płytę nagra również współczesna gwiazda popu, czyli Ed Sheeran. Starający się nawiązywać do folku piosenkarz stał się jedną z największych gwiazd dekady. Znany z takich hitów jak „Shape of You” czy „Perfect” z pewnością podbije kolejne listy przebojów. Piosenkarz deklaruje, że pragnie wrócić do korzeni i nagrać album w starym stylu. Z pewnością nie zabraknie ładnych ballad na gitarę akustyczną. Anglik cieszy się w Polsce sporą popularnością, o czym może świadczyć pełny stadion podczas koncertu na Stadionie Narodowym. 

Ed Sheeran nieustannie rozwija swój warsztat i przy każdym albumie dodaje od siebie coś nowego. Próbował między innymi z takimi gatunkami jak dance-pop, pop-rap czy R&B. Fani są ciekawi, na co zdecyduje się tym razem. 

Nocny Kochanek – Stosunki Międzynarodowe

Nocny Kochanek
Nocny Kochanek. Od lewej: Robert Kazon Kazanowski, Arek Majstrak, Artur Pochwała | fot.: Itokyl, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Coś dla siebie znajdą również fani polskiej muzyki. Dla odmiany nie będzie to też pop, ale granie gitarowe. Muzyka Nocnego Kochanka już od wielu lat dzieli Polaków. Trzeba przyznać, że grupa wie co robić, żeby było o niej głośno. Ich piosenki mają mocny akcent humorystyczny i ciężko brać ją do końca na poważnie. Dzięki temu tworzy się specyficzny, komediowy klimat. Nie do końca odpowiada to fanom starego rocka, którym muzyka kojarzy się z czymś nostalgicznym i poważnym. 

Nocny Kochanek muzycznie jednak do najlepszych czasów hard rocka i metalu. Nieustannie odwołują się do takich grup jak Black Sabbath, Iron Maiden czy Megadeth.  Z jednej strony stawiają na zabawę i świetne koncerty, a z drugiej szanują dokonania starszych poprzedników. Wszystko to powinna potwierdzić ich najnowsza płyta, czyli „Stosunki Międzynarodowe”. 

MMI

Sprawdź także

Muzyczne premiery jesieni

Najciekawsze artystyczne odkrycia muzyczne jesieni

Większości osób przyszło pożegnać już wakacje – okres obfitujący w niezwykłe muzyczne wydarzenia kulturowe. Czas …