Raj song Michał Rusinek
Raj Song - zdjęcie z planu teledysku | fot.: materiały partnera zewnętrznego

Premiera EP-ki Michała Rudasia

Wieloryby i syreny to tytuł EP-ki Michała Rudasia, którą charakteryzuje różnorodność stylistyczna i aranżacyjna.  Album promuje singiel “Raj song”, którego przekaz  wzmacnia poruszający teledysk autorstwa Olgi Czyżykiewicz. W klipie główne role grają tancerze  Sandy Rzeźniczak i Maniek Kotarski, którzy współpracują z choreografami światowych gwiazd m.in. Rihanny, Janet Jackson czy Mariah Carey. 19 lutego w warszawskim klubie Progresja odbędzie się koncert promujący płytę.

Na EP-kę składa się pięć różnorodnych pod względem klimatu utworów – jest nastrojowo, ale też energicznie. Wszystkie teksty napisane zostały w języku polskim, a ich autorami są Patrycja Kosiarkiewicz i Michał Rudaś. Muzykę skomponowali Łukasz Chyliński i Michał Rudaś,  a za produkcję płyty odpowiada Jan Smoczyński.

Drugi singiel pt. “Raj song” promujący EP-kę pokazuje inną przestrzeń płyty, niż singiel poprzedni pt. “Wieloryby i syreny”.

-Raj song opowiada o szczególnej sile jaka potrafi się wytworzyć między dwojgiem ludzi, którzy mimo przeszkód, potrafią walczyć o siebie i swój wspólny raj. To utwór, który dotyka bardzo czułych strun i pokazuje wielowymiarowość relacji jaką jest miłość. – mówi Michał Rudaś.


Piosenkę skomponowali Łukasz Chyliński i Michał Rudaś, który także napisał do niej słowa. Emocje zawarte w piosence wzmacnia poruszający teledysk, w którym występują Sandy Rzeźniczak i Maniek Kotarski – tancerze, którzy współpracowali ze światowej sławy choreografami i występowali na scenach w Los Angeles, Londynie, Belgii i Francji. Teledysk wyprodukowała grupa filmowa Tadam, za scenariusz i reżyserię odpowiada Olga Czyżykiewicz, a autorem zdjęć jest Adam Romanowski.

W nagraniu EPki udział wzięli:  Łukasz Chyliński (gitary, aranżacje),  Andrzej Solarski (bas),  Bartosz Nazaruk (perkusja), Jan Smoczyński (klawisze, aranżacje, produkcja).

Raj song Michał Rusinek
Raj Song – zdjęcie promo teledysku | fot.: materiały partnera zewnętrznego

Natomiast 19 lutego (piątek) o godz.20.00 w warszawskim klubie Progresja odbędzie się koncert promujący płytę, połączony z wyjątkową oprawą wizualną.

Więcej informacji o koncercie: https://www.facebook.com/events/963566340377311/

Wieloryby i syreny Michał Rudaś płyta
Okładka płyty Michała Rudasia „Wieloryby i syreny” | fot.: materiały partnera zewnętrznego

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Ostre przedmioty – czyli spodziewaj się niespodziewanego

Już w najbliższy poniedziałek, wraz z amerykańską premierą, polscy widzowie będą mogli zobaczyć pierwszy odcinek …