dziewczyna słuchająca w metrze muzyki ze smartfona
Jakie muzyczne premiery zapowiadają się na najbliższe miesiące bieżącego roku - twórczości których wykonawców możemy spodziewać się już w najbliższej przyszłości? | fot.: stock.adobe.com

Tego będziemy słuchali w 2020 roku. Głośne premiery muzyczne najbliższych miesięcy

Ostatnie tygodnie w świecie muzycznym minęły głównie pod znakiem oczekiwania na tegoroczną ceremonię wręczenia nagród Grammy, która odbyła się pod koniec stycznia. Teraz, gdy emocje opadły i znamy już wszystkich zwycięzców, warto dowiedzieć się, jakie muzyczne premiery zapowiadają się na najbliższe miesiące bieżącego roku – twórczości których wykonawców możemy spodziewać się już w najbliższej przyszłości? Dzięki nam z łatwością utrzymasz rękę na pulsie.

Zima 2020 – premiery muzyczne

Tame Impala – The Slow Rush

Jedną z najbardziej oczekiwanych premier muzycznych najbliższych tygodni jest bez wątpienia nowy krążek australijskiego zespołu Tame Impala. Po prawie 5 latach od ostatniego albumu, Kevin Parker i jego ekipa powracają w nieco bardziej popowym, lecz wciąż mocno oldschoolowym i psychodelicznym stylu. Tym razem produkcji albumu podjął się sam lider zespołu.

Premiera: 14 lutego

Grimes – Miss Anthropocene

Wiele wydarzyło się w życiu Grimes w ciągu ostatnich paru lat – związek z multimilionerem Elonem Muskiem oraz cała masa internetowych kontrowersji przyciągnęło jej uwagę całego świata. Najnowsza płyta to więc sprawdzian, czy jej niewątpliwy talent nie zmatowiał pod wpływem ogromnej popularności. Według zapowiedzi samej Grimes, nowy krążek to także muzyczny komunikat na temat globalnego ocieplenia i jego wpływu na nasze codzienne życie.

Premiera: 21 lutego 

The 1975 – Notes On A Conditional Form

Ze Stanów przenosimy się do Wielkiej Brytanii, gdzie słynny zespół The 1975 zapowiada krążek będący kontynuacją świetnie przyjętego „A Brief Inquiry into Online Relationships”, który miał swoją premierę nieco ponad rok temu. Na nowej płycie zespół jak zwykle łączy ze sobą mnóstwo muzycznych wpływów – a wszystko to w ich unikalnym, przebojowym stylu.

Premiera: 24 kwietnia

CocoRosie – Put The Shine On

CocoRosie to duet, który swoją nietuzinkową muzyką przyciągnął olbrzymie grono fanów na całym świecie – nie tylko wśród przeciętnych słuchaczy, lecz także innych artystów. W przeciągu paru ostatnich lat siostry Bianca i Sierra Casady współpracowały z takimi postaciami na scenie muzyki alternatywnej, jak m.in. Chance The Rapper, Anohni oraz Devendra Banhart.

Premiera: 6 marca

Circa Waves – ‘Sad Happy’

Zespół Circa Waves postanowił podzielić swój najnowszy materiał na dwie części – płyta „Happy” ukazała się 10 stycznia, z kolei jej kontynuacja, „Sad”, ujrzy światło dzienne już w marcu. Album opisuje odczucia lidera zespołu, Kierana Shudalla, na temat miłości, przemijania, oraz nieprzewidywalnych zmian zachodzących w psychice samego artysty. 

Premiera: „Happy” – 10 stycznia, „Sad” – 13 marca

Artur Rojek – Kundel

Dla fanów polskiej muzyki – Artur Rojek zapowiada materiał, który już od 2 marca będzie można usłyszeć na żywo ramach nowej trasy koncertowej artysty. Chociaż dokładna data premiery samej płyty nie jest jeszcze znana, to wiemy na pewno, że będzie to pierwszy kwartał 2020 roku.

Coals – Docusoap

Gwiazdy polskiej alternatywy powracają z popowym materiałem na światowym poziomie. Wydane dotychczas single – „Sleepwalker” oraz „pearls” – zapowiadają płytę pełną marzycielskich, onirycznych brzmień inspirowanych m.in. trapem czy hip-hopem. Planowana data premiery to początek marca.

ATO

Sprawdź także

kobieta słuchająca muzyki na kanapie

Najważniejsze polskie premiery muzyczne w 2021 roku

Wielkie premiery muzyczne to wydarzenia kulturalne, które elektryzują miłośników tego rodzaju sztuki. Rok 2021 jest …