podcast true crime
Podcasty z gatunku true crime - są to audycje, które skupiają się na sprawach kryminalnych z całego świata i próbują rozwiązać zagadki zbrodni lub zaginięć | fot.: stock.adobe.com

Tajemnice zbrodni: najlepsze podcasty true crime

Podcasty z gatunku true crime to audycje poświęcone sprawom kryminalnym, tajemniczym zaginięciom i morderstwom. Cieszą się one coraz większą popularnością wśród słuchaczy, ponieważ opowiadają wciągające historie i pozwalają poznać szczegóły zbrodni oraz okoliczności, w jakich do nich doszło. Wśród najpopularniejszych podcastów true crime znajdują się m.in. „Serial”, „My Favorite Murder” i „Up and Vanished”. Są to audycje, które skupiają się na sprawach kryminalnych z całego świata i próbują rozwiązać zagadki zbrodni lub zaginięć. Słuchając podcastów true crime, można również poszerzyć swoją wiedzę o różnych aspektach pracy policyjnej i sądowej oraz lepiej zrozumieć, jak działają mechanizmy sprawiedliwości.

Najciekawsze podcasty z gatunku true crime

Podcasty z gatunku true crime – są to audycje, które skupiają się na sprawach kryminalnych z całego świata i próbują rozwiązać zagadki zbrodni lub zaginięć. Jeśli lubisz thrillerowe opowieści i interesujesz się sprawami kryminalnymi, to na pewno znajdziesz coś dla siebie wśród podcastów true crime:

 • Po 5 Nie Zabijaj” – ten polski podcast poświęcony jest sprawom kryminalnym z Polski i na świecie. Każdy odcinek skupia się na innej zbrodni i zawiera szczegółowe opisy oraz rozmowy z osobami zaangażowanymi w tę sprawę. Justyna Mazur-Kudelska, prowadząca podcast, to osoba niezwykle zaangażowana w tworzenie każdego odcinka: doskonale zna prezentowane przez siebie sprawy, wyszukuje mało znane fakty w temacie, ale stara się być obiektywna i nawet w przypadku ewidentnej winy opowiada o zbrodniach w sposób niezwykle wyważony. Dodatkowym atutem prowadzącej jest jej niezwykle kojący głos i stonowany sposób opowiadania.
 • Polskie Archiwum X” – to kolejny interesujący podcast true crime poświęcony sprawom z Polski. Odcinki są oparte na faktach i skupiają się na tajemniczych zaginięciach oraz morderstwach, które do tej pory nie zostały rozwiązane. Podcast kryminalny tworzą: Bogdan Michalec, Mariusz Nowak — współtwórcy policyjnego Krakowskiego Archiwum i Dawid Serafin — dziennikarz śledczy
 • Kryminatorium” – ten podcast to połączenie dokumentalnych relacji z wydarzeń z życia zakładów karnych z ciekawostkami z historii kryminalnej. Każdy odcinek to opowieść o konkretnej osobie skazanej za popełnienie przestępstwa. Co ciekawe, Kryminatorium to pierwszy podcast typu true crime w Polsce. Prowadzi go Marcin Myszka − tropiciel nierozwiązanych zagadek kryminalnych.
 • Zbrodnie prowincjonalne„- to świetny podcast pokazujący zbrodnie popełniane w małych miasteczkach i na wsiach. O zbrodniach prowincjonalnych opowiada się tu zajmująco, czasem nawet z sarkastycznym poczuciem humoru.
 • My Favorite Murder” – ten amerykański podcast jest jednym z najpopularniejszych w gatunku true crime. Opowiada o różnego rodzaju zbrodniach i tajemniczych zaginięciach, a także o tym, jak ludzie radzą sobie z traumą po doświadczeniu takich wydarzeń.
 • Serial” – ten słynny podcast został stworzony przez ekipę Radiolab i skupia się na sprawie morderstwa Adnan’a Syed’a, którego winę za zbrodnię udowodniono na podstawie słabego dowodu. Serial stał się jednym z najsłynniejszych podcastów true crime i był inspirowany przez popularny serial „Making a Murderer”.
 • Up and Vanished” – ten podcast skupia się na tajemniczych zaginięciach i morderstwach, szczególnie tych, które miały miejsce w mniejszych miejscowościach w Stanach Zjednoczonych. Każdy odcinek opowiada o innej sprawie i próbuje rozwiązać zagadkę zaginięcia lub morderstwa.
 • Crime Junkie” – popularny podcast z amerykańskim akcentem, skupiający się na sprawach kryminalnych z całego świata.
 • Casefile” – australijski podcast opowiadający o różnego rodzaju zbrodniach i tajemniczych zaginięciach, w tym o najsłynniejszych sprawach kryminalnych z Australii i na świecie.
 • The Last Podcast on the Left” – kontrowersyjny podcast opowiadający o różnego rodzaju zbrodniach i tajemniczych zdarzeniach z całego świata, w tym o sprawach związanych z sektami i tajemnymi stowarzyszeniami.
 • „True Crime All The Time” – podcast opowiadający o tajemniczych zaginięciach, morderstwach i innych sprawach kryminalnych z całego świata. Każdy odcinek skupia się na innej sprawie i próbuje rozwiązać zagadkę zbrodni.

Podcasty z gatunku true crime – dlaczego warto

Podcasty z gatunku true crime to interesująca rozrywka dla miłośników thrillerów, tajemniczych zagadek kryminalnych i detektywistyki. Słuchając ich, można poznać szczegóły różnego rodzaju zbrodni i tajemniczych zaginięć oraz dowiedzieć się, jak poszczególne sprawy zostały rozwiązane. Podcasty true crime pozwalają również lepiej zrozumieć mechanizmy, które kierują ludźmi popełniającymi przestępstwa oraz pokazują, jak różne zdarzenia mogą mieć wpływ na życie osób zaangażowanych w sprawę. Słuchając tych podcastów, można również poszerzyć swoją wiedzę o różnych aspektach pracy policyjnej i sądowej oraz lepiej zrozumieć, jak działają mechanizmy sprawiedliwości. Ogólnie rzecz biorąc, podcasty true crime to wciągająca rozrywka, która pozwala zanurzyć się w mroczny świat zbrodni i tajemnic.

RWI

Sprawdź także

Marek Probosz w serialu Komisja morderstw

Marek Probosz o nowym serialu kryminalnym

Aktor wystąpi w jednym z odcinków serialu kryminalnego, który jesienią zadebiutuje na antenie TVP2. Mieszkający na stałe …