sex education
Sex Education opowiada o perypetiach nieśmiałego Otisa, który przytłoczony profesją matki (psychoterapeuta erotyczny), próbuje odnaleźć się w trudnej sytuacji dorastającego chłopca | fot.: Netflix

TOP 3 seriale Netflix, które wystartowały w pierwszym kwartale 2019 roku

Netflix od samego początku roku nie zostaje w tyle, częstując nas świetnymi premierami seriali własnej produkcji. To tylko potwierdza poziom serwisu oraz wysoko postawioną poprzeczkę innym platformom tego typu. Jakie mamy propozycje? Poniżej podsumowanie najciekawszych projektów, których kontynuacji już nie możemy się doczekać.

Sex Education – nie tylko dla nastolatków

Nieprzerwane kontinuum popularności seriali o problemach nastolatków sprawia, że jest to najczęściej uzupełniany sektor ze wszystkich produkcji Netflixa. Sex Education opowiada o perypetiach nieśmiałego Otisa, który przytłoczony profesją matki (psychoterapeuta erotyczny), próbuje odnaleźć się w trudnej sytuacji dorastającego chłopca. Po rozwodzie rodziców przeżywa traumę i zamyka się na swoją seksualność. Nie przeszkadza mu to jednak w posiadaniu wiedzy teoretycznej, którą w sprytny sposób wykorzystuje Maeve- buntowniczka ze szkolnej ławki. Wspólnie zakładają klinikę mającą za zadanie rozwiązywać problemy seksualne innych uczniów. Co z tego wyniknie? Serial pełen ciekawych zwrotów akcji, które zwrócą uwagę nie tylko nastolatków. Możemy tu oglądać świetną grę Gillian Anderson, znaną z Archiwum X oraz dorosłego już Asę Butterfielda, który grał między innymi w filmie Chłopiec w pasiastej piżamie.

The Umbrella Academy – nowe spojrzenie na superbohatera

Nie każdy superbohater ma życie usłane pasmem sukcesów. Czasem wręcz przeciwnie. Musi się zmagać ze swoimi talentami, które stają się przekleństwem. Tytułowa Umbrella Academy to miejsce dla dzieci ze specjalnymi zdolnościami, które urodziły się tego samego dnia w roku 1989. Dziwi jedynie fakt, że matki tych dzieci nie były wcześniej w ciąży. Z czterdziestu trzech noworodków, siedmioro z nich zostało adoptowanych przez egocentrycznego miliardera, który wprowadzając w życie skomplikowany trening, przygotowuje ich na nadchodzącą apokalipsę. Niestety chłód wychowania, różnice charakterów i trudy dorastania rozbijają całą rodzinę. Powodem ponownego połączenia się specyficznego rodzeństwa jest wieść o pogrzebie ojca. Jednak brak więzi i ponura przeszłość nie pozwala na definitywne zażegnanie konfliktów. Czy konieczność ocalenia świata sprawi, że nawiążą współpracę? The Umbrella Academy to trochę inna, lecz warta uwagi propozycja dla fanów produkcji o superbohaterach.

the umbrella academy
Tytułowa Umbrella Academy to miejsce dla dzieci ze specjalnymi zdolnościami, które urodziły się tego samego dnia w roku 1989 | fot.: Netflix

Russian Doll – pokręcony dzień świstaka

Utrzymana w tragikomicznej konwencji dnia świstaka historia Nadii, która umiera podczas dnia swoich urodzin, by następnie ocknąć się i przeżywać na nowo ten sam wieczór. Tajemnicza pętla czasu zmusza ją do zmierzenia się z demonami przeszłości i poszukiwania rozwiązań w swoim niepoukładanym życiu. Na szczęście nie jest sama w tak trudnej sytuacji. Na swojej drodze spotyka ekscentrycznego Alana, który tak jak ona boryka się z przeżywaniem tego samego dnia na nowo. Może to on jest kluczem do całej historii? W rolę głównej bohaterki wcieliła się fenomenalna Natasha Lyonne znana wszystkim z produkcji Orange is the new black. Serial jest idealną propozycją dla fanów zawiłości i zagadek.

Russian doll
W rolę głównej bohaterki wcieliła się fenomenalna Natasha Lyonne znana wszystkim z produkcji Orange is the new black | fot.: Netflix

Emocjonujący start roku seriali Netflixa sprawił, że chcemy więcej. W blokach startowych wyczekują już kontynuacje hitów, takich jak Stranger Things, Glow, 13 powodów czy Atypowy.

IWI

Sprawdź także

sandman Netflix

Sandman od Netflixa – pierwsze wrażenia

Sandman to najnowsze dziecko Netflixa, które miało premierę 5 sierpnia 2022 roku. Czy warto go …