Plakat
Szanowny Jubilat kończy 60 lat | Fot.: materiały organizatora

Pałac Kultury i Nauki świętuje 60. urodziny

Z okazji okrągłych urodzin wszystkich, którzy będą chcieli odwiedzić Jubilata, czeka tydzień wyjątkowych atrakcji –wspólny toast , Tetris® na fasadzie Pałacu, licytacja foteli z Sali Kongresowej, sobotni koncert plenerowy, a do tego fajerwerki, lasery, wystawy zdjęć, pokazy filmowe i tańce.

 • 22 lipca, godz. 11.00, hall główny – wernisaż wystawy grafik Antoniego Chodorowskiego „Z Pałacem w tle” (wystawa potrwa do 31 października)
  Wystawa „Z Pałacem w tle” jest zbiorem kilkudziesięciu prac Antoniego Chodorowskiego ukazujących Pałac Kultury i Nauki. PKiN był bardzo wdzięcznym obiektem do pracy i inspiracją dla artysty, toteż często wykorzystywał go jako temat swoich rysunków lub tło wydarzeń, które ilustrował.
 • 22 lipca, godz. 20.00, Sala Marmurowa wernisaż wystawy zdjęć Jacka Foty „PKiN
  Wystawa zdjęć Jacka Foty stwarza niepowtarzalną okazję do wglądu w nieznane, intymne życie jednego z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Polsce – Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Autor spędził niemal dwa lata na fotografowaniu jego wnętrz, poznał wielu jego pracowników, z wieloma się zaprzyjaźnił i utrzymuje kontakty do dziś. Dzięki temu na fotografiach pojawiają się nie tylko miejsca niedostępne dla niewtajemniczonych: zaplecza gospodarcze, podziemia, warsztaty, stolarnie, wentylatornie, bojlerownie ale także przestrzenie, które użytkownicy pałacu zmieniali i porządkowali po swojemu – niesamowite, niedzisiejsze, prywatne. Zestawione w autorski sposób kadry tworzą osobisty portret gmachu, gdzie to co najciekawsze dzieje się na styku monumentalnej architektury i codziennego życia.
 • 22 lipca, godz. 22.30, Plac Defilad – STARTUJEMY/Toast Urodzinowy
  Okrągła, wspólna dla Warszawy i Pałacu Kultury i Nauki, rocznica mija 22 lipca. Tego dnia o 20:30 odbędzie się premiera jubileuszowego odcinka „Pożaru w Burdelu” (Teatr Studio, spektakle do 26 lipca). Od 21.00 Dom Spotkań z Historią zaprasza na „Zakręconą historię Pałacu”, czyli przegląd kronik filmowych, z komentarzami równolatka Pałacu Kultury i Nauki, Michała Ogórka (Kino plenerowe na Placu Defilad). Kiedy wernisaż, spektakl i pokaz się skończą, odbędzie się spotkanie przy długim, miejskim stole na Płycie Głównej, przed wejściem do Pałacu. Około 22:30, Toast Urodzinowy za Pałac, Warszawę i warszawiaków. A na zakończenie wieczoru wystąpi Bartek Mindewicz i „Stare Piosenki Nocą”.
 • 23 lipca, godz. 22.00 – GRAMY/ Tetris®
  Drugi Dzień Urodzin zacznie się po zmroku, około 22:00. Razem z Orkiestrą Placu Defilad odbędzie się całonocna zabawa z grą Tetris® na fasadzie Pałacu Kultury. Ta, mająca fanów na całym świecie, gra jest Wam z pewnością znana, ale czy zdarzyło Wam się kiedykolwiek zamienić domowy ekran na planszę o niebotycznych wręcz wymiarach? Jeśli nie, to podejmijcie wyzwanie i zagrajcie w Tetris® w oknach Pałacu Kultury i Nauki.
  O Waszą energię podczas całonocnych rozgrywek zadba wyselekcjonowana strefa FoodTrucków.
 • 24 lipca, godz. 22.00 ŚWIECIMY/Pokaz Światło i Dźwięk
  Trzeciego dnia urodzin warszawiacy zobaczą niezwykły pokaz Światło i Dźwięk na fasadzie Pałacu Kultury i Nauki. Pokaz Światło i Dźwięk, to ponad 30 minutowy seans-prezent dla Jubilata. Dzięki specjalnemu edytorowi animacji dostępnemu na stronach Placu Defilad, PKiN oraz Radia Zet i LasersLab, każdy z Was może złożyć Pałacowi osobiste życzenia.
 • 25 lipca, godz. 14.00 – 18.00, Sala Starzyńskiego IV piętro – Wielka Charytatywna Aukcja Foteli z Sali Kongresowej
  W sobotę, 25 lipca w godzinach 14:00-19:00 w Sali Starzyńskiego w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się wyjątkowa aukcja foteli i krzeseł z Sali Kongresowej. Są to oryginalne siedziska, które przez 60 lat służyły widzom podczas takich wydarzeń artystycznych jak niezapomniane koncerty The Rolling Stones, Elli Fitzgerald, Marleny Dietrich, Duka Ellingtona, Jana Kiepury, Chrisa Rea, Pata Metheny’ego, Procol Harum, Simple Minds, Jazz Jamboree i wielu, wielu innych gwiazd. Były też świadkami najnowszej historii Polski, w tym ostatniego zjazdu PZPR, a nawet finałowej gali wyborów Miss World.
 • 25 lipca, godz. 21.00 – TAŃCZYMY I ŚPIEWAMY/ Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir/Marcin Masecki JAZZBANDBIGBAND
  25 lipca – WIELKI FINAŁ. Pod Pałacem Kultury królować będzie muzyka, a na urodzinowej scenie zagra Zbigniew Wodecki with Mitch&Mitch Orchestra and Choir. Album nagrany przez Wodeckiego w 1976 roku nabiera nowej energii dzięki warszawskim muzykom z Mitch&Mitch. Po koncercie, o godzinie  23:00 – miejski dancing pod wodzą Marcina Maseckiego i JAZZBANDBIGBAND. Płyta Główna zamieni się wówczas w największy parkiet Warszawy.

Materiały organizatora

Sprawdź także

Otwock z lotu ptaka

Nie tylko świdermajer, czyli dlaczego warto wybrać się na wypad do Otwocka?

Przepiękne, zabytkowe i drewniane wille w stylu nadświdrzańskim, które cofają nas w czasie, 200 lat …