Dzień Otwarty w ambasadzie
Dzień Otwarty będzie miał charakter wielkiego pikniku rodzinnego | fot.: materiał prasowy

W gości do ambasadorów

Dzień Otwarty Ambasad Francji i Niemiec po raz drugi gości na mapie ciekawych wydarzeń w stolicy. W tym roku organizatorzy przygotowali dla odwiedzających jeszcze więcej atrakcji dla całych rodzin. – To wydarzenie z całą pewnością wyjątkowe. Otwieramy nasze drzwi i zapraszamy wszystkich, by sami zobaczyli, na czym polega praca dyplomatów – komentuje Pierre Buhler ambasador Francji. – Chcemy także pokazać, jak dobrze układa się współpraca między Polską, Francją i Niemcami oraz przybliżyć Polakom kulturę i tradycje naszych krajów – dodaje Rolf Nikel ambasador Niemiec.

Dzień Otwarty będzie miał charakter wielkiego pikniku rodzinnego. Poza zwiedzaniem ambasad na odwiedzających czekać będą stoiska strategicznych partnerów obu krajów. Organizatorzy zadbali o rozrywkę dla całych rodzin, m.in. lekcje języka niemieckiego i francuskiego oraz loterię, w której będzie można wygrać dwa bilety lotnicze z Polski do Niemiec i z Niemiec do Polski.

]Najmłodsi będą mogli wziąć udział w wyjątkowych lekcjach protokołu dyplomatycznego, podczas których dowiedzą się m.in., czy dyplomata może chodzić w trampkach i jak dostaje się order. W Ambasadzie Niemiec na najmłodszych czeka także wiele atrakcji motoryzacyjnych, a wśród nich policyjny motor, limuzyna ambasadora i samochód, który będzie można pomalować flamastrami![/highlight

Przepustką do wszystkich atrakcji będzie specjalnie zaprojektowany paszport dni otwartych uprawniający m.in. do wzięcia udziału w wyborach organizowanych w Ambasadzie Francji. Dzieci będę głosować na najlepsze stoisko Dnia Otwartego, a swoje głosy wrzucać do urn wykorzystywanych podczas prawdziwych wyborów. Nie zabraknie także stoisk interaktywnych i edukacyjnych.

Instytut Francuski wraz z Kołem Naukowym Politechniki Warszawskiej zaprezentuje doświadczenia poświęcone m.in. odzyskiwaniu energii z odpadów oraz uzdatnianiu wody pitnej. Pracownia Nauki i Przyrody przygotowała dla najmłodszych stanowisko sensoryczne, na którym będzie można przeprowadzić eksperymenty z użyciem pieprzu czy mleka oraz założyć własną uprawę ziół. Jeden z partnerów pokaże, co dzieje się z substancjami w ekstremalnej temperaturze -270 stopni Celsjusza. Ciekły azot posłuży m.in. do zamrożenia banana, który następnie będzie używany do… wbijania gwoździ.

Kącik doświadczalny będzie także w Ambasadzie Niemiec, a w nim m.in. warsztaty, w których dowiemy się, jak można wykorzystać przedmioty, które wyrzucamy do śmieci. Oba konsulaty zaplanowały także atrakcje sportowe, czyli rozgrywki w narodowej grze Niemiec – piłce nożnej oraz potyczki w „pétanque” – tradycyjne francuskie bule.

Patronami medialnymi wydarzenia są Radio Kolor, Gazeta Wyborcza, Warszawa.wyborcza.pl, Czas Dzieci i magazyn Świerszczyk. Dzień Otwarty Ambasady Francji i Niemiec, 21 maja, godz. 12–18, Warszawa, wejście od ul. Jazdów.

Więcej na:

www.francja-niemcy.pl

@Newseria Biuro Prasowe

 

 

Sprawdź także

Kolacja dla dwojga

Przepis na romantyczną randkę

Zbliża się ważna rocznica Waszego związku? Myślisz o tym, by oświadczyć się ukochanej osobie? A …