Nauka języków
Nie wyjeżdżając za granice możemy podszkolić język na wiele sposobów. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak podszkolić angielski bez wyjazdu za granicę?

Nie każdy z różnych względów może pozwolić sobie na wyjazd zagraniczny w celach edukacyjnych. Czasem powodem jest brak funduszy na profesjonalny kurs językowy, czasem brak czasu, motywacji a czasem jedno i drugie. Mimo iż świetna okazją do podszkolenia języka jest praca sezonowa, o którą wciąż stosunkowo łatwo za granicą to wiele osób decyduje się na naukę języka w kraju. Oczywiście jest to możliwe, aczkolwiek wymaga większego zaangażowania i poświęcenia nieco więcej czasu na otoczenie się językiem dla stworzenia podobnych warunków do pobytu zagranicznego w naturalnym środowisku języka angielskiego.

Dostępność mediów w sieci pozwala zarówno na słuchanie radia jak i oglądanie telewizji online, co więcej dostęp do informacji i języka możemy zapewnić sobie również poprzez portale anglojęzyczne, lektury w bibliotekach online, czy też filmy w oryginalne. Dla początkujących oferta edukacyjna również jest całkiem spora, a zapewnia ja chociażby BBC z mediateką materiałów do przećwiczenia. Także witryna British Council oferuje szereg ćwiczeń polecanych jako powtórka przed egzaminem państwowym.

Oficjalne witryny to tylko ułamek wiedzy jaka znajduje się w sieci. Niestety z tego też powodu należy uważać na nieznanego pochodzenia samouczki i portale prezentujące wiedzę niedokładną, często z błędami merytorycznymi jak i metodycznymi. Mimo iż nie są to publikacje naukowe to godnymi polecenia są blogi prowadzone przez pasjonatów angielskiego, najczęściej lektorów, tłumaczy, nauczycieli, którzy dzielą się wiedzą na łamach sieci – podaje Preply, oferująca konwersacje z angielskiego w Warszawie.

Tym samym nie wyjeżdżając za granice możemy podszkolić język na wiele sposobów

Jednak to nie ćwiczenia z komputerem zapewnią nam swobodę wypowiedzi a najlepszą metodą na osiągnięcie płynności w komunikacji są konwersacje z angielskiego. Jeśli nie masz w otoczeniu native speakerów warto ich poszukać. Nie muszą być to profesjonaliści, ale osoby dla których jeżyk angielski nie jest językiem obcym a co najmniej drugim. Kontakt z takimi osobami, rozmową w jeżyku angielskim to nieocenione ćwiczenie językowe. Dzięki elastyczności rozmówcy i możliwości poruszania różnych tematów, zmienności dyskusji możemy zweryfikować swoją wiedzę w kilka minut.

Przeczytaj też: http://www.kreatywna.pl/nauka-angielskiego-z-korepetytorem-przez-skype-w-warszawie

Chcąc podszkolić się w angielskim nie wychodząc w domu warto zapewnić sobie łącze internetowe. Bezwzględnie internet jest kopalnią inspiracji jak i samej w sobie wiedzy. Nie musimy już taszczyć ze sobą słownik angielskiego, ani też sterty podręczników, bo wszystko znajdziemy w  sieci. Kompleksowy zbiór materiałów pomocnych w nauce oferują aplikacje mobilne oraz kursy językowe online. Jeśli jednak wolisz powtórzyć tylko wybrane zagadnienia, bądź skupić się tylko an rozumieniu ze słuchu lub konwersacji możesz wybrać witryny, programy właśnie temu poświęcone.

Wśród licznych pomocy dydaktycznych doskonałą pomocą są blogi językowe, które poza teoretyczną wiedzą zawierają rozmaite praktyczne informacje dotyczące gramatyki jak i słownictwa, zwłaszcza z zakresu idiomów, języka potocznego, slangu itp. Autorzy blogów sporo miejsca w swych publikacjach poświęcają również na polecanie ciekawych witryn, materiałów, mediów itd. do nauki języka. Tym sposobem możemy zyskać interesujące adresy stron an których dostępne są darmowe testy językowe, czy też kompendia wiedzy. Poza portalami edukacyjnymi w sieci dostępne są również platformy e-learningu, w których można wziąć udział w  kursach języka jak i pobrać odpłatnie kursy i ćwiczenia na swój komputer. Zwykle e-kursy maja wartość dodaną jaką są zamknięte fora użytkowników. To kolejny ze sposobów na podszkolenie języka. Po pierwsze dołączając do grup skupionych na nauce angielskiego można poznać wiele osób na podobnym poziomie zaawansowania gotowych do wspólnej nauki, wspierania się wzajemnie i wymiany doświadczeń. W grupie siła, co za tym idzie możemy poczuć mobilizacje jak i wziąć udział we współzawodnictwie w grupie. Prócz grup uczniów angielskiego warto też sięgnąć po fora i grupy społecznościowe międzynarodowe operujące językiem angielskim na tematy nas interesujące. Tym samym możemy czytać i ćwiczyć rozumienie jak i pisać i ćwiczyć konstruowanie własnych wypowiedzi na rozmaite tematy. Im bardziej jesteśmy aktywni tym więcej możemy się nauczyć, przećwiczyć. Często tez w sieci można znaleźć osoby które w zamian za naukę angielskiego chętnie od nas poduczą się polskiego lub tez innego języka który dobrze znamy.

Samo poszukiwanie informacji o doskonaleniu językowym może być kształcące. Pewnym sposobem na podszkolenie się z angielskiego są też korepetycje językowe oraz konwersacje z angielskiego. Dostępna także online. Pionierem tychże jest Preply, platforma ułatwiająca ich organizacje, poleca szczególnie tym, którzy szukają native speakerów. Jeśli angielski znasz w stopniu co najmniej komunikatywnym poprzez konwersacje językowe możesz rozwinąć swoje kompetencje o wiele bardziej niżeli poprzez klasyczne kursy i standardowe ćwiczenia z angielskiego. To doskonałą okazja na powtórkę, uzupełnienie wiedzy i poszerzenie słownictwa na przykład kierunkowego jak biznesowy słownik angielski czy medyczny, bądź techniczny angielski.

Konwersacje z angielskiego za pośrednictwem Preply to czysta przyjemność

Możliwość poznania setek osób o podobnych do naszych zainteresowań, zamieszkujących odległe kraje i dzielących się z nami wiedzą, tradycją, zwyczajami. Poprzez konwersacje można nauczyć się nie tylko jeżyka ale i wiele o języku. To cenne źródło wiedzy o specyficznych określeniach typowych dla regionu, gwary czy języka potocznego. Z konwersacji najwięcej uczymy się języka używanego niekoniecznie takiego jak znany jest nam z podręczników sygnowanych przez British Council. To praktyczna umiejętność porozumiewania się jest kluczowa, stad po konwersacje z angielskiego sięga całe mnóstwo osób. Wbrew pozorom ta forma nauki jest skuteczna, efektywna i rozwojowa a przede wszystkim dedykowana nie tylko osobom zaawansowanym ale i początkującym. Nauka angielskiego po angielsku jest jak najbardziej możliwa. Poprzez rozmowy często o charakterze towarzyskim uczymy się najwięcej i zapamiętujemy bardzo trwale poznane słówka. W Preply dołączając do użytkowników platformy zyskujemy pierwszą godzinę konwersacji gratis, a kolejne mamy okazję wykupić w pakietach o korzystnej cenie. Co więcej nie musimy martwić się iż powierzamy nasze pieniądze osobom nam zupełnie nieznanym nie mając pewności czy konwersacje dojdą do skutku, bowiem to serwis preply.com przejmuje na siebie odpowiedzialność za rozliczenie – podaje Preply, oferująca konwersacje z angielskiego w Warszawie.

Tym samym nasze środki są chronione do czasu odbycia konwersacji. Zalet konwersacji z Preply jest co niemiara. Począwszy od wyboru native speakera tak stacjonarnego z okolicy jak i zdalnego, również spoza Wielkiej Brytanii przez elastyczność terminarza spotkań, możliwość skorzystania zaledwie okazjonalnie lub jednorazowo aż po dowolność tematu, formy konwersacji. Plusem oferty jest też opcja rozmowy w pełni dyskretnej bez obrazu video, jak i prowadzenia konwersacji gdziekolwiek się znajdujemy czy to jadąc samochodem, pociągiem, siedząc przy biurku w biurze bądź wyprowadzając psa na spacer. To rozwiązanie dla zabieganych i niedyspozycyjnych. Nie mając chwili na naukę w ciągu dnia nie ma przeszkód, aby konwersować w nocy wybierając native speakera dostępnego w dogodnych dla nas godzinach.

Autor: 
Preply logo– nowoczesna e-platforma do nauki języków obcych – Preply, oferująca m.in. konwersacje z angielskiego w Warszawie na stronie:
http://preply.com/pl/warszawa/korepetycje-konwersacje-z-jezyka-angielskiego

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

lektor języka angielskiego

Gdzie szukać pracy jako lektor języka angielskiego?

Lektorzy języka angielskiego nadal są poszukiwani na rynku pracy. Wbrew pozorom po studiach filologicznych nie …