Nowa branża premiowana w loterii paragonowej
Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2016 roku warto zbierać i rejestrować paragony wystawiane w ramach konserwacji i naprawy samochodów osobowych oraz sprzedaży detalicznej części i akcesoriów do pojazdów samochodowych | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nowa branża premiowana w Narodowej Loterii Paragonowej

Narodowa Loteria Paragonowa to jedna z najciekawszych akcji konsumenckich organizowanych ostatnimi czasy. W drugim kwartale 2016 roku także nie zabraknie emocji. Od kwietnia zacznie obowiązywać nowa branża premiowana. Przez kolejne 3 miesiące konsumenci będą mieli możliwość zgłaszania do dodatkowego losowania paragonów z warsztatów samochodowych czy punktów wulkanizacji. 18 kwietnia poznamy także zwycięzcę nagrody specjalnej, która zostanie przyznana za dowód sprzedaży pochodzący z gabinetu lekarskiego bądź stomatologicznego.

Loteria Ministerstwa Finansów cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem konsumentów od początku jej trwania, czyli przez ostatnie pół roku. Co ważne, oprócz możliwości wygranej, niesie ze sobą solidne walory edukacyjne. Nie do pogardzenia jest także pula nagród przewidzianych w najbliższej odsłonie zabawy o łącznej wartości 95 552,50 złotych. Nagrodą dla posiadacza szczęśliwego paragonu jest samochód osobowy Opel Insignia.

18 kwietnia drugie losowanie nagrody specjalnej

W myśl regulaminu Narodowej Loterii Paragonowej, raz na 3 miesiące rozlosowywana jest nagroda specjalna. Wspomnianym samochodem osobowym marki Opel Insignia odjedzie ten uczestnik zabawy, który w wyznaczonym czasie zarejestruje paragon z aktualnie premiowanej branży. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie dokumenty potwierdzające sprzedaż pozwalają na wzięcie udziału w losowaniu.

W loterii Ministerstwa Finansów można zarejestrować dowolną liczbę paragonów fiskalnych. Niemniej, trzeba pamiętać o tym, aby dokonać zgłoszenia w miesiącu, w którym doszło do zakupu produktu lub usługi. Co więcej, na stronie internetowej akcji można rejestrować jedynie paragony fiskalne. Innego rodzaju wydruki, np. faktury VAT lub potwierdzenia płatności kartą, nie pozwalają na wzięcie udziału w loterii. Zasady te dotyczą także losowania nagrody specjalnej – wyjaśnia Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

Poprzednią premiowaną branżą były prywatna praktyka lekarska i dentystyczna (od 1 stycznia do 31 marca 2016 roku). Zwycięski paragon z tej branży zostanie wylosowany już 18 kwietnia. Wydarzenie będzie transmitowała telewizja TVP Regionalna. Losowania nagrody specjalnej zostanie nagrane i zamieszczone na profilu Narodowej Loterii Paragonowej w serwisie internetowym YouTube.

Zmiana branży premiowanej w loterii MF

Losowanie paragonu specjalnego w jednej branży oznacza początek zabawy w innej. Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2016 roku warto zbierać i rejestrować paragony wystawiane w ramach konserwacji i naprawy samochodów osobowych oraz sprzedaży detalicznej części i akcesoriów do pojazdów samochodowych. Kolejne losowanie, czyli wyłonienie właściciela następnego auta o wartości 95 552,50 złotych zaplanowano już na 18 lipca br.

Przez najbliższe 3 miesiące warto zwracać szczególną uwagę na to, jakie dokumenty potwierdzające dokonanie transakcji są wystawiane w warsztatach samochodowych oraz punktach wulkanizacji. Idea branży premiowanej, jak i całej loterii, nie ogranicza się tylko do rywalizacji o nagrody. Paragon fiskalny jest dowodem na to, że przedsiębiorca, który powinien rejestrować obrót ze sprzedaży na rzecz klientów indywidualnych, prowadzi swoją działalność zgodnie z przepisami i odprowadza należne podatki – podkreśla ekspert PCKF.

Kształcenie poprzez nagradzanie

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Finansów pod koniec lutego 2016 roku, przez zaledwie 4 miesiące trwania loterii Polacy zarejestrowali blisko 56 000 000 paragonów fiskalnych. Akcja MF odniosła nadspodziewany i niesłabnący sukces, czego dowodzą kolejne rejestracje dowodów sprzedaży. Jest więc szansa, że przy okazji dobrej zabawy, uda się także wyedukować polskich konsumentów. Założonym celem loterii jest promowanie dobrych nawyków wśród kupujących oraz zwrócenie uwagi na rolę paragonu fiskalnego dla funkcjonowania gospodarki.

Sprawdź także

Narodowa Loteria Paragonowa: z nowym rokiem – nowa branża premiowana

Już 3 miesiąc trwa Narodowa Loteria Paragonowa, nadzorowana przez Ministerstwo Finansów. Akcja daje szansę wymiany …