zegarek w trawie
Zwolnij i znajdź czas na chwilę przyjemności i odpoczynku. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

4 sposoby na oszczędzanie czasu

Jesteś wiecznie zabiegana między pracą, domem, przedszkolem, a przychodnią? Zwolnij i znajdź czas na chwilę przyjemności i odpoczynku. Sprawdź, jak to zrobić w ciągu dnia, wypełnionego obowiązkami.

Załatwiaj sprawy przez Internet

Zastanów się nad tym, co możesz załatwić przez Internet. Zamiast biegać po mieście i stać w kolejkach, usiądź przed laptopem, by uporać się ze wszystkim w o wiele krótszym czasie. Wygodnie i bezproblemowo. Pamiętaj, że wszelkie wizyty u lekarza możesz rezerwować online, podobnie jak zamówić kuriera, opłacić rachunki, a nawet zrobić zakupy. Kupowanie online to również dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, bo e-markety często oferują stałym klientom duże rabaty.

Wybór e-sklepów jest spory: Auchan, Tesco, Piotr i Paweł czy Frisco. Opinie o każdym dostawcy znajdziesz w mediach społecznościowych. W rankingu z roku 2016 e-sklepem roku zostało Frisco, opinie o sklepie Piotr i Paweł także były bardzo dobre. Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na Auchan, Tesco czy Frisco, opinie innych użytkowników mogą okazać się przydatne.

Usuń media społecznościowe ze smartfona

Przeciętny użytkownik spędza dziennie około 30 minut na bezsensowne przeglądanie informacji w mediach społecznościowych. Wydaje się to niewielką stratą czasu, jednak w zestawieniu tygodnia jest to aż około 3,5 h! Nawet jeśli nie wykorzystasz tego czasu na nic produktywnego, zyskasz więcej, jeśli przez ten czas odpoczniesz od monitora komputera lub telefonu. Niekoniecznie musisz rezygnować całkowicie z korzystania z mediów społecznościowych, jednak warto usunąć takie aplikacje z telefonu.

Organizuj swój czas

Korzystaj z zalet terminarza. Spisuj listę codziennych obowiązków i organizuj je zgodnie ze swoim planem dnia. Nie zostawiaj zbyt wielu spraw do załatwienia na ostatnią chwilę. Staraj się stawiać sobie realne cele i na dany dzień planować tylko te obowiązki, które na pewno dasz radę wykonać.

Dobra organizacja może zaoszczędzić nie tylko Twój czas, lecz także nerwy. Nie będziesz o niczym zapominać, uporządkujesz swoje sprawy i w bardziej świadomy sposób będziesz trzymać się deadlinów. Pomoże Ci to w zorganizowaniu zarówno pracy, jak i życia prywatnego.

Nie wykonuj kilku czynności naraz

Może się wydawać, że robiąc wiele rzeczy naraz oszczędzasz czas. Niekoniecznie jest to prawdą. Jeśli robisz kilka rzeczy jednocześnie, możesz łatwo się rozproszyć i popełnić błąd, a w efekcie zostawić wiele zadań niedokończonych. Dużo skuteczniej będziesz działać, jeśli zrobisz listę obowiązków i po kolei będziesz koncentrować się na danym zadaniu. Twój umysł będzie bardziej skupiony, a praca bardziej efektywna.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

social marketing

Social media marketing – czym jest i jakie oferuje możliwości

Media społecznościowe stwarzają ogromne możliwości promocyjne i sprzedażowe dla przedsiębiorstw. Aby czerpać z tego źródła, …