5 nietypowych przedmiotów, które warto mieć w torebce

Na temat jej nieskończonej pojemności powstało wiele żartów, a mężczyźni uwielbiają anegdoty o najdziwniejszych przedmiotach odnalezionych w torbach partnerek. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nie od dziś wiadomo, że damska torebka stanowi nie tylko efektowne wykończenie stroju, ale przede wszystkim służy do przechowywania i przenoszenia rzeczy, które prawdziwa kobieta zawsze powinna mieć przy sobie. Na temat jej nieskończonej pojemności powstało wiele żartów, a mężczyźni uwielbiają anegdoty o najdziwniejszych przedmiotach odnalezionych w torbach partnerek. Mimo to warto, obok standardowej zawartości w postaci portfela, notesu czy kosmetyczki, spakować do torebki kilka mniej typowych przedmiotów, które mogą nam się przydać w wielu sytuacjach.

Zapałki lub zapalniczka

Palenie papierosów na szczęście wychodzi z mody, a w konsekwencji coraz mniej osób nosi przy sobie źródło ognia. Tymczasem w niektórych sytuacjach możliwość szybkiego rozpalenia go może okazać się bardzo przydatna. Dzięki zapałkom lub zapalniczce możemy pozbyć się prującej się nitki z naszego stroju, uratować spontaniczne ognisko lub grilla, a w przypadku awarii prądu możemy okazać się jedyną osobą zdolną do odpalenia świec. Nawet jeżeli powyższe sytuacje wydają Ci się mało prawdopodobne, pamiętaj, że zapałki są lekkie i zajmują mało miejsca w torebce, więc warto mieć je pod ręką.

Antybakteryjny żel do mycia rąk

W codziennym pośpiechu i natłoku załatwianych spraw nie zawsze mamy możliwość regularnego mycia rąk. W takiej sytuacji warto mieć przy sobie malutki pojemniczek z żelem antybakteryjnym, który pozwoli nam w kilka sekund zdezynfekować dłonie. Jest to szczególnie ważne, kiedy planujemy szybką przekąskę w biegu. Drobnoustroje przenoszone na dotykanych przedmiotach, takich jak monety i banknoty, poręcze schodów czy klawiatura zakładowego komputera, mogą powodować liczne choroby.

Apteczka

Dzięki dobrze zaopatrzonej apteczce, złe samopoczucie nigdy nie pokrzyżuje Ci planów. Zapakuj do niej szybko działające tabletki przeciwbólowe, leki przeciwbiegunkowe oraz tabletki do ssania od bólu gardła. Jeżeli dużo chodzisz w butach na obcasach przydadzą Ci się również porządne plastry na odciski. W przypadku, gdy zauważymy u siebie objawy niewydolności żylnej (uczucie ciężkości nóg, obrzęki, pajączki naczyniowe, mrowienie, ból pod koniec dnia) warto mieć zawsze przy sobie żel z heparyną (np. Lioton ® 1000), która poprawia mikrokrążenie oraz działa przeciwzakrzepowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Żel szybko się wchłania i szybko przynosi ulgę, a do tego ma lekką strukturę, jest przezroczysty i nie pozostawia tłustych plam na ubraniu. Alergiczkom przydadzą się leki przeciwhistaminowe, zwłaszcza wczesną wiosną, która jest okresem największego stężenia alergenów wziewnych. Apteczka jest także dobrym miejscem na schowanie zapasowej podpaski lub tamponu oraz leku rozkurczowego, przydatnego w przypadku bólu menstruacyjnego.

Scyzoryk

Pomimo, iż kojarzony jest jako typowo męski gadżet, porządny szwajcarski scyzoryk powinien zagościć w każdej damskiej torebce. Składany nóż może się nam przydać, gdy chociażby zechcemy obrać warzywa na drugie śniadanie czy obciąć wystającą nitkę z ubrania. Ponadto wiele modeli posiada dodatkowe funkcje, których użyteczność dla prawdziwej kobiety pozostaje bezdyskusyjna. Należą do nich: pilniczek do paznokci, pęseta, małe nożyczki oraz korkociąg do wina. Po co nosić każdy z tych przedmiotów oddzielnie, skoro jeden porządny scyzoryk może uratować nas w wielu sytuacjach?

Gaz pieprzowy

Strzeżonego Pan Bóg strzeże, głosi stare ludowe porzekadło. Niezależnie od tego jak bezpiecznie czujesz się, przemierzając dobrze znaną drogę do pracy, warto byś w swojej torebce znalazła miejsce na środek do samoobrony. Może on przydać się nie tylko w przypadku napadu, ale także do odstraszenia agresywnego psa. Umieszczając gaz pieprzowy w torebce warto wygospodarować dla niego osobną kieszonkę, tak aby nie uruchomić go podczas energicznego przeszukiwania jej zawartości. Stanowczo odradza się jednak pakowanie go w woreczki strunowe i inne opakowania, które mogłyby utrudnić jego wydobycie w sytuacji zagrożenia.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

dziewczyna wyjmująca leki z apteczki medycznej z samochodu

Wyposażenie apteczek – co trzeba wiedzieć?

Apteczka medyczna może pomóc w wielu kryzysowych sytuacjach, jakie powinno być wyposażenie apteczek, by naprawdę …