Na randce najważniejsza powinna być osoba, z którą rozmawiamy | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Błędy, których lepiej nie popełniać na pierwszej randce

Pierwsza randka to bardzo stresujący moment. Na tym spotkaniu chcemy doskonale wypaść, ale też dowiedzieć się więcej o drugiej osobie. Niestety wiele osób pod wpływem stresu popełnia mnóstwo błędów, przez które zostają źle zapamiętani. Jeszcze trudniej może być na szybkich randkach, gdy mamy tylko kilka minut na to, aby dobrze wypaść. Dlatego warto znać błędy, których lepiej unikać. Nawet wtedy, gdy wybieramy się na speed-dates.pl, ponieważ tam też możemy poznać miłość swojego życia.

Gadulstwo nie będzie mile widziane

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z faktu, że na randce opowiedzieć o sobie. Jednak musimy uważać, aby nie przesadzić. Po pierwsze, nie warto na samym początku poruszać zbyt osobistych tematów. Nie możemy też za dużo mówić. W końcu na randce ważna też jest druga osoba, więc nie możemy sobie pozwolić na to, aby nie dopuścić jej do głosu. Jeśli będziemy tylko mówić tylko my, to nie dowiemy się nic o naszym rozmówcy. W dodatku wypadniemy też kiepsko w oczach drugiej osoby. Warto więc zadać parę pytań drugiej osobie, gdyby cały czas milczała. To może świadczyć o tym, że jest nieśmiała, a nie o braku chęci do rozmów.

Ignorowanie drugiej osoby zrazi ją do nas

Nie tylko  osoby, które za dużo mówią są źle odbierane. Ignorowanie drugiej osoby, to kolejny poważny błąd. Jeśli nie okażesz zainteresowania swojemu rozmówcy, nie masz, co liczyć na kolejną randkę. Dlatego powinieneś uważnie słuchać i reagować na to, co mówi druga osoba. Nie możesz lekceważyć słów swojego rozmówcy. Warto kontynuować jakiś temat, gdy druga osoba powie coś ciekawego, zadaj jej dodatkowe pytania. W ten sposób pokażesz, że interesuje Cię, co ma do powiedzenia.

Przechwalanie się to również nie jest dobry pomysł

Wiele osób ma tendencje do opowiadania na randkach o sobie w samych superlatywach. To może być ogromny błąd! Oczywiście, pewność siebie jest bardzo ważna i robi dobre wrażenie na innych. Jednak bycie zapatrzonym w siebie i przechwalanie się to już wada. Druga osoba w takim przypadku może pomyśleć, że nie widzimy nic poza czubkiem własnego nosa. Dlatego warto przemyśleć to, co będziemy mówić. Możemy wspomnieć o jakiś naszych sukcesach, ale nie możemy przesadzać. Jeśli przez całą rozmowę będziemy podkreślać, jacy jesteśmy wspaniali, to na pewno zostaniemy źle zapamiętani.

Nie baw się telefonem

Na randce najważniejsza powinna być osoba, z którą rozmawiamy. Dlatego to ona powinna być w centrum naszej uwagi. W żadnym wypadku nie możemy zwracać uwagi na żadne rozpraszacze. Szczególnie w złym guście będzie zabawa telefonem. W czasie randki nie powinno się odpisywać na sosy ani siedzieć na portalach społecznościowych. Na to będziemy mieć czas później, ale w czasie randki musimy o tym zapomnieć. Dlatego najlepiej schować telefon i wyciszyć, dzięki temu łatwiej nam będzie go ignorować.

Pierwsza randka to bardzo stresujące wydarzenie. Wiele osób z nerwów popełnia różne błędy, które mogą sprawić, że nie mamy szans na kolejną. Dlatego warto skupić swoją uwagę na drugiej osobie i naturalnie prowadzić rozmowę.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

gra wstępna

3 kroki do pikantniejszej gry wstępnej

Jesteś ze swoim partnerem od dłuższego czasu i czujesz, że w seksie pojawia się rutyna? …