złota karta kredytowa
Samodzielne dysponowanie budżetem jest bardzo ważną kwestią, już od najmłodszych lat | fot.: materiał partnera

Dlaczego warto skorzystać z konta dla młodych? 5 powodów

Posiadanie konta w banku jest niemal niezbędne w dorosłym życiu. Osoby młode, które jeszcze nie pobierają wynagrodzenia z tytułu wykonywanej pracy, mogą nie widzieć potrzeby korzystania z takich usług. Jednak konto młodzieżowe może przynieść sporo korzyści i doświadczenie w korzystaniu z produktów bankowych. Dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania?

Zarządzanie pieniędzmi to dziedzina, której niestety nie uczymy się w szkole. Powinna być ona wpojona przez rodziców i opiekunów. Oszczędzanie i umiejętne wydawanie to kluczowe kwestie, które mają swój wydźwięk w przyszłości. Dlaczego warto założyć konto dla młodych i jakie ma to zalety?

Samodzielne zarządzanie pieniędzmi

Samodzielne dysponowanie budżetem jest bardzo ważną kwestią, już od najmłodszych lat. Nawet kieszonkowe, które zazwyczaj dostaje się od rodziców „do ręki” może być przelewane na konto. Młoda osoba decyduje ile i na co wyda, a ile zaoszczędzi. To wielka frajda oraz cenna lekcja na temat finansów.

Możliwość płatności mobilnych

Osoby młode, często roztargnione zapominają portfela, w którym zazwyczaj trzymają kartę płatniczą. Jednak postęp technologii umożliwia transakcje mobilne, za pośrednictwem telefonu. Wystarczy w tym celu aplikacja bankowa, przez którą spokojnie możemy zapłacić BLIK-iem. Alternatywą są wbudowane aplikację na telefon jak Wallet w przypadku smartfonów firmy Apple. Nie zachodzi więc konieczność noszenia portfela ani karty. Za pomocą telefonu można wypłacać pieniądze, płacić w sklepach, robić przelewy znajomym na numer telefonu.

Błyskawiczna płatność za zakupy w sieci

Konto bankowe pozwala na opłacanie zamówień w prosty i szybki sposób. Dzięki temu zakupy na popularnych portalach aukcyjnych czy ulubionych stronach internetowych będą jeszcze przyjemniejsze. Szybkie płatności umożliwią błyskawiczne otrzymanie zamówienia.

Brak możliwość zgubienia czy kradzieży pieniędzy

Konto młodzieżowe z pewnością chroni młodą osobę przed utratą pieniędzy na skutek losowych okoliczności. Karta płatnicza lub aplikacja to o wiele lepsza alternatywa przechowywania pieniędzy niż tradycyjny portfel. Nawet gdy zgubimy kartę, szybko można ją zablokować, co uniemożliwi płatność.

Trzymanie pieniędzy w formie elektronicznej jest o wiele lepszym pomysłem, szczególnie w przypadku posiadania znacznej ilości gotówki.

Darmowe konto bankowe dla młodzieży, stwarza możliwość wypłaty w razie potrzeby odpowiedniej ilości gotówki, nie musimy wiec nosić całej kwoty przy sobie w przypadku wyjazdów czy wycieczek.

Zniżki i rabaty

Konto młodzieżowe zazwyczaj umożliwia nie tylko oszczędzanie, bezpieczne płatności i wykonywanie przelewów, lecz również korzystanie z różnych promocji i rabatów. Wiele banków posiada specjalne programy rabatowe, dzięki którym można oszczędzać na zakupach i korzystać z dedykowanych zniżek.

Materiał partnera

Sprawdź także

doradca finansowy

Czym zajmuje się doradca finansowy? 

Doradca finansowy w Białymstoku to specjalista, który zajmuje się pomaganiem klientom w zarządzaniu ich finansami. …