dziewczyna prezent
Wybierając prezent najlepiej kierować się zainteresowaniami drugiej osoby lub troską, by mogła się zrelaksować | fot.: stock.adobe.com

Emocje: najlepszy prezent dla niej

Masz problem z wyborem prezentu dla bliskiej ci kobiety? Poznaj kilka wyjątkowych propozycje, które są idealnym wyborem, aby okazać twoje uczucia. Nie ma prezentów, które są uniwersalne i spodobają się każdemu, jednak jest kilka inspiracji, które pozwolą na wyjątkowe spędzenie czasu. Są prezenty, które przypadną do gustu jednocześnie mamie i partnerce, ale są też takie, z których kobieta nie będzie mogła skorzystać. Wybierając prezent najlepiej kierować się zainteresowaniami drugiej osoby lub troską, by mogła się zrelaksować. 

Wyjątkowy relaks — Floating 

Floating to jeden z nielicznych prezentów, które są uniwersalne. Seans floatingu polega na spędzeniu czasu w specjalnej komorze wypełnioną słoną wodą. W komorze panuje półmrok i cisza, a woda ma temperaturę zbliżoną do temperatury ludzkiego ciała, co umożliwia osiągnięcie stanu głębokiego relaksu. Korzyści z tego zabiegu odnosi zarówno umysł, jak i ciało. Przede wszystkim zabieg rozluźnia mięśnie oraz kręgosłup. Zmniejsza on nie tylko bóle mięśni, ale również ból głowy i ataki migreny. Ponadto przyniesie ulgę kobietom w ciąży, których kręgosłup jest dodatkowo obciążony. Pod kątem psychologicznym floating pozwala na zmniejszenie stresu i zmęczenia, a w związku z tym poprawia ogólne samopoczucie i koncentrację. Jest to świetny prezent dla osób, które są narażane na stres, przepracowują się i nie mają czasu na odpoczynek. 

Dla zdrowia — Seans w grocie solnej 

Innym równie uniwersalnym prezentem jest seans w grocie solnej. Może wykupić karnet indywidualny, dla dwojga lub całej rodziny, jednak seanse są zwykle grupowe. Grota solna jest pomieszczeniem, którego ściany wyłożone są bloki soli. W pomieszczeniu panuje wysoka wilgotność, co umożliwia parowanie soli, tym samym uwalniając do powietrza takie pierwiastki jak jod, wapń, potas, selen czy brom. Seans w grocie solnej pozwala na odpoczynek oraz pozytywny wpływ na zdrowie. Szczególnie warto zabrać tam osoby, które żyją w stresie, mają problemy z tarczycą, nadciśnień oraz często cierpią na infekcje górnych dróg oddechowych. Dodatkowo jest okazja do odpoczynku w unikalnym, klimatycznym miejscu. Warto ofiarować taki podarunek osobom starszym.

Dla fanek japońskiej kuchni — Kurs sushi

kurs sushi
Na pierwszym stopniu kursu można zapoznać się z charakterystyką kuchni japońskiej oraz historii sushi, a następnie przechodzi się do nauki robienia sushi | fot.: stock.adobe.com

Pasjonatkom gotowania może przypaść do gustu kurs sushi. Będzie to okazja do zdobycia nowego doświadczenia, a także pewnego rodzaju wyzwaniem. Przede wszystkim to prezent, z którego ucieszą się fani sushi. Warsztaty mają dwa stopnie do wyboru. Na pierwszym stopniu kursu można zapoznać się z charakterystyką kuchni japońskiej oraz historii sushi, a następnie przechodzi się do nauki robienia sushi.  Kurs zawiera wiedzę na temat tego, jak przyrządzić ryż, jak kroić składniki i samodzielnie przygotować najpopularniejsze rodzaje sushi — nigiri, futomaki, hosomaki, uramaki i chirashi. Uczestnik ma szansę się dowiedzieć, jak skomponować samodzielnie zestaw sushi. Kurs drugiego stopnia zawiera rozszerzenie tych informacji i przygotowanie bardziej zaawansowanych półproduktów.

Aktywne spędzanie czasu — Lekcje pole dance

kurs pole dance
Pole dance nie tylko wzmacnia mięśnie całego ciała, ale również poprawia kondycję i elastyczność ciała | fot.: stock.adobe.com

Pole dance to sport, który często jest nierozumiany przez innych i niedoceniany. Jest to jedna z bardziej wymagających odmian tańca, ponieważ łączy taniec i fitness z elementami akrobatyki. Jest to sport, który angażuje całe ciało — wzmacnia mięśnie ramion, brzuch i nóg. Pole Dance wymaga siły, aby utrzymać się na rurze, jednak nie jest to przeszkoda dla osób o słabej kondycji. Zajęcia na poziomie podstawowym zawierają ćwiczenia, które wzmacniają całe ciało, a także pozwalają się oswoić z rurą. Z czasem dochodzi nauka bardziej skomplikowanych figur akrobatycznych. Pole dance nie tylko wzmacnia mięśnie całego ciała, ale również poprawia kondycję i elastyczność ciała. Jest to świetny pomysł na prezent dla kobiet, które kochają sport i taniec lub są zainteresowane trenowaniem pole dance, ale nie mają odwagi tego zacząć. Można wykupić na prezent karnet  4 lekcji lub indywidualną lekcję, co na pierwsze spotkanie z pole dance będzie bardzo dobrym pomysłem, ponieważ pozwoli rozwiać wątpliwości.

Więcej prezentów dla bliskiej kobiety znajdziesz na stronie: https://prezentmarzen.com/prezenty-dla-niej/

OLI

Sprawdź także

specjalny prezent

5 pomysłów na oryginalny prezent dla osoby, której trudno coś kupić

Każdy z nas ma w swoim otoczeniu osobę, dla której trudno jest wybrać odpowiedni, satysfakcjonujący …