Kontenery w transporcie drogowym
Wielu kurierów nie specjalizuje się w transporcie ładunków nietypowych. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak nadać przesyłkę wielkogabarytową?

Co zrobić, gdy chcemy przewieźć coś dużego? Ile kosztuje transport mebli, sprzętu RTV czy samochodu? Sprawdzonych przewoźników, specjalizujących się w transporcie ładunków wielkogabarytowych, można znaleźć na internetowej giełdzie transportowej – Clicktrans.pl.

Wielu kurierów nie specjalizuje się w transporcie ładunków nietypowych. Mogą to być duże przedmioty, sprzęty, ale także zwierzęta czy żywność. To samo dotyczy przeprowadzek, które w jeszcze większej mierze stanowią logistyczne wyzwanie.

Clicktrans od niemal 10 lat łączy osoby, które chcą nadać przesyłkę z przewoźnikami. W bazie firmy znajduje się ponad 30 tys. przewoźników, transportujących ładunki na terenie całej Europy. Platforma rozwija się nie tylko w Polsce, ale również w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Niemczech. Korzystając z Clicktrans, umieszczasz bezpłatnie zlecenie transportu, a to przewoźnicy w formie aukcji rywalizują o zlecenie.

Jak nadać przesyłkę?

Rejestracja na stronie jest bezpłatna. Umieszczenie ogłoszenia również nic nie kosztuje. Publikując zlecenie należy podać szacunkowe wymiary ładunku, wagę oraz trasę przewozu i daty nadania oraz odbioru. Im więcej informacji, tym większe prawdopodobieństwo otrzymania atrakcyjnych ofert. Z reguły po publikacji ogłoszenia pierwsze oferty pojawiają się jeszcze tego samego dnia. Zamieszczenie ogłoszenia nie jest wiążące, nie musisz decydować się na zaproponowane przez firmy oferty.

W Clicktrans koszt transportu jest średnio niższy o 60%. Dlaczego? Ponieważ znajdziesz tu przewoźników, którzy już wybierają się w miejsce, gdzie chcesz przewieźć przesyłkę. Dla przewoźników to dodatkowe zlecenie, pozwalające na eliminację pustych przebiegów. Dodatkowo, ma to pozytywny wpływ na środowisko, gdyż zmniejsza zużycie pojazdów, a także zanieczyszczenie powietrza.

Jak przygotować się do transportu?

Wskazówki odnośnie przewozu niemal każdej rzeczy znajdziesz na blogu Clicktrans. W przypadku transportu maszyn przemysłowych bądź rzeczy niebezpiecznych właściwe przygotowanie ładunku jest kluczowe. Dlatego warto zapoznać się z podstawowymi zasadami przewozu, sprawdzić, jakie dokumenty mogą być wymagane i czy warto wyposażyć się w ubezpieczenie ładunku.

Ile kosztuje transport?

Koszt przesyłki jest uzależniony od gabarytów, trasy i specyfiki zamówienia. Clicktrans daje możliwość rozmowy z przewoźnikami i ustalenia na bieżąco szczegółów zlecenia. Użytkownicy platformy wystawili już 500 tysięcy przesyłek i zaoszczędzili na ich transporcie ponad 46 milionów złotych. Sprawdź, czy giełda transportowa jest tym, czego poszukujesz.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

naczepa wywrotka

Naczepa wywrotka dla branży budowlanej – 4 ważne parametry

Naczepy są konstrukcjami, które znajdują szerokie zastosowanie w branży transportowej. Naczepy wywrotki przeznaczone do transportu …