Kontenery w transporcie drogowym
Wielu kurierów nie specjalizuje się w transporcie ładunków nietypowych. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak nadać przesyłkę wielkogabarytową?

Co zrobić, gdy chcemy przewieźć coś dużego? Ile kosztuje transport mebli, sprzętu RTV czy samochodu? Sprawdzonych przewoźników, specjalizujących się w transporcie ładunków wielkogabarytowych, można znaleźć na internetowej giełdzie transportowej – Clicktrans.pl.

Wielu kurierów nie specjalizuje się w transporcie ładunków nietypowych. Mogą to być duże przedmioty, sprzęty, ale także zwierzęta czy żywność. To samo dotyczy przeprowadzek, które w jeszcze większej mierze stanowią logistyczne wyzwanie.

Clicktrans od niemal 10 lat łączy osoby, które chcą nadać przesyłkę z przewoźnikami. W bazie firmy znajduje się ponad 30 tys. przewoźników, transportujących ładunki na terenie całej Europy. Platforma rozwija się nie tylko w Polsce, ale również w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Niemczech. Korzystając z Clicktrans, umieszczasz bezpłatnie zlecenie transportu, a to przewoźnicy w formie aukcji rywalizują o zlecenie.

Jak nadać przesyłkę?

Rejestracja na stronie jest bezpłatna. Umieszczenie ogłoszenia również nic nie kosztuje. Publikując zlecenie należy podać szacunkowe wymiary ładunku, wagę oraz trasę przewozu i daty nadania oraz odbioru. Im więcej informacji, tym większe prawdopodobieństwo otrzymania atrakcyjnych ofert. Z reguły po publikacji ogłoszenia pierwsze oferty pojawiają się jeszcze tego samego dnia. Zamieszczenie ogłoszenia nie jest wiążące, nie musisz decydować się na zaproponowane przez firmy oferty.

W Clicktrans koszt transportu jest średnio niższy o 60%. Dlaczego? Ponieważ znajdziesz tu przewoźników, którzy już wybierają się w miejsce, gdzie chcesz przewieźć przesyłkę. Dla przewoźników to dodatkowe zlecenie, pozwalające na eliminację pustych przebiegów. Dodatkowo, ma to pozytywny wpływ na środowisko, gdyż zmniejsza zużycie pojazdów, a także zanieczyszczenie powietrza.

Jak przygotować się do transportu?

Wskazówki odnośnie przewozu niemal każdej rzeczy znajdziesz na blogu Clicktrans. W przypadku transportu maszyn przemysłowych bądź rzeczy niebezpiecznych właściwe przygotowanie ładunku jest kluczowe. Dlatego warto zapoznać się z podstawowymi zasadami przewozu, sprawdzić, jakie dokumenty mogą być wymagane i czy warto wyposażyć się w ubezpieczenie ładunku.

Ile kosztuje transport?

Koszt przesyłki jest uzależniony od gabarytów, trasy i specyfiki zamówienia. Clicktrans daje możliwość rozmowy z przewoźnikami i ustalenia na bieżąco szczegółów zlecenia. Użytkownicy platformy wystawili już 500 tysięcy przesyłek i zaoszczędzili na ich transporcie ponad 46 milionów złotych. Sprawdź, czy giełda transportowa jest tym, czego poszukujesz.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

druk CMR

Co powinien zawierać prawidłowo wypełniony druk CMR?

Druk CMR ma naprawdę spore znaczenie w szeroko pojętym transporcie. Warto więc wiedzieć, jak powinien …