Jak nie zbankrutować, kupując prezenty na święta

Pierwsza zasada kupowania świątecznych prezentów brzmi: unikaj sklepów. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Najstarszy sposób na oszczędne zakupy świąteczne polega na przygotowaniu szczegółowej listy wydatków i sumiennym nieprzekraczaniu założonego budżetu. W dobie powszechnej komputeryzacji i internetu proponujemy jednak bardziej nowoczesne rozwiązania, takie jak zakupy online, wykorzystanie punktów z programów lojalnościowych i premii od banków.

Zrób świąteczne zakupy przez internet – oszczędzisz czas i pieniądze

Pierwsza zasada kupowania świątecznych prezentów brzmi: unikaj sklepów. Chodzi oczywiście o sklepy stacjonarne, w szczególności galerie handlowe. Bożonarodzeniowa atmosfera, która panuje w tych miejscach już od połowy listopada sprzyja spontanicznym decyzjom i nieprzemyślanym zakupom. Jeśli koniecznie musisz wejść do centrum handlowego w tym gorącym okresie, wyznacz sobie konkretny cel i mocno się go trzymaj. Nie daj się zwieść świątecznym dekoracjom i radosnym piosenkom z dzwoneczkami w tle – to wszystko sztuczki, które mają cię zachęcić do wydawania pieniędzy. Najlepszym sposobem na tanie zakupy świąteczne jest korzystanie ze sklepów internetowych. Szukając prezentów online spokojnie porównasz różne oferty i wybierzesz tę najbardziej korzystną. Do wyboru masz nie tylko tradycyjne prezenty, ale także produkty i usługi niedostępne w sklepach stacjonarnych. Twój mąż będzie prawdopodobnie bardziej zadowolony z kuponu na strzelnicę kupionego na stronie www.superprezenty.pl, niż z kolejnej pary ciepłych skarpet.

Wykorzystaj promocje, bonusy i punkty z programów lojalnościowych

W grudniu nie licz na to, że uda ci się upolować promocje i oferty specjalne – sklepy rzadko organizują wtedy wyprzedaże. Ostatni miesiąc w kalendarzu to z kolei dobry czas na wykorzystanie bonusów gromadzonych przez cały rok. Jeśli należysz do programów lojalnościowych (np. w sieci sklepów, księgarni czy na stacji benzynowej), sprawdź, ile punktów udało ci się nazbierać i na co możesz je wymienić. W tego typu ofertach dla stałych klientów możesz znaleźć naprawdę atrakcyjne gadżety, które odbierzesz za darmo lub za niewielką dopłatą. Jeśli jesteś zwolennikiem regularnego oszczędzania, zainteresuj się premiami typu moneyback oferowanymi przez twój bank. Działanie programów tego rodzaju polega na tym, że kiedy płacisz kartą w wyznaczonych punktach partnerskich, część pieniędzy wraca na twoje konto w postaci bonusu. W przypadku dużych zakupów świątecznych, możesz oszczędzić w ten sposób od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

prezent na rocznicę

Uniknij nudy w rocznicę. Sprawdzone prezenty dla dwojga, które zapewnią Wam niezapomniane wrażenia

Rocznica związku to szczególny dzień dla małżonków, niezależnie od ilości wspólnie spędzonych lat. Kwiaty, czekoladki, …