Jak sfinansować święta?

Przygotowania do świąt ruszają pełną parą na długo przed terminem. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Święta to czas spędzany w towarzystwie najbliższych. Każdy z dużym wyprzedzeniem planuje powrót do domu, aby spędzić kilka grudniowych dni z rodziną. Jest to piękny i niezapomniany czas, jednakże wiąże się on z wielogodzinnymi przygotowaniami. Nie dość, że trzeba przygotować wykwintną ucztę, to na dodatek wypadałoby zakupić kilka prezentów. Te magiczne dni to jednak spory wydatek, który może być problemem dla wielu osób.

Pracochłonne planowanie

Przygotowania do świąt ruszają pełną parą na długo przed terminem. Z pewnością pierwszym etapem jest zakup prezentów. Przykładamy do tego wielką wagę, albowiem nic tak nie cieszy jak uśmiech naszych najbliższych, kiedy trafiliśmy w dziesiątkę z wyborem podarunku. Aby ich uszczęśliwić, nie liczą się dla nas koszta. Wolimy wydać krocie i tym samym być pewnym co do prezentu, niż kupić pierwszą lepszą koszulę, aby tylko cokolwiek im podarować. Im członkowie rodziny są starsi, tym ich oczekiwania są mniejsze. Z tego względu najwięcej uwagi poświęcamy najmłodszym. To oni najbardziej wierzą w magię świąt, zawsze utwierdzając się w opinii, iż prezenty podarował im Mikołaj. Aby ich nie zawieść, każdy członek rodziny dorzuca coś od siebie. Dzięki temu nasze zacisze domowe wypełnia śmiech dzieci oraz niezmierna ekscytacja związana z otwieraniem prezentów.

Wigilijna uczta

Im bliżej świąt, tym więcej pracy mamy do wykonania. Na kilka dni przed Wigilią każdy z nas wybiera się na ogromne zakupy spożywcze, aby nabyć produkty niezbędne do przygotowania uczty. Wydawać by się mogło, że supermarket to nie będzie miejsce, gdzie otrzymamy najwyższy rachunek, jednakże tak się właśnie dzieje. Podążając za tradycją, powinniśmy przygotować dwanaście dań. Sam ten fakt oznacza długą listę, a lista gości tylko ją wydłuża. Co więcej, kiedy najbliżsi nas odwiedzają, najczęściej nie jest to jedynie wigilijny wieczór. Zostają na kilka dni, przez co musimy przygotować na to naszą kuchnię.

Skąd wziąć na to wszystko pieniądze?

Najlepszym, a zarazem najbezpieczniejszym, sposobem finansowania świąt jest korzystanie z oszczędności. Nie jest to nieplanowany wydatek, każdy doskonale wie, z jakimi kosztami wiąże się grudzień. Wiedza ta daje nam możliwość zaoszczędzenia wystarczającej sumy. Jeśli jednak nie udało się to nam, nasz problem może zostać rozwiązany za pomocą kredytu bez bik na Matchbanker.pl. Termin ten jest powszechnie używany, jednakże nie jest poprawny. Jest to tak naprawdę pożyczka, albowiem każdy kredytodawca sprawdza naszą historię kredytową w bazie BIK. W prosty sposób możemy zasilić nasze konto bankowe, co w dużym stopniu ułatwi nam sfinansowanie świątecznych wydatków. Aby uzyskać takie dofinansowanie potrzebne będą nam jedynie informacje z naszego dowodu osobistego, numer telefonu komórkowego oraz konta bankowego. Po wypełnieniu krótkiego formularza, mamy szansę uzyskać dodatkową gotówkę w przeciągu jedynie kilku minut. Warunki spłaty różnią się między sobą, jednakże przy najkorzystniejszych ofertach jest to 30 dni. Spłacając zaciągniętą pożyczkę w terminie, nie będziemy obarczeni żadnymi dodatkowymi kosztami. Będziemy musieli oddać dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy. Jeśli jesteśmy pewni, że wraz z nowym miesiącem będziemy w stanie spłacić nasze zadłużenie, taka pożyczka to świetne rozwiązanie na sfinansowanie naszych wydatków.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

wakacje kredytowe

Wakacje kredytowe – kto może skorzystać, do kiedy złożyć wniosek w banku?

Już od 29 lipca kredytobiorcy mogą składać wnioski o wakacje kredytowe, czyli wstrzymanie płatności rat kredytu hipotecznego. Jednak …