prezent na 40-stkę
Niektóre czterdziestolatki mają już dzieci i wreszcie mogą skupić się na swoich potrzebach czy zachciankach | fot.: materiał partnera

Jak wybrać prezent na 40tkę?

Osiągnięcie czterdziestego roku życia to dla wielu osób przekroczenie magicznej bariery. Często mówi się, że 40-stka to najlepszy okres w życiu każdego człowieka. Z tego względu obchodzone urodziny warto jest uświetnić eleganckim prezentem. Warto kierować się kilkoma aspektami, rozróżniając podarunki dla kobiety oraz mężczyzny. Jak zatem wybrać prezent na 40-stkę? Podpowiadamy.

Prezenty dla niego – jak wybrać podarunek na czterdziestkę dla mężczyzny?

Z pewnością każdy zna małego chłopca, który marzył o tym, aby kiedyś usiąść za kierownicą drogiego i luksusowego samochodu. Nie wszystkim udaje się jednak  nabyć taki na własność, ale każdy może spróbować ekstremalnej jazdy luksusowym samochodem, realizując podarunek urodzinowy na torze. Przykładowo czerwone Ferrari to symbol mężczyzny, który postanowił po raz drugi przeżywać swoją młodość. W prawdziwym życiu z wymarzonym samochodem częściej wygrywa praktyczne kombi lub bezpieczny SUV. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby na moment stać się królem życia i po prostu zaszaleć.

Możemy również podarować lekcję pilotażu awionetki, podczas której solenizant zdobędzie cenną teorię z zakresu podstaw awiacji, a także będzie miał możliwość samodzielnego pilotowania kameralnego samolotu. Można je przenieść również na wirtualną rzeczywistość. Gry komputerowe mają dzisiaj niezwykłe możliwości i trzymając w rękach pada, można odwiedzać lotniska w najdalszych zakątkach świata. Nic jednak nie jest w stanie zastąpić emocji towarzyszących wzbijaniu się ponad ziemię i chwyceniu za stery prawdziwej maszyny, co również świetnie sprawdzi się dla mężczyzny.

Prezenty dla niej – jak wybrać prezent dla czterdziestoletniej kobiety?

Wykwintna kolacja w blasku świec u boku ukochanego mężczyzny to dla wielu czterdziestoletnich kobiet niemalże wymarzony sposób na spędzenie urodzin. Mężczyźni mogą bowiem sprawić, aby wybranka poczuła się kochana i cudownie spędziła czas. Wybierzmy się na randkę tak, jakby ani jedna ani druga osoba jeszcze nie zdążyła się dobrze poznać. Klimatyczny lokal z przepysznym jedzeniem i czas tylko dla siebie – dla kobiet wspólne chwile są najcenniejsze.

Niektóre czterdziestolatki mają już dzieci i wreszcie mogą skupić się na swoich potrzebach czy zachciankach. Inne, które dopiero odkrywają uroki macierzyństwa wśród porozrzucanych po salonie zabawek, chętnie zaznałyby chwili relaksu. W obu przypadkach furorę zrobi voucher do SPA. Świetnie jako prezent na urodziny sprawdzą się również ozdobne ramki z uwiecznionym cytatem bądź tekstem, który na długo zapadnie solenizantce w pamięci.

Materiał partnera

Sprawdź także

prezent dla mężczyzny

Prezent dla mężczyzny – jak wybrać odpowiedni upominek dla znajomego? 

W środowisku kobiet panuje pewne przeświadczenie, jakoby wybór prezentu dla płci przeciwnej był niesamowicie trudnym …